35225650--35256946--035

 

آخرین به روزرسانی در وبسایت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین به روزرسانی وبسایت پیگیری کنیم:

 
وبسایت فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد با آخرین اطلاعات، آمار، گزارش، تحلیل، مقاله و دانشنامه در خصوص فرآورده های کنجدی به روز رسانی می شود.
 
فرآورده های کنجدی شامل : ارده، ارده، شیره شکر، روغن کنجد بکر با بو، روغن کنجد تصفیه شده بی بو، معجون کنجدی عسلی، دانه کنجدی سفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه می گردد.
 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035

 

 

خواندن 1549 دفعه

آخرین به روز رسانی در وبسایت

 • کارگاه روغن گیری سنتی کنجد جرگلان در آستانه ثبت ملی
  کارگاه روغن گیری سنتی کنجد جرگلان در آستانه ثبت ملی

  مسئول میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رازو جرگلان گفت: کارگاه روغن گیری سنتی کنجد جرگلان در آستانه ثبت ملی است.


   

  خواندن 105 بار ادامه مطلب...
 • خبر:آمار واردات دانه کنجد در سال 1395
  خبر:آمار واردات دانه کنجد در سال 1395

  طبق آمار گمرک در 2 ماه منتهی به اردیبهشت سال 95 حدود 6713 تن دانه کنجد وارد کشور شده است.به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،طبق آمار گمرک در 2 ماه منتهی به اردیبهشت سال 95 حدود 6713 تن دانه كنجد وارد کشور شده است.
  گفتنی است که این مقدار به ارزش دلاری9,956,191 و ارزش ریالی 301,396,985,545  وارد کشور شده است 

   

  خواندن 667 بار ادامه مطلب...
 • تاریخچه حلوایی حاج حسین آب حیات یزد
  تاریخچه حلوایی حاج حسین آب حیات یزد

  مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت بدست آوردن رزق حلال و حفظ آبرو و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انوع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.
   "حاج شکرالله حلوایی" ملقب به "آب حیات"  یکی از مفاخر یزد است که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود نائل آید.
  با تلاش، مدیریت، پشتکار وی به عنوان یکی از حلواسازان تاریخ ایران و همچنین مفاخر و مشاهیر یزد در تاریخ یزد جادوان شد.
  اکنون حلوایی «حاج حسین آب حیات» به عنوان نسل سوم از «حاج شکراله آب حیات»، توانسته  در زمینه تولید و فرآوری محصولات کنجدی به نام و اعتبار  و شهرت جهانی نائل آیند.
  در حقیقت فرآورده های کنجدی یزد دارای شهرت و نیک نامی مثال زدنی است، به گونه با تلاش حلواسازان یزدی، در کنار شیرینی حاجی خلیفه یزد ، حلو ارده، ارده و دیگر محصولات به عنوان سوغات خوشمزه و بی نظیر یزد، ره توشه مسافرین از سراسر دنیاست.

   

  خواندن 204404 بار ادامه مطلب...
 • تحقیق: پاورپونت درباره کنجد و روغن کنجد بیشتر بدانیم
  تحقیق: پاورپونت درباره کنجد و روغن کنجد بیشتر بدانیم

   

  • عنوان  مقاله:  کنجد و روغن کجد
  • نویسندگان : فود کلینیک - نخستین پایگاه تخصصی سلامت غذای ایران
  • موسسه :فود کلینیک - نخستین پایگاه تخصصی سلامت غذای ایران
   عنوان نشریه: :  فود کلینیک - نخستین پایگاه تخصصی سلامت غذای ایران
  خواندن 516 بار ادامه مطلب...
 • خبر:تولید کلزا و کنجد از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی
  خبر:تولید کلزا و کنجد از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی

  یاسوج- رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولید دانه‌های روغنی کلزا و کنجد از برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه کشاورزی در استان است.به گزارش خبرنگار مهر، جعفر گوهرگانی شامگاه چهارشنبه در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان افزود: تاکنون ۱۵۰ تن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.
   

  خواندن 805 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: نانوايان کنجدهاي بي کيفيت بر روي نان ميريزند؟؟؟!
  مقاله:  نانوايان کنجدهاي بي کيفيت بر روي نان ميريزند؟؟؟!


   اختصاصی/در پي صحبتهاي کارشناس بهداشت شهرستان اراک در خصوص استفاده برخي از نانوايان از کنجدهای بي کيفيت به سراغ تعدادي از نانوايان اين شهر رفتيم و نظرشان را در اين خصوص جويا شديم. اسدی، نانوای آزادپز با بيان اينکه بيشتر نانوايان متقاضي کنجدهای سفيد و پوست کنده هستند گفت: کنجدهای به صورت سياه وارد کشور ميشوند و در برخي موارد در ايران پوست گيري ميشوند. مرکز فروش کنجددر اراک گاراژ حبيب خان است که انواع کنجدها کيلويي5-7 هزار تومان به فروش ميرساند.بعد از اين نانوايان به سراغ يکي از توزيع کنندگان قديمي کنجد در اراک رفتيم که اخيرا از اين شغل بازنشست شده است.

   

  خواندن 882 بار ادامه مطلب...
 • خبر: تولید روغن گیاهی کنجد برای نخستین بار در جوین
  خبر: تولید روغن گیاهی کنجد برای نخستین بار در جوین


   

  خواندن 1286 بار ادامه مطلب...
 • خبر: کشت کنجد در زمینهای شهرستان بستک
  خبر: کشت کنجد در زمینهای شهرستان بستک

  کشت کنجد در 50 هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بستک آغاز شد.به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بندرعباس،مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک پیش بینی کرد امسال  50تن محصول کنجد برداشت شود.
  شهرام کریم زادگان گفت: روستاهای فاریاب ، کمشک و لاورمیستان از مهمترین مناطق کشت کنجد در بستک هستند.

   

  خواندن 1293 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد برای سرخ کردن بهتر هست یا روغن ارده؟
  مقاله: روغن کنجد برای سرخ کردن بهتر هست یا روغن ارده؟

  امروزه بین خانم ها روغن های ارده و روغن كنجد  برای سرخ کردن بسیار محبوب شده هست. اما، آیا این روغن ها برای سرخ کردن مناسب هستند؟
  امروزه با توجه به تنوع روغن ها گاهی ما در انتخاب آنها دچار شک می شویم، که بهترین آنها کدام هست. در این مطلب به مقایسه دو نوع از این روغن ها، روغن كنجد  و روغن ارده، می پردازیم.


  خواندن 3568 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده
  آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده

  آش ارده یک غذای سنتی دزفولی هست که برخلاف  نام آن آش نیست، درواقع یک پلو محلی است. آش ارده یا پلو ارده خوزستانی شامل برنج، ماش، ارده، شیره خرما و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، آش ارده یا پلوا ارده بسیار خوشمزه و بی نظیر است که  توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5347 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: آشنایی با کارآفرین روغن کنجد
  مقاله: آشنایی با کارآفرین روغن کنجد

  حتما شما هم جلوی خیلی از مغازه ها این عبارت را دیده اید: روغن کشی در حضور مشتری. این افراد در کنار فعالیت روزمره خود، روغن كنجدیا برخی دانه های روغنی دیگر را برای مشتریان گرفته و درآمد نسبتا خوبی کسب می کنند.
   اما شاید هرگز این افراد به این فکر نکرده اند که می توانند کسب و کار خود را توسعه دهند و به مرور به یک کارخانه دار بزرگ تبدیل شوند.اما شما می توانید اینگونه بیندیشید. کافی است روحیه کارآفرینی داشته باشید، مهارتهای کارآفرینی را بیاموزید، به زندگی افراد موفق نگاهی بیندازید و با توکل به خدا شروع کنید. یک کارگاه کوچک را دست و پا کنید یا حتی از یک اتاق خانه خود شروع کنید و به مرور به یک تولیدکننده حرفه ای روغن تبدیل شوید.  خواندن 3557 بار ادامه مطلب...
 • خبر: توقیف روغن کنجد غیر استاندارد در دزفول
  خبر: توقیف روغن کنجد غیر استاندارد در دزفول


  مدیرکل استاندارد استان خوزستان از توقیف 2 محصول غیر استاندارد در دزفول خبر داد. رضا دهدشتی‌زاده اظهار کرد: در بازرسی‌های صورت گرفته از فروشگاه‌ها و واحدهای تولیدی منطقه شمال خوزستان، کارشناسان این اداره مقدار 132 لیتر روغن کنجد به ارزش 31 میلیون و 680 هزار ریال و 20 لیتر روغن زیتون به ارزش 5 میلیون و 680 هزار ریال را به علت غیر استاندارد بودن توقیف کردند.

   

  خواندن 3865 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: راهکارهایی برای پیشگیری و کنترل دیابت
  مقاله: راهکارهایی برای پیشگیری و کنترل دیابت

  برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت بهتر است پیاده‌روی تند به مدت 30 دقیقه در روز، مصرف روزانه 5 واحد سبزی و میوه، ترک سیگار و خوردن روغن كنجد  و روغن زیتون در برنامه افراد قرار گیرد.  خواندن 3508 بار ادامه مطلب...
 • خبر: کشت کنجد سیاه برای نخستین‌بار در اسدآباد
  خبر: کشت کنجد سیاه برای نخستین‌بار در اسدآباد

  مدیر جهادکشاورزی شهرستان اسدآباد از کشت کنجد سیاه به صورت آزمایشی برای نخستین‌بار در این شهرستان خبر داد.
  "ناصر فتاحی" در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، اظهار کرد: با توزیع ٩٠ کیلو بذر کنجد سیاه در بین کشاورزان ٢٠ هکتار از اراضی دیم این شهرستان به صورت رسمی و ترویجی برای نخستین‌بار زیر کشت کنجد سیاه رفت.

   

  خواندن 3717 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه
  آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه

  سوهان کنجدی یکی از شیرینی های پرطرفدار، هم برای خوردن، هم برای پختن است! برای تهیه آن به فر یا لوازم خاصی نیاز نیست، دستور تهیه‌اش ساده است.

  در میان محصولات کنجدی حلوایی حاج حسین آب حیات، یکی از محبوب ترین کنجدی ها، با معجون چهار مغز کنجدی عسلی با برند فوکاپیت است که در سایزهای فوکاپیت کریستالی پذیرایی ®، فوکاپیت گژی® و فوکاپیت بزرگ® نام برد که معجون 4 مغز کنجدی عسلی شامل کنجد-عسل- پودر نارگیل- انواع مغز از جمله مغز افتابگردان-شکر-هل است.
   تهیه معجون کنجدی عسلی در بین مردم یزد از قدیم رایج بوده است که از گذشته تاکنون به عنوان میان وعده و یا شیرینی جات از آن بهره می برند.معجون کنجدی عسلی یکی از شیرینی سنتی یزد است  فوکاپیت ، معجون 4 مغز کنجدی عسلی، محصول جدید و فرآوری شده در مجتمع کنجدی حاج حسین آب حیات است که در بسته بندی و سایزهای سه گانه ، فوکاپیت کوچک، فوکاپیت بزرگ؛ فوکاپیت کریستالی(پذیرایی) عرضه می شود.

   

  خواندن 4146 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: همه چیز در مورد تولید، خرید و فروش کنجاله کنجد
  مقاله: همه چیز در مورد تولید، خرید و فروش کنجاله کنجد


  از دانه کنجد دهها محصول فرآوری می شود، یکی از محصولات روغن کنجد است، پس از روغن کشی روغن کنجد، بازمانده آن با عنوان کنجاله کنجد بدست می آید، خرید و فروش کنجاله کنجد در ایران رونق خاصی دارد
  بهترین غذا برای دام کُنجاله بازماندهٔ جامدی است که پس از روغن‌کشی از دانه‌های روغنی به‌جا می‌ماند. کنجاله، در قدیم کنجاره، کنجار و کُنجیده هم نامیده می‌شد.
  کنجاله به روش پرس سرد محصولی فرعی از صنعت تولید روغن است.دانه های کنجد از گیاه کنجد حاصل شده و روغن دانه های موجود در آنها از طریق فشردن دانه ها خارج می گردد. کنجاله کنجد دارای کلسیم زیاد بوده وچون چربی دارد انرژی زا بوده ودارای متیونین نیزمی باشد،اما لیزین آن کم است.از این محصول به طور معمول فقط در جیره حیوانات بالغ و یا مسن استفاده می شود.

   

  خواندن 9134 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: نقش کنجد در پیشگیری و کنترل درد آرتروز
  مقاله: نقش کنجد در پیشگیری و کنترل درد آرتروز

   بسیاری از افراد برای کنترل درد آرتروز از داروهای ضد التهابی غیر استروییدی مانند ادویل (ایبوپروفن)، ناپروکسن و تیلنول (استامینوفن) استفاده می‌کنند. استفاده از این دارو برای کاهش درد آتروز، گرچه شایع است؛ اما می‌تواند با عوارضی از قبیل خونریزی داخلی، افزایش وزن، بیماری‌های قلبی عروقی، اختلال گوارشی و بیماری‌های اعصاب همراه باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که می‌توان کنجد را جایگزین تمام داروهای مسکن درد ناشی از آرتروز کرد و در اکثر موارد اثر بخشی بیشتری دارد. کنجد حاوی مواد مغذی برای سلامت استخوان است و برخی از ترکیبات آن به ساختن غضروف‌ها کمک می‌کند؛ همچنین وجود مواد معدنی روی، مس و کلسیم و ویتامین B6 در درمان درد آرتروز موثر هستند

  خواندن 3582 بار ادامه مطلب...
 • خبر: لزوم راه‌اندازی کارخانه کنجد در حاجی‌آباد هرمزگان
  خبر: لزوم راه‌اندازی کارخانه کنجد در حاجی‌آباد هرمزگان

  علی‌رغم مشکلات بسیار در حوزه کشاورزی و کمبود منابع آب، با اندیشه دولت‌مردان تدبیر و امید، محصول کنجد به‌عنوان کشت مناسب و جایگزین ذرت دانه‌ای با نیاز کم آب و اقتصادی بودن از سوی کارشناسان کشاورزی استان هرمزگان معرفی شد و مورد استقبال بسیاری از کشاورزان قرار گرفت و طبق آمار رسمی از سوی سازمان جهاد کشاورزی، طی 6 ماهه دوم سال گذشته، کشت دانه روغنی کنجد از 900 هکتار به 2 هزار و 360 هکتار رسید.

  با توجه به شعار سال 95 مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل»، امیدواریم برای حمایت از تولید داخلی تدابیری اندیشیده شود تا زمینه حضور سرمایه‌گذاران این بخش فراهم آید و با راه‌اندازی کارخانه کنجد در شهرستان حاجی‌آباد، بتوان ذره‌ای از مشکلات کشاورزان را کاهش داد.

   

  خواندن 3744 بار ادامه مطلب...
 • خبر: معرفی کشت کنجد و دو محصول جایگزین برای برنج
  خبر: معرفی کشت کنجد و دو محصول جایگزین برای برنج

  در کارگاه آموزشی ویژه کشاورزان شهرستان فلاورجان سه محصول ارزن دم روباهی، ذرت شیرین و کنجد اصلاح ژنتیکی شده جهت جایگزینی محصول برنج به کشاورزان معرفی شد.
  به گزارش صاحب نیوز به نقل از پلنا، کارگاه یک روزه آموزش کشت های جایگزین برنج با حضور کارشناسان استانی جهاد کشاورزی در شهرستان فلاورجان برگزار شد.

   

  خواندن 3713 بار ادامه مطلب...
 • مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم
  مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم

  پسین یا چاشتگاه یک روز بارانی، آن چه به مزاج یک جنوبی می چسبد خرمای خاستویی آغشته در ارده است. خرما و  ارده این دو یار دیرنشین از دیرباز به عنوان یک پس خوراک و گاهی پیش خوراک (دسر) در فرهنگ غذایی جنوبی ها جایگاهی دارد. هر چند زمستان جنوب کوتاه و تقریبا در حد بهار اقلیم سرد است، اما خرما ارده در این فصل کوتاه پاره ای جدا نشدنی سفره هاست. عطر ارده زمانی که بر سر سفره به مشام می رسد اشتهای انسان را برای غذا خوردن دو چندان می کند.

   

  هر چند در آغاز مراد از گفتار پرداختن به  ارده بود اما میسر نگردید مونس دیرینه اش که بسیار هم پرخاصیت و مهم است نادیده گرفته شود. از این روی برای تزیین و تکمیل سفره این گفتار، خرما را فرا خواندیم و گفتار بر این شد: «خرما و ارده»  خواندن 3763 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان روغن جوشی
  آموزش آشپزی: نان روغن جوشی

  روغن جوشی نوعی نان محلی کرمانی است که با روغن کنجد تهیه می شود، از اسم اين شيريني خوشمزه تعجب نكنيد. شايد نامش براي شما عجيب باشد اما طعم فوق‌العاده‌اي دارد و  مي‌توانيد آن را تهيه كنید.
  نان روغن جوشی که در کرمان پنشنبه‌ها ودر مراسم عزاداری بیشتر پخته وخیرات میشود .البته تقریبا شبیه این نان در یزد به اسم سوروک و مشهد به اسم روغن جوشی پخته میشود.
  اين نان روغني مخصوص روزهاي هست كه در مشهد به چراغ برات مرسوم است به مدت سه روز سر مزار درگذشتگانشان  خيرات می دهند. در زمان قدیم روغن جوشی و حلوا برای شب های برات (سه شب سرخاک ها شب 11و12و13 شعبان تهیه می کردند.
  يكي از اين خيراتها بجز حلوا و شكلات و شيريني و ميوه و خرما اين نوع نانهاست كه طرفدار زيادي دارد.
  این نان خوشمزه بی مناسبت نیز تهیه میشود جهت عصرونه یا صبحانه به همراه پنیر و سبزی یا ماست وخیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

   

  خواندن 3650 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان
  آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان

  پولَکی یکی از سوغاتی ها و شیرینی های معروف اصفهان می باشد که شما در آشپزخانه نمناک میتوانید به سادگی پولکی کنجدی را تهیه کنید.
  پولکی یکی از شیرینی ها و سوغات اصفهان ایست که به راحتی پخته می شود و خوشمزه و سرشار از انرژی است که می توانید آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4211 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان سوروک یزد
  آموزش آشپزی: نان سوروک یزد

  نان سورُک که در میان زرتشتیان یزد سیرُگ یا سیرو نامیده می شود نوعی نان روغنی است که در استان یزد پخت می شود. مواد تشکیل دهنده این نان آرد نان سنگک، آب، شکر، نمک، تخم گشنیز، گل‌رنگ و مایه خمیر است که در روغن ارده سرخ می شود. این نان با شکر و یا بدون شکر با پنیر مصرف می شود.
  سوروکوک یا نان سوروک يک نوع نان روغني است که در استان يزد تهيه مي‌شود و بيشتر، آن را پنج شنبه شب‌ها آماده مي‌کنند یا در ماههای خاص مانند رجب خیرات می دهند و به ياد رفتگان خود براي دوستان و آشنايان مي‌برند.
  البته اين نان فقط مخصوص اين امر نيست  نان سوروکوک را در شب نشيني‌هاي دوستانه هم دسته جمعي پخت مي‌کردند و در کنار هم از آن لذت مي‌بردند.
  نان سوروک نان بسيار خوشمزه و سالمي است چون با روغن کنجد درست مي شود مخصوصاً اگر داغ باشد ولي سردش هم خوشمزه است. در اصل روي آن شکر مي‌ريختند

   

  خواندن 3804 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد
  آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد

  خوراک اسفناج و کنجد، میان وعده یا وعده غذایی عالی و مقوی است که با اسفناج، روغن کنجدو ترکیبات کنجد، سویا و دیگر افزودنی ها می توانید غذایی متقاوت را تجربه کنید.   دستور پخت خوراک اسفناج و کنجد را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 3680 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)
  آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)

  رایو (به ژاپنی: ラー油 tare) یک نوع چاشنی  است منشأ اصلی چین است و پس از چین به ژاپن و به دیگر کشورها راه پیدا کرده‌است و اجزای اصلی  آن روغن کنجد همراه با روغن گیاهی، فلفل قرمز، ادویه، تره فرنگی، زنجبیل، سیر است
  رایو  از افزودن فلفل قرمز (توگاراشی) و ادویه (کوشینریو) به روغن کنجد و روغن مایع گیاهی ترکیب شده‌است. در اصل یکی از چاشنی‌های آشپزی چینی است که در آشپزی کشورهای دیگر هم بکار می‌رود. در تهیهٔ آن ممکن است علاوه بر روغن کنجد  همراه با روغن گیاهی از  تره فرنگی، زنجبیل، سیر نیز بکار می‌رود.
  روغن چیلی نوعی رایو روغنی که از ترکیب روغن کنجد و روغن سرخ کردنی تهیه می شود، روغن چیلی جزو چاشنی ها و ادویه می باشد که در پخت غذاها خوشمزه به عنوان روغن مزه دار استفاده می شود   دستور پخت روغن چیلی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 3990 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سالاد نودل با سس ارده
  آموزش آشپزی: سالاد نودل با سس ارده

   یکی از چیزهایی که این سالاد را از بقیه سالادها متمایز کرده است، سس آن است. سس این سالاد دارای ارده است که هم آن را تبدیل به یک سالاد مقوی کرده و هم طعم بی‌نظیری به آن داده است.
  مجله آشپزی مثبت:  یکی از چیزهایی که این سالاد را از بقیه سالادها متمایز کرده است، سس آن است. سس این سالاد دارای ارده است که هم آن را تبدیل به یک سالاد مقوی کرده و هم طعم بی‌نظیری به آن داده است.

   

  خواندن 3822 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سالاد مرغ و ارده
  آموزش آشپزی: سالاد مرغ و ارده

  سالاد مرغ و ارده را میتوانید به عنوان شام به تنهایی یا با کمی نان نوش جان کنید. ارده (خمیر کنجد) را میتوانید از فروشگاه های مواد غذایی تهیه نمایید.
  از مرغ غذاهای متنوعی می توان درست کرد هر خانم با ذوق و سلیقه و ابتکاراتی که دارد و با موادموجود که در دسترس دارد به نوعی از مرغ غذا درست میکند.
  سالاد مرغ و ارده یک تجربه جدید است که با سینه مرغ؛ ران مرغ ؛ آب مرغ؛ ارده،   کنجد ، روغن زیتون، بادام زمینی، کاهو و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را در ده دقیقه مهیا کنید

   

  خواندن 4372 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد و موادی که دندان ها را سفید می کند
  مقاله: روغن کنجد و موادی که دندان ها را سفید می کند

  روغن كنجد و روغن نارگیل خالص را با مسواک یا انگشت روی تمام دندان ها قرار دهید و پس از پانزده دقیقه بشویید. این کار سبب جذب مواد غذایی موجود روی لایه خارجی دندان می شود.
  به مرور زمان و با افزایش سن، دندان ها درخشندگی و زیبایی خود را از دست می دهند. سیگار کشیدن و مصرف غذاهای رنگی نیز این موضوع را تشدید می کنند. علاوه بر روش های زیبایی و سفیدکردن دندان که بسیار پرهزینه هستند و زیر پوشش بیمه قرار ندارند، مواد غذایی وجود دارند که به سفیدی و درخشندگی دندان کمک می کنند.  خواندن 3798 بار ادامه مطلب...
 • خبر: کارگاه‌های غیر مجاز تهدیدی برای تولید محصولات کنجدی
  خبر: کارگاه‌های غیر مجاز تهدیدی برای تولید محصولات کنجدی

  یک تولید کننده ارده گفت: در کار ما دست زیاد شده است و وجود کارگاه‌های زیرزمینی که بدون هیچ‌گونه مجوز فعالیت می‌کنند به کار ما ضربه زده است و می‌طلبد مسئولین در این راستا به کمک تولید آمده و با بی قانونی‌ها برخورد کنند.
  محصولات کنجدی نقش حائز اهمیت و ویژه‌ای در تولید، اقتصاد و اشتغال‌زایی در استان یزد دارند که علاوه بر تأمین نیاز استان به دیگر استان‌ها نیز صادر می‌شود.
  ارتقاء سطح کیفیت تولید، بسته‌بندی، هموار کردن راه‌های صادرات و همچنین کمک به تولیدکنندگان این خوشه می‌تواند تأثیر مثبت و ارزنده‌ای در اقتصاد، اشتغال و تکیه‌بر تولیدات و صادرات غیرنفتی داشته باشد و به اقتصاد راکد کشور کمک کند.

   

  خواندن 3536 بار ادامه مطلب...
 • خبر: درمان گیاهی ریزش مو و ابرو با کنجد توسط محقق یزدی
  خبر: درمان گیاهی ریزش مو و ابرو با کنجد توسط محقق یزدی

  محقق اشکذری از ثبت سه فرآورده برای درمان ریزش مو، رشد مو و تقویت ابرو خبر داد. وی با بیان این‌که ترکیبات این دارو به‌طور کامل گیاهی است و هیچ ماده شیمیایی حتی مواد نگه‌دارنده نیز در این دارو وجود ندارد، افزود: ترکیبات اصلی این ۳ فرآورده یکسان و شامل دانه کنجد، ریشه سعد کوفی، برگ سیاوشان میوه هلیله، بذر کتان و ترکیبات گیاهی دیگر است اما فرآوری هرکدام متفاوت است.

   

  خواندن 2916 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بستنی کنجدی
  آموزش آشپزی: بستنی کنجدی

  بستنی کنجدی، یک پیش غذا  بی نظیر است، در بستنی کنجدی، از کنجد شیر، ویفر،، پودر کستر، کارامل، شکر و بستنی قهوه ای به کار می رود، بستنی با ترکیبی خوشمزه که می توانید آن را به راحتی آماده کنید و از آن به عنوان دسر و به عنوان تجربه جدیدی  لذت ببرید. باهم دستور تهیه بستنی کنجدی را مرور می کنیم

   

  خواندن 4081 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سس ماست و ارده
  آموزش آشپزی: سس ماست و ارده

  سس ماست و ارده، یک دسر  خوشمزه شامل  ارده، ماست، لیموی تازه  و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین پنج تا ده  دقیقه مهیا نمود،  سس ماست و ارده سس های بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 3555 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت
  آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت

  خورش کنجد با گوشت ، یک وعده غذایی  خوشمزه و خورش عالی  شامل کنجد آسیاب شده و بو داده شده، گوشت گوسفند، پیاز، رب انار و و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، خورش گوشت و کنجد، غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4081 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ
  آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ

  خورش مرغ کنجدی ، یک وعده غذایی خوشمزه و خورش عالی شاملکنجد آسیاب شده ، فیله مرغ، کدوحلوایی پخته، رب انار، روغن کره و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود،خورش کنجد و مرغ غذای ایرانی است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

  خواندن 4957 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کوکوی کنجد
  آموزش آشپزی: کوکوی کنجد

  کوکو کنجد ، یک غذا خوشمزه شامل کنجد، سیب زمینی، آرد سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، فلفل سبز، شیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، کوکوی کنجدی غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5314 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی

  شیرینی کنجدی، یک شیرینی خوشمزه و مقوی بر پایه دانه کنجداست که از کنجد، آرد، زرده تخم مرغ کره و پودر شکر و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، شیرینی کنجدی مقوی و مغذی بوده و میتوان آن را برای تقویت ذهنی کودکان و نوجوانان تهیه نمود.شيرينی كنجدی، از آن دست شيريني‌هايي است كه خيلي راحت مي‌‌توانيد آن را تهيه كنيد،

   

  خواندن 4148 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کیک ارده
  آموزش آشپزی: کیک ارده

  کیک ارده، کیکی خوشمزه، مقوی و منحصر به فرد است که از ارده خام ، تخم مرغ؛ آرد، شیر،  بیکینگ پودر و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم کنجدی همراه با شیرینی شکر مزه منحصر به کیک ارده می دهد که تنها با پخت آن می توانید آن را تجربه کنید.

   

  خواندن 4182 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده
  آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده

  «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» یک وعده غذایی از میان  غذای بین الملل و  نودل است این نودال از ترکیبی دانه دانه کنجد، نودل سبوس گندم، سرکه بالزمیک، شکر روغن کنجد و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، دستور پخت «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4096 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد
  آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد

  نودل با روغن کنجد وعده غذایی از رده نودل کنجدی است این نودل کنجد از ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند، دستور پخت نودل کنجدی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 5846 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی
  آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی

  کتلت ماهی کجدی Fish cutlet sesame، یک میان وعده فوری است که با کنسرو ماهی تن!،کنجد خام ، سیب زمینی، کره، تخم مرغ؛ پیازچه، فلفل دانه قرمز و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید کتلت ماهی را در کمتر از ده دقیقه آماده کنید و از غذای خوشمزه و منحصر به فرد ماهی لذت ببرید.

   

  خواندن 4071 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583