35225650--35256946--035

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کاربر گرامی !

بسته مقالات حلوا ارده:
مشتمل بر مقالات، گزارشها و تحلیلهای عمومی در زمینه فراورده های کنجدی شامل: حلوا ارده، ارده، شیره شکر، روغن کنجد بکر با بو، روغن کنجد تصفیه شده بی بو، معجون کنجدی عسلی، دانه کنجدی سفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه از منابع عمومی معتبر تهیه و منتشر شده است و در پایان هر مقاله منبع، لینک منبع و نگارنده آن ذکر شده است.
 
خواندن 2877 دفعه

مقالات ارده

 • مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم
  مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم

  پسین یا چاشتگاه یک روز بارانی، آن چه به مزاج یک جنوبی می چسبد خرمای خاستویی آغشته در ارده است. خرما و  ارده این دو یار دیرنشین از دیرباز به عنوان یک پس خوراک و گاهی پیش خوراک (دسر) در فرهنگ غذایی جنوبی ها جایگاهی دارد. هر چند زمستان جنوب کوتاه و تقریبا در حد بهار اقلیم سرد است، اما خرما ارده در این فصل کوتاه پاره ای جدا نشدنی سفره هاست. عطر ارده زمانی که بر سر سفره به مشام می رسد اشتهای انسان را برای غذا خوردن دو چندان می کند.

   

  هر چند در آغاز مراد از گفتار پرداختن به  ارده بود اما میسر نگردید مونس دیرینه اش که بسیار هم پرخاصیت و مهم است نادیده گرفته شود. از این روی برای تزیین و تکمیل سفره این گفتار، خرما را فرا خواندیم و گفتار بر این شد: «خرما و ارده» • مقاله : تاهینی، تهینه، طحینی،کنجد ساییده شده، Tahini
  مقاله : تاهینی، تهینه، طحینی،کنجد ساییده شده، Tahini

   طحینی  یا  تهینه یا تاهینی  Tahini ، کنجد ساییده شده است که به صورت مایع درآمده و در کشورهای مختلف اسم های متفاوتی دارد.  بیشتر برای صبحانه از آن استفاده می کنند  به انگلیسی آن را خمیر کنجد sesame paste می گویند و عرب ها هم آن را طحینی  می خوانند. همچین عناوینی مانند رب کنجد ، تاهینی، tahini ،  و تاهینا tahina و و تاهین tahin   طحين، طحينة،طحينية یا راشی یا رهش نیز  بدان گفته می شود، در ایران به آن  ارده  می گویند.

 • مقاله: چهار روش تهیه شکلات ارده ای مقوی و خوشمزه
  مقاله: چهار روش تهیه شکلات ارده ای مقوی و خوشمزه

  شکلات ارده ای برای صبحانه، نیم چاشت، چاشت یا عصرانه گزینه ایست که می توانید در روزهای پاییز و سرد زمستان برای خانواده در نظر بگیرید، کودکان و نوجوانان هم از این شکلات بی نظیر لذت می برند، چهار نوع شکلات صبحانه ارده ای که به ارده ترکیباتی نظیر   عسل، کاکائو ، پودر فندق، پسته، نارگیل، گلاب و هل افزوده می شود، چهار معجون زمستانی و شکلات پاییزی با کنجد که می توان شب یلدا با ارده آماده کرد.


 • مقاله: بررسی تولید ارده به صورت سنتی در گناوه
  مقاله: بررسی تولید ارده به صورت سنتی در گناوه

  گناوه- ایرنا- ارده سازی به عنوان یک صنعت بومی در شهرستان گناوه از قدیم رواج داشته و همچنان ادامه دارد.
  ارده که از کنجد کوبیده شده به دست می آید، خود به تنهایی یک ماده غذایی کامل و ارزش غذای بالایی دارد، دراین منطقه علاقمندان زیادی بویژه در فصل زمستان و بارندگی دارد.
  ارده حالت مایع دارد که از کنجد نرم پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده و روغن آن جدا نمی شود.


 • مقاله :آشنایی با ارده و خواص آن
  مقاله :آشنایی با ارده و خواص آن

  ارده در كتب طب سنتی با نام رهشی امده است و ان عبارت است از کنجد پوست گرفته بریان كه نرم ساییده شده باشد و به صورت مایع در اید و روغن ان را نگرفته باشند . از نظر طبیعت طبق نظر حكمای طب سنتی گرم وتز است . و از مظر خواص معتقدند كه برای تقویت نیروی جنسی و تقویت بدن مفید است. ارده اگر به طور غلیظ خورده شود دیر هضم و ثقیل است و اشتها را از بین می برد برای رفع این عوارض ان را باید با عسل و سركه مخلوط كرد و خورد .

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583