35225650--35256946--035

 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

شماره تلفن : 35256946-035 شماره تلفن : 35225650-035 شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035

پاسخ ها (8)
 • پاسخ پذیرفته شده

  سه شنبه, نوامبر 24 2015, 11:55 PM - #لینک دائمی
  بررسی روغن کنجد

  روغن کنجد میتوان برای سرخ کردن ، سالاد و پخت و پز قابل استفاده است

  روغن کنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این روغن در بین روغنهایی که اسید چرب غیراشباع بالایی دارند ، بیشترین مقاومت و ماندگاری را داشته و به سختی اکسیدمی شود.

  روغن کنجد در پخت و پز غذا و سرخ کردن
  سرخ کردن :روغن کنجد به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر حرارت دود نمیکند، کف نمیکند، تغییر رنگ نمیدهد و بوی نامطبوع در آشپزخانه تولیدنمیکند. به همین جهت برای سرخ کردن مناسب است و در عین حال موجب خوش طعم شدن مواد غذایی پخته میشود
  چاشنی غذا :روغن کنجد برای تهیه سالاد نیز توصیه میگردد.
  این روغن را در دسته روغن‌های با مقاومت بالا قرار می‌دهد. همچنین نقطه دود این روغن 226 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. شایان ذکر است مقاومت حرارتی روغن‌های مخصوص سرخ کردنی در همین دما حداکثر 14 ساعت می‌باشد. لذا از این روغن می‌توان در مصارف سرخ کردنی عمیق با طیب خاطر استفاده نمود.
  دقت کنید:
  روغن کنجد به دلیل ظرفیت حرارتی بالا برای سرخ کردن مناسب است، دود متصاعد شده از روغن کنجد در ابتدای مرحله سرخ کردن مربوط به آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن است و برای سلامتی مضر نیست.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 12:01 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن کانولا

  روغن کانولا روغن سالم و سلامتی بخش معرفی شده و در بازارهای سراسر جهان تقاضای زیادی دارد. و در مجموع سومین روغن نباتی معروف درجهان هست.
  روغن کانولا یا کانولا شامل کلزاهایی می‌شود که از آنها روغن استخراج می‌شود. دانه کلزا دارای ۲۵ تا ۵۵ درصد روغن، ۱۸ تا ۲۴ درصد پروتئین و ۱۲ تا ۲۰ درصد پوست است.
  روغن کانولا (روغن گیاهی به همین نام که در کانادا می‌روید) بعنوان یک روغن خوراکی (کانولا اویل) که از کاشت گونه‌های مختلف بذر در زمین‌های مخصوصِ کاشت دانه‌های روغنی تولید می‌شود، شناخته می‌شود.

  کانولا در پخت پز و تفت غذا


  روغن کانولا (روغن کلزا) رایحه ملایمی دارد و می‌تواند برای تفت دادن، چاشنی زدن به گوشت، برشته کردن یا سرخ کردن به کار رود. این روغن برای نخستین بار در دهه 1970 وارد بازار شد و از دانه‌های گیاه کلزا به دست می‌آید.

  روغن کانولا به دلیل نقطه دود بالا، برای طبخ‌های طولانی و حتی سرخ و گریل کردن مواد غذایی مناسب است.
  قطه جوش این روغن 220 درجه سانتیگراد است که تا 200 درجه سانتیگراد حرارت هیچ‌گونه پراکسیدی تولید نمی‌کند و نمی‌سوزد. همچنین تحقیقات نشان داده است کانولا حاوی امگا 3 است.

  یک لیتر از این روغن پنج برابر روغن معمولی مصرف می‌شود یعنی پنج بار مصرف مجدد، مشکلی برای بدن ایجاد نمی‌کند و تغییر رنگ و بو نخواهد داشت.

  مقاومت کانولا در برابر نور بسیار زیاد است و تغییر پروکسیدی آن در مقایسه با روغن‌های دیگر تقریبا صفر است.

  روغن کانولا مملو از اسید چرب آلفالینولنیک اسید و از روغن‌هایی است که مقدار قابل ‌ملاحظه‌ای امگا 3 دارد و مصرفش به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند، به همین دلیل در طبخ‌های طولانی مدت بهتر است که از این روغن استفاده شود. مثلاً اگر می‌خواهید مقداری سیب‌زمینی سرخ کرده یا املتی درست کنید که از تفت دادن چند سبزی درست می‌شود، از این روغن استفاده کنید.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 12:02 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن سویا

  روغن سویا از لوبیای سویا به دست می‌آید و منبع امگا 6 است. از آنجا که برای حفظ سلامت بدن، امگا 3 و امگا 6 لازم است، چه بهتر که این روغن نیز در سبد غذایی‌تان گنجانده شود. بهتر است روغن سویا را برای تهیه سس پاستا، تهیه مایونز و حتی نان و شیرینی‌های خشک خانگی به کار برید تا از خواص آن برخوردار شوید.

  روغن سویا در پخت و پز و سرخ کردن

  سويا از عمده‌ترين روغن‌هاي مصرفي داخل كشور است كه به علت دارا بودن درصد زيادي از اسيدهاي چرب با چند باند دوگانه، مقاومت بسيار پاييني دارد كه نبايد آن را براي فرآيند سرخ كردني استفاده كرد.
  سرخ كردن به معناي پختن غذا در چربي مايع و داغ مي‌باشد كه شبيه پختن غذا در آب است كه انتقال گرما توسط يك واسطه مايع داغ اعمال مي‌شود. براساس نتايج اين پژوهش،‌ سرخ كردن عميق در فشار اتمسفر و رطوبت محيط در دماي 160 تا 180 درجه سانتيگراد انجام مي‌شود و به علت تماس مستقيم روغن با اكسيژن و رطوبت موجود در ماده سرخ شونده در چنين دماي بالا واكنش‌هايي نظير پليمريزاسيون، هيدروليز، ايزومريزاسيون و سيكليزاسيون رخ مي‌دهد كه حاصل آنها هزاران ماده شيميايي با تركيبات متفاوت است كه رابطه تنگاتنگي با سلامتي مصرف كننده دارد.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 12:03 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن زیتون

  روغن زیتون نوع (Extra Virgin)، از بهترین روغن‌هایی است که می‌توان آن را در رژیم غذایی روزانه گنجاند. این روغن به دلیل خاصیت‌هایی مثل پایین‌آورنده کلسترول بد و حفظ سطح کلسترول خوب، برای سلامت بدن مفید است و توصیه می‌شود از آن به عنوان سس روی سالاد سبزیجات، در طبخ‌های کوتاه (1 تا 2 دقیقه‌ای) و حتی روی مواد غذایی در حال کباب شدن، استفاده کنید.

  روغن زیتون در پخت و پز و سرخ کردن
  روغن زیتون که یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی مدیترانه‌ای است و از زیتون‌های رسیده استخراج می‌شود. نوع «فرا بکر» این روغن از له کردن دانه‌های زیتون به دست می‌آید و رنگ و رایحه تندتری دارد. روغن زیتون «سبک» رنگ و رایحه سبک‌تری دارد، اما میزان کالری‌های آن با روغن فرا بکر مشابه است. روغن زیتون می‌تواند برای بریان کردن، کباب کردن و تفت دادن به کار رود.

  روغن زیتون در صورت امکان تهیه، بهترین روغن است. روغن زیتون برای پخت و پز و سرخ کردن، بهترین روغن بوده و به ویژه “نوع تصفیه نشده” آن نسبت به روغن تصفیه شده، بسیار ارجح

  می‌توان از این روغن برای نیمرو کردن تخم‌مرغ که بیش از یک دقیقه طول نمی‌کشد کباب کردن فیله ماهی و حتی مرغ که سریع پخته می‌شوند، استفاده کرد.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 09:38 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن پنبه دانه


  روغن پنبه دانه، نوعی روغن نباتی است که از دانه‌های گیاه پنبه استخراج می‌شود. این روغن را پس از جدا نمودن پنبه دانه از لیف، به دست می‌آورند. این روغن را حتماً باید برای مصارف خوراکی تصفیه کنند تا گوسیپول، نوعی سم طبیعی که در دانه‌های پنبه وجود دارد و آنها را از آفت ناشی از حشرات حفظ می‌کند، را از روغن جدا نمایند.

  معمولاً در تهیهٔ چیپس سیب زمینی و دیگر انواع اسنک از این روغن استفاده می‌کنند. روغن پنبه دانه از گروه روغن های نیمه خشک شونده با شاخص یدی 100 تا 140 است
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 09:40 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن آفتابگردان

  روغن آفتابگردان روغنی است که از دانه‌های روغنی گل آفتابگردان استخراج می‌کنند. از این روغن برای مصارف خوراکی استفاده می‌شود.

  روغن آفتابگردان[پرکاربردترین روغن سرخ کردنی در ایرانی هاست. روغن دانه آفتابگردان هم مانند تمام روغن های گیاهی دیگر کلسترول ندارد و این یکی از بزرگ ترین مزیت های آن نسبت به روغن های حیوانی است. روغن آفتابگردان به دلیل تحمل بالای حرارت و اکسید نشدن سریع، از سال ۱۸۳۵ در روسیه به تولید صنعتی رسید. روسیه و اوکراین جزو بزرگ ترین تولیدکنندگان روغن دانه آفتابگردان در دنیا محسوب می شوند. حواستان باشد که روغن آفتابگردان هم مانند سایر چربی ها کالری نسبتا بالایی دارد و ریزمغذی های مفید موجود در آن، نباید باعث استفاده بیش از حد آن در برنامه غذایی شما شود.

  روغن آفتابگردان در پخت وپز و سرخ کردن

  روغن آفتابگردان[، یکی از روغن‌های رایجی است که برای سرخ کردن و پخت‌وپز مواد غذایی، کاربرد گسترده‌ای دارد. پس از آن که از دانهٔ آفتابگردان روغن گرفتند، کنجاله آن را برای خوراک دام مورد استفاده قرار می‌دهند.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 09:41 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن سویا

  روغن سویا روغن گیاهی است که از سویا گرفته می‌شود و کاربرد خوراکی دارد. رنگ آن شفاف به رنگ نارنجی و قهوه‌ای است.روغن سویا دارای اسیدهای چرب غیر اشباع و آنتی اکسیدان طبیعی توکوفرول است که برای سلامتی مفیدند.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 25 2015, 09:48 AM - #لینک دائمی
  بررسی روغن هسته انگور

  روغن هسته انگور هم به دلیل پایین بودن مقاومت در برابر اکسیداسیون و نقطه دود پایین، برای سرخ کردن مناسب نیست. از روغن هسته انگور هم باید فقط برای طعم دادن به غذاهای سرد و سالاد استفاده شود.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583