35225650--35256946--035

 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

شماره تلفن : 35256946-035 شماره تلفن : 35225650-035 شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035

کنجد معمولاً به دو شکل پوست گرفته شده یا همراه پوست مصرف می شود. درباره بهترین نوع کنجد و چگونگی مصرف آن ایمیلی به وبسایت ارسال شده که سوالی طرح شده که کدام کنجد بهتر است، کنجد پوست دار یا بدون پوست؟ بدان می پردازیمکنجد با پوست بهتر از کنجد بدون پوست

پوست کنجد حاوی فیبر غذایی است و به این لحاظ کنجد با پوست دارای ارزش غذایی بیشتری است،به دلیل اهمیت فیبر برای دستگاه گوارش مصرف روزانه آن ضروری است.
بنابراین کنجد پوست دار بهتر از کنجد پوست گرفته شده است زیرا با پوست گرفتن کنجد علاوه بر این که میزان فیبر غذایی آن کاهش می یابد به دلیل وجود چربی های غیراشباع در این دانه خوراکی، روند فساد پذیری آن سریع تر می شود.
دانه کنجد به رنگهای کنجد سفید، کنجد زرد( کنجد طلایی)، کنجد سیاه و کنجد قرمز وجود دارد که با پوست و یا بدون پوست استفاده می شود. اما نوع پوست دار مواد غذائی غنی تری نسبت به بدون پوست آن دارد. برای مثال در ۱۰۰ گرم دانه کنجد پوست دار ۹۸۹ میلی گرم کلسیم در حالیکه در بدون پوست آن ۱۳۱ میلی گرم کلسیم وجود دارد.


تفاوت زمان ماندگار کنجد پوست دار و کنجد بی پوست

کنجد در محل مرطوب نگهداری نشده باشد در غیر اینصورت بو و مزه طبیعی آن عوض می شود و بوی غیر طبیعی می گیرد. در ظرف در دار و در جای تاریک و خنک نگهداری شود. کنجد پوست دار را تا ۶ ماه و کنجد بدون پوست را تا سه ماه می توان در یخچال نگهداری کرد ولی هر دو نوع تا یک سال در فریزر حفظ می شود.


دانه کنجد بیشتر مواد مورد لزوم بدن را داراست و به همین جهت در فرصت های کم برای غذا خوردن ، بهترین خوراکی جهت تامین مواد مورد نیاز بدن می باشد به ویژه اینکه کنجد زود هضم است.
کنجد را می توان به نان و شیرینی، سالاد، ماست، انواع سوپ و آش اضافه کرد
کنجد به رنگ های سفید، سیاه، قهوه ای دیده می شود و سابقه مصرف آن به ۳هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. این دانه سرشار از مواد مغذی و معدنی است. بعضی معتقدند که کنجد تنها ماده غذایی است که با مصرف آن می توان موهای سفید را به سیاه تبدیل کرد.

نظر شما کدام بهتر است؟ کنجد پوست دار یا کنجد بدون پوست

 • 0 رای ها
 • 0 رای ها
 • 0 رای ها
پاسخ ها (1)
 • پاسخ پذیرفته شده

  یکشنبه, نوامبر 29 2015, 11:50 PM - #لینک دائمی
  همه قسمتهای کنجد قابل استفاده است
  برای تهیه روغن کنجد معمولا دانه ها را می شویند تا رنگ روی آن از بین برود. سپس دانه ها را آسیاب کرده و در آب می ریزند تا پوست آنها روی آب بیاید . بعد از گرفتن پوست، دانه ها را خشک کرده و در آب جوش می ریزند و خمیر می کنند . این خمیر را تحت فشار قرار داده تا روغن آن جدا شود . این روغن را روغن سرد می نامند و از تفاله باقیمانده تحت اثر فشار و گرما روغنی بدست می آید که به نام روغن گرم معروف است که البته ارزش غذایی روغن سرد را ندارد .
  همچنین کنجد پوست کنی نموده، بو داده می کنند و سپس به صورت خمیر در می آید که همان ارده است، از ارده هم می توان روغن ارده استخراج نمود، حلوا ارده هم از ارده تولید می شود.
  حتی کنجاله کنجد و تفاله پوست کنجد باقی مانده از روغن کشی کنجد هم مورد استفاده است تفاله باقیمانده از این مرحله را معمولا برای علوفه دام ها به کار می برند . خصوصاً این تفاله از نظر داشتن مواد پروتئینی ، غذای خوبی برای گاوهای شیرده است .
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583