35225650--35256946--035

 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

شماره تلفن : 35256946-035 شماره تلفن : 35225650-035 شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035

پاسخ ها (4)
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه, دسامبر 26 2015, 11:38 AM - #لینک دائمی
  چرا نانوایان نان کنجدی را بر نان ساده ترجیح می دهند؟!

  وقتی شما روی یک نان مقداری کنجد بپاشید وداخل تنور برود در حین پخت روغن موجود در کنجد از آن خارج شده وروی نان می ریزد .واطراف خود را بوداده وبرشته تر می سازد اگر فرض کنید روی هر نان 40 عدد کنجد چسبیده باشد روغن موجود در هر دانه کنجد به اندازه یک دو ریالی اطراف خود را چرب کرده ومثل روغن سرخ کرده بو می دهد.ورنگ نان را زرد وخوشرنگ می سازد از طرفی چربی موجود در کنجد چربی کیاهی است واز نوع ارگوسترول است نه کلسترول(چربی حیوانی ) .لذا هیچ زیانی برای سلامتی شما نداشته وبسیار مفید است.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه, دسامبر 26 2015, 11:38 AM - #لینک دائمی
  چرا نان کنجدی زیباتر از نان ساده است ؟

  وجود دانه کنجد روی هرنان با عث مغز پخت تر شدن – برشتگی بیشتر و کاهش ضایعات نان می گردد.وهمین امر جذابیت بیشتر نان کنجدی بر نان ساده می گردد.وتوصیه ما به شما این است که حتما از کنجد مشکی یا قهوه ائی روی نان استفاده نمایید نه کنجد سفید.کنجد سفید فاقد فیبر وزیبائی است.کنجد سیاه تو زمینه سفید قشنگ تر وجذاب تر است.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه, دسامبر 26 2015, 11:54 AM - #لینک دائمی
  آیا مصرف کنجد روی نان مضرر و سرطان زا ست؟

  برخی به شدت مخالف مصرف کنجد روی نان هستند چون به اشتباه فکر می کنند کنجد در تنور می سوزد وباعث تولید اکرامیلاد (مواد سمی که در ته دیگ وچیپس سرخ کرده ایجاد می شود)می گردد در حالیکه ابدا چنین چیزی درست نیست و چون کنجد در آغوش خمیر خیس قرار می گیرد رطوبت محیط مانع بروز چنین رخدادی شده ونهایت زمانی که یک نان لولش در تنور است 1 دقیقه می باشد وطی این زمان کم هرگز کنجد سوخته نمی شود. بلکه صرفا بوداد شده وعط وطعم وارزش غذائی نان را دوچندان می سازد.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  شنبه, دسامبر 26 2015, 01:44 PM - #لینک دائمی
  تنها مصرف نان با کنجد کپک زده و کنجد خراب مضر است

  پخت نان با کنجد کپک زده بو و طعم نامطبوعی دارد به طوری که متصدی نانوایی نیز می تواند این مهم را تشخص دهد.
  کنجد ماده ی غذایی بسیار حساس به شمار می رود که در واحدهای نانوایی هنگام پخت بربری و سنگک مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده صحیح از این نوع ماده غذایی لازمه رعایت برخی اصول بهداشتی است.

  نگهداری کنجد در فضای مرطوب احتمال کپک زدگی آن را به مراتب افزایش می دهد چرا که نگهداری این ماده در فضای خشک و خنک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.بر این اساس به متصدیان واحدهای نانوایی توصیه می شود کنجد را در شرایط مطلوب بهداشتی و به دور از رطویت نگهداری کنند.

  در صورت گزارشی مبنی بر استفاده واحد نانوایی از کنجد کپک زده موارد قابل پیگیری است، عموم مردم باید به این موضوع مهم توجه جدی داشته باشند و کارشناسان بهداشت محیط نیز با دقت و حساسیت بیشتری بر مواد غذایی عرضه شده به ویژه پخت و پز انواع نان با همکاری دیگر دستگاههای متولی نظارت کنند.

  البته نگران نباشید، درخصوص چگونگی استفاده بهداشتی از کنجد هنگام پخت انواع نان به متصدیان واحدهای نانوایی آموزش های لازم ارائه شده است که به کارگیری آنها نتایج مفید و مثبتی را به دنبال دارد.پخت نان با کنجد کپک زده بو و طعم نامطبوعی دارد به طوری که متصدی نانوایی نیز می تواند این مهم را تشخص دهد.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583