35225650--35256946--035

 

آخرین مقالات به روز رسانی شده وبسایت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین مقالات به روز رسانی شده وبسایت

آخرین مقاله  وبسایت به ترتیب به انتشار و یا ویراستاری دنبال کنیم
 
مشتمل بر مقالات، گزارشها و تحلیلهای تخصصی در زمینه فراورده های کنجدی شامل:
 


 

 • مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
خواندن 1526 دفعه

آخرین به روز رسانی مقاله وبسایت

 • مقاله: نانوايان کنجدهاي بي کيفيت بر روي نان ميريزند؟؟؟!
  مقاله:  نانوايان کنجدهاي بي کيفيت بر روي نان ميريزند؟؟؟!


   اختصاصی/در پي صحبتهاي کارشناس بهداشت شهرستان اراک در خصوص استفاده برخي از نانوايان از کنجدهای بي کيفيت به سراغ تعدادي از نانوايان اين شهر رفتيم و نظرشان را در اين خصوص جويا شديم. اسدی، نانوای آزادپز با بيان اينکه بيشتر نانوايان متقاضي کنجدهای سفيد و پوست کنده هستند گفت: کنجدهای به صورت سياه وارد کشور ميشوند و در برخي موارد در ايران پوست گيري ميشوند. مرکز فروش کنجددر اراک گاراژ حبيب خان است که انواع کنجدها کيلويي5-7 هزار تومان به فروش ميرساند.بعد از اين نانوايان به سراغ يکي از توزيع کنندگان قديمي کنجد در اراک رفتيم که اخيرا از اين شغل بازنشست شده است.

   

  خواندن 1411 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد برای سرخ کردن بهتر هست یا روغن ارده؟
  مقاله: روغن کنجد برای سرخ کردن بهتر هست یا روغن ارده؟

  امروزه بین خانم ها روغن های ارده و روغن كنجد  برای سرخ کردن بسیار محبوب شده هست. اما، آیا این روغن ها برای سرخ کردن مناسب هستند؟
  امروزه با توجه به تنوع روغن ها گاهی ما در انتخاب آنها دچار شک می شویم، که بهترین آنها کدام هست. در این مطلب به مقایسه دو نوع از این روغن ها، روغن كنجد  و روغن ارده، می پردازیم.


  خواندن 4029 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: آشنایی با کارآفرین روغن کنجد
  مقاله: آشنایی با کارآفرین روغن کنجد

  حتما شما هم جلوی خیلی از مغازه ها این عبارت را دیده اید: روغن کشی در حضور مشتری. این افراد در کنار فعالیت روزمره خود، روغن كنجدیا برخی دانه های روغنی دیگر را برای مشتریان گرفته و درآمد نسبتا خوبی کسب می کنند.
   اما شاید هرگز این افراد به این فکر نکرده اند که می توانند کسب و کار خود را توسعه دهند و به مرور به یک کارخانه دار بزرگ تبدیل شوند.اما شما می توانید اینگونه بیندیشید. کافی است روحیه کارآفرینی داشته باشید، مهارتهای کارآفرینی را بیاموزید، به زندگی افراد موفق نگاهی بیندازید و با توکل به خدا شروع کنید. یک کارگاه کوچک را دست و پا کنید یا حتی از یک اتاق خانه خود شروع کنید و به مرور به یک تولیدکننده حرفه ای روغن تبدیل شوید.  خواندن 4085 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: راهکارهایی برای پیشگیری و کنترل دیابت
  مقاله: راهکارهایی برای پیشگیری و کنترل دیابت

  برای پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت بهتر است پیاده‌روی تند به مدت 30 دقیقه در روز، مصرف روزانه 5 واحد سبزی و میوه، ترک سیگار و خوردن روغن كنجد  و روغن زیتون در برنامه افراد قرار گیرد.  خواندن 3983 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: همه چیز در مورد تولید، خرید و فروش کنجاله کنجد
  مقاله: همه چیز در مورد تولید، خرید و فروش کنجاله کنجد


  از دانه کنجد دهها محصول فرآوری می شود، یکی از محصولات روغن کنجد است، پس از روغن کشی روغن کنجد، بازمانده آن با عنوان کنجاله کنجد بدست می آید، خرید و فروش کنجاله کنجد در ایران رونق خاصی دارد
  بهترین غذا برای دام کُنجاله بازماندهٔ جامدی است که پس از روغن‌کشی از دانه‌های روغنی به‌جا می‌ماند. کنجاله، در قدیم کنجاره، کنجار و کُنجیده هم نامیده می‌شد.
  کنجاله به روش پرس سرد محصولی فرعی از صنعت تولید روغن است.دانه های کنجد از گیاه کنجد حاصل شده و روغن دانه های موجود در آنها از طریق فشردن دانه ها خارج می گردد. کنجاله کنجد دارای کلسیم زیاد بوده وچون چربی دارد انرژی زا بوده ودارای متیونین نیزمی باشد،اما لیزین آن کم است.از این محصول به طور معمول فقط در جیره حیوانات بالغ و یا مسن استفاده می شود.

   

  خواندن 9597 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: نقش کنجد در پیشگیری و کنترل درد آرتروز
  مقاله: نقش کنجد در پیشگیری و کنترل درد آرتروز

   بسیاری از افراد برای کنترل درد آرتروز از داروهای ضد التهابی غیر استروییدی مانند ادویل (ایبوپروفن)، ناپروکسن و تیلنول (استامینوفن) استفاده می‌کنند. استفاده از این دارو برای کاهش درد آتروز، گرچه شایع است؛ اما می‌تواند با عوارضی از قبیل خونریزی داخلی، افزایش وزن، بیماری‌های قلبی عروقی، اختلال گوارشی و بیماری‌های اعصاب همراه باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که می‌توان کنجد را جایگزین تمام داروهای مسکن درد ناشی از آرتروز کرد و در اکثر موارد اثر بخشی بیشتری دارد. کنجد حاوی مواد مغذی برای سلامت استخوان است و برخی از ترکیبات آن به ساختن غضروف‌ها کمک می‌کند؛ همچنین وجود مواد معدنی روی، مس و کلسیم و ویتامین B6 در درمان درد آرتروز موثر هستند

  خواندن 4071 بار ادامه مطلب...
 • مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم
  مقاله :درباره «خرما و ارده»خوزستان بیشتر بدانیم

  پسین یا چاشتگاه یک روز بارانی، آن چه به مزاج یک جنوبی می چسبد خرمای خاستویی آغشته در ارده است. خرما و  ارده این دو یار دیرنشین از دیرباز به عنوان یک پس خوراک و گاهی پیش خوراک (دسر) در فرهنگ غذایی جنوبی ها جایگاهی دارد. هر چند زمستان جنوب کوتاه و تقریبا در حد بهار اقلیم سرد است، اما خرما ارده در این فصل کوتاه پاره ای جدا نشدنی سفره هاست. عطر ارده زمانی که بر سر سفره به مشام می رسد اشتهای انسان را برای غذا خوردن دو چندان می کند.

   

  هر چند در آغاز مراد از گفتار پرداختن به  ارده بود اما میسر نگردید مونس دیرینه اش که بسیار هم پرخاصیت و مهم است نادیده گرفته شود. از این روی برای تزیین و تکمیل سفره این گفتار، خرما را فرا خواندیم و گفتار بر این شد: «خرما و ارده»  خواندن 4294 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد و موادی که دندان ها را سفید می کند
  مقاله: روغن کنجد و موادی که دندان ها را سفید می کند

  روغن كنجد و روغن نارگیل خالص را با مسواک یا انگشت روی تمام دندان ها قرار دهید و پس از پانزده دقیقه بشویید. این کار سبب جذب مواد غذایی موجود روی لایه خارجی دندان می شود.
  به مرور زمان و با افزایش سن، دندان ها درخشندگی و زیبایی خود را از دست می دهند. سیگار کشیدن و مصرف غذاهای رنگی نیز این موضوع را تشدید می کنند. علاوه بر روش های زیبایی و سفیدکردن دندان که بسیار پرهزینه هستند و زیر پوشش بیمه قرار ندارند، مواد غذایی وجود دارند که به سفیدی و درخشندگی دندان کمک می کنند.  خواندن 4216 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: معجون کنجد و عسل بیش از ده بیماری را درمان میکند
  مقاله: معجون کنجد و عسل بیش از ده بیماری را درمان میکند

  معجون عسل و کنجد  مخلوط  کنجد همراه با عسل خاصیت درمانی بسیار زیادی دارد.منبع بسیار خوبی از اسیدهای آمینه ضروری است. تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش میل شیرینی جات، یبوست را درمان می کند، مشکلات معده را تسکین می دهد، و   برای ورم معده، کولیت و زخم , تقویت استخوانها,افزایش استقامت بدن و سلامت پوست و مو  بسیار مفید است.بهترین  زمان  مصرف آن در صبح است.در اینجا دستور  مخلوط کنجد و عسل است:این مخلوط سریع  آماده می شود.


  تهیه معجون عسل و کنجد در بین مردم یزد از قدیم رایج بوده است که از گذشته تاکنون به عنوان میان وعده و یا شیرینی جات از آن بهره می برند.معجون کنجدی عسلی یکی از شیرینی سنتی یزد است
  فوکاپیت ، معجون 4 مغز کنجدی عسلی،  محصول جدید و فرآوری شده در مجتمع کنجدی حاج حسین آب حیات است که در بسته بندی و سایزهای سه گانه ، فوکاپیت کوچک، فوکاپیت بزرگ؛ فوکاپیت کریستالی(پذیرایی) عرضه می شود.

  خواندن 6541 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: تشخیص روغن کنجد اصل از روغن کنجد تقلبی و نامرغوب
  مقاله: تشخیص روغن کنجد اصل از روغن کنجد تقلبی و نامرغوب

  گرچه گفته می شود روغن كنجد ملکه روغنها است اما مشخصات روغن كنجد اصل و مرغوب و بدون افزدونی چیست؟ روغن كنجد واقعی با روغن كنجدتقلبی و یا با افزودنی چطور قابل تشخیص است؟ هنگام خرید روغن كنجد به چه پارامتر و خصوصیات می توان توجه کرد تا بهترین، اصلی ترین روغن كنجد مرغوب و اصل را خریداری کنیم ؟ کدام مارک و برند رروغن كنجد اصل تولید و عرضه می کنند؟ روغن كنجد از کدام مراکز خریداری کنیم؟ رنگ، بو، مزه و یا مشخصات فیزیکی روغن كنجد می تواند نشانه ای برای خرید باشد؟ قیمت روغن كنجداصل و مرغوب چند است؟ آیا با قیمت بالا روغن كنجد میتوان مرغوب بودن و اصل بودن آن پی برد؟

  خواندن 53524 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: توصیه‌های مفید برای مصرف روغن‌ کنجد
  مقاله: توصیه‌های مفید برای مصرف روغن‌ کنجد

  برخی از روغن‌ها  دارای خواص ضدسرطانی هستند، تا حدودی اکثر روغن‌های گیاهی مانند روغن كنجد ، روغن سویا، روغن آفتاب گردان، روغن ذرت و روغن زیتون خواص ضدسرطانی دارند.
  به دو نوع از روغن‌های گیاهی که از لحاظ خواص دارای کیفیت بالاتر خواص ضد سرطانی هستند، روغن كنجد و روغن زیتون می توان نام برد، در صورتی که به صورت کمپرس سرد استخراج شده باشند دارای خواص ضدسرطانی بیشتری هستند و این دو نوع روغن در بازار با نام‌های روغن زیتون بکر و

  خواندن 4247 بار ادامه مطلب...
 • مقاله :کاربرد روغن کنجد با بو (استخراج به روش فشار سرد)
  مقاله :کاربرد روغن کنجد با بو (استخراج به روش فشار سرد)

  روغن كنجد از روغن های با مرغوبیت زیاد است که به موجب کبفبت عالی و طعم و عطر مطبوع این دانه را ملکه دانه های روغنی می نامند . روغن كنجد از قدیمی ترین روغن های مصرفی است که علاوه بر مصارف خوراکی ، خواص درمانی و صنعتی آن نیز همواره مورد توجه بوده است .
  کاربردهای گوناگون آن در داروسازی ، تولید لوازم بهداشتی و آرایشی و تاثیر مثبت روزانه آن بر سلامتی شایان توجه است . روغن كنجد ت توسط پرس ، بدون استفاده از حرارت تولید می شود . بطوریکه ماهیت روغن كنجد تغییر نمی کند و به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر حرارت دود نمی کند و تغییر رنگ نمی دهد و برای سرخ کردن مناسب است و از آنجا که باعث خوش طعم شدن مواد غذایی میشود برای تهیه سالاد و پخت و پز می توان از آن استفاده نمود .  خواندن 3788 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: ممنوعیت مصرف کنجد و فرآورده های کنجدی در افراد خاص
  مقاله: ممنوعیت مصرف کنجد و فرآورده های کنجدی در افراد خاص

  کنجد به ملکه دانه های روغنی معروف است، کنجد یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و مخصوصا کلسیم به حساب می‌آید و افراد از کنجد برای تامین نیاز به کلسیم، روی و آهن خود که از مواد معدنی کلیدی بدن هستند، استفاده کنند.
  با اینهمه استفاده از کنجد و فرآورده های کنجدی برای برخی از افراد ممنوع است، کنجد برای افرادی مضرر و حتی ممکن است با عوارض شدیدی روبرو شوند، افرادی که به کنجد حساسیت و آلرژی دارند، زنان باردار و همچنین برخی از بیماران دانه کنجد و فرآورده های کنجدی منع می شود. از واکنش‌های این نوع آلرژی، ایجاد شوک "آنافیلاکسی" است که علایم آن، بیهوشی ناگهانی و حتی در بعضی موارد مرگ می‌باشد. پس اگر آلرژی شدیدی دارید دیگر هیچوقت در عمرتان کنجد مصرف نکنید.

   

  خواندن 4006 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: آمار محصولات کنجدی یزد در سال 1394
  مقاله: آمار محصولات کنجدی یزد در سال 1394

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار یزدی ها( یزدی نیوز) بازار فروش محصولات کنجدی در فصل سرد سال گرم می‌شود به‌حدی که فروش  محصولات کنجدی در سرمای هوا تا 4 برابر افزایش می‌یابد و فشارهای اقتصادی هم بر ذائقه شهروندان یزدی برای خرید این خوراکی‌های‌ خوشمزه تاثیر منفی نگذاشته است.
  شهرت شیرینی‌های یزدی به یک طرف اما نمی‌توان از شیرینی  محصولات کنجدی به ویژه حلوا ارده  و  ارده چشم پوشید. به ویژه این‌که این روزها انواع  محصولات کنجدی از جمله ارده شکلاتی و ارده شیری نیز به جمع این محصولات پیوسته تا ذائقه‌های متنوع را راضی کند.

   

  خواندن 4979 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: افراد حواس‌پرت کنجد و زردچوبه بخورند
  مقاله: افراد حواس‌پرت کنجد و زردچوبه بخورند

  با توجه به زندگی ماشینی امروز که باید فرد کارهای زیادی را در طی روز انجام دهد برای جلوگیری از اختلال تمرکز و فراموش‌کردن کارها بعد از برنامه‌ریزی روزانه، مصرف  کنجد و زردچوبه توصیه می‌شود.
  کنجد و زردچوبه به دلیل داشتن خاصیت آنتی اکسیدان می‌تواند در پیشگیری از فراموشی کمک‌کننده باشد. همچنین فعالیت‌های فکری موجب پیشگیری از ابتلا به فراموشی در آینده می‌شود.
  برای افزایش تمرکز باید برنامه‌ریزی روزانه داشته باشیم و کارها را طوری تنظیم کنیم که هر کاری را در وقت خود انجام دهیم. همچنین اگر مشکل اضطراب در فرد وجود دارد باید حل شود و استراحت کافی نیز لازم است چرا افرادی که چند شیفت کار می‌کنند اختلال تمرکز بیشتری دارند.

   

  خواندن 5175 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: شیره بهتر است یا قند و عسل؟
  مقاله: شیره بهتر است یا قند و عسل؟

  این‌که می‌گویند قند شیره شکر ، طبیعی و رژیمی است تا چه حد صحت دارد؟ ارزش غذایی شیره بیشتر است یا عسل؟ شیره را جایگزین قند و شکر کنیم یا نکنیم؟ آیا مصرف انواع شیره‌ها برای مبتلایان به دیابت ضرر دارد؟ چرا در پی مصرف زیاد انواع شیره‌ها تهوع و دلزدگی احساس می‌شود؟

   

   

  خواندن 4658 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: آشنایی با ماهی تابه برای روغن کنجد
  مقاله: آشنایی با ماهی تابه برای روغن کنجد

  ماهی تابه از ابزار پرمصرف هر آشپزخانه ای به شمار می رود. حال برای پخت و پز و همچنین سرخ کردن و تفت غذا با روغن كنجد از چه ماهی تابه می توان استفاده کرد؟

  اکثر غذاهای ایرانی با سرخ شدن و خوب پختن به رنگ و لعاب می افتند به همین دلیل استفاده از تابه در کشور ما بسیار معمول است. تابه ها در اندازه ها و انواع گوناگون با اجناس مختلف در بازار موجود است، پس بهتر است تا با انواع این وسیله پر مصرف آشنا شویک و برای مصارف مختلف از تابه مخصوص روغن كنجد استفاده کنید.

   

  خواندن 4848 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: طریقه مصرف و مزایای روغن کنجد
  مقاله: طریقه مصرف و مزایای روغن کنجد

  برخی از روغن‌ها  دارای خواص ضدسرطانی هستند، تا حدودی اکثر روغن‌های گیاهی مانند روغن كنجد ، روغن سویا، روغن آفتاب گردان، روغن ذرت و روغن زیتون خواص ضدسرطانی دارند.
  به دو نوع از روغن‌های گیاهی که از لحاظ خواص دارای کیفیت بالاتر خواص ضد سرطانی هستند، روغن كنجد و روغن زیتون می توان نام برد، در صورتی که به صورت کمپرس سرد استخراج شده باشند دارای خواص ضدسرطانی بیشتری هستند و این دو نوع روغن در بازار با نام‌های روغن زیتون بکر و روغن كنجد بکر موجود می‌باشند.  خواندن 4728 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روش آماده سازی و تهیه جوانه کنجد
  مقاله: روش آماده سازی و تهیه جوانه کنجد

  جوانه کنجد در مدت چند ساعت تهیه می‌شود برای تهیه جوانه کنجد دانه‌هایی با پوست را در کاسه پرآب ریخته به مدت ۸ تا ۱۲ ساعت خیسانده سپس آب ظرف را خالی کنید اگر ریشه‌های سفید رنگ نمایان شده‌اند نشانه جوانه‌زدن کنجد است.
  می‌توان آنها را در همین زمان مصرف کرد درغیر‌این صورت آنها را در ظرف قرار داده و با دستمال کاغذی مرطوب بپوشانید پس از ۳۶ ساعت جوانه سفید رنگ کنجد رشد می‌کند. هر روز بایستی آب اضافی کنجد را دور ریخته و آنها را مرطوب کنید .

   

  خواندن 4255 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: با خواص جوانه کنجد آشنا شویم
  مقاله: با خواص جوانه کنجد آشنا شویم

  جوانه کنجد در مدت چند ساعت تهیه می‌شود و سرشار از پروتئین گیاهی و اسیدهای چرب ضروری است که بدن بشدت به آنها نیازمند است و در جوانه کنجد به میزان بیشتر از دانه کنجد یافت می‌شود.
  جوانه کنجد سرشار از ویتامین‌های ب۶، ب۹، E، آهن، منیزیم، کلسیم، فیبر، پتاسیم، فسفر، زینک و روی است. کنجد به عنوان آنتی‌اکسیدان با رادیکال‌های آزاد که باعث مشکلات قلبی عروقی و پیری زودرس می‌شوند مبارزه می‌کند. دانه‌های کنجد منبعی از کلسیم به شمار می‌رود و کنجد با پوست و بخصوص جوانه زده منبع عالی از آهن است و باعث اکسیژن‌رسانی بهتر به مولکول‌های قرمز خون می‌شود.

   

   

  خواندن 4286 بار ادامه مطلب...
 • مقاله:چرا نانوایان بر روی نان، کنجد می ریزند؟
  مقاله:چرا نانوایان بر روی نان، کنجد می ریزند؟

  میتوان به ارزش غذایی نان‌های کنجدی نیز اشاره کرد به گونه ای که اگر کنجد استفاده شده در نان، از کیفیت بالایی برخوردار باشد، قطعاً ارزش غذایی نان را افزایش می‌دهد و توصیه می‌شود که هموطنان از نان‌های کنجدی استفاده کنند.
  اما اگر کنجد یا خود نان دچار سوختگی شود، ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد و حتی می‌تواند سرطانزا نیز باشد.زمان مناسب برای پخت کنجد را 3 تا 4 دقیقه است و در تهیه نان کنجدی حتماً به سلامت کنجداستفاده شده در آن توجه شود.

   

   

  خواندن 8845 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: کونجی گزو یا کنجد با گزانگبين، سوغات سندج
  مقاله: کونجی گزو یا کنجد با گزانگبين، سوغات سندج

  “کنجد با گزانگبين” یا در اصطلاح محلی "کونجی گزو"؛ یکی از معروف ترین سوغاتی های سنندج است که حتماً باید یکبار آن را امتحان کرد تا به طعم و لذت منحصربه فرد آن پی ببرید!شیرینی مخصوص سنندجی ها که ترکیبی است از شکر یا گزانگبین با کنجد فشرده که به قطعات منظم تقسیم شده است. "کونجی گزو"   سوغات و شیرینی بسیار خوشمزه، مقوی و طبیعی سنندج با خاصیت درمانی است.
  این شیرینی طبیعی که جنبه دارويي بسیاری دارد، در دو نوع شکری و گزانگبین( ترکیب کنجد و صمغ درخت بلوط)  تولید می شود.

   

   

  خواندن 7763 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد در میان روغن های ضد سرطان
  مقاله: روغن کنجد در میان روغن های ضد سرطان

  برخی از روغن‌ها  دارای خواص ضدسرطانی هستند، تا حدودی اکثر روغن‌های گیاهی مانند روغن كنجد ، روغن سویا، روغن آفتاب گردان، روغن ذرت و روغن زیتون خواص ضدسرطانی دارند.
  به دو نوع از روغن‌های گیاهی که از لحاظ خواص دارای کیفیت بالاتر خواص ضد سرطانی هستند، روغن كنجد و روغن زیتون می توان نام برد، در صورتی که به صورت کمپرس سرد استخراج شده باشند دارای خواص ضدسرطانی بیشتری هستند و این دو نوع روغن در بازار با نام‌های روغن زیتون بکر و روغن كنجد بکر موجود می‌باشند.  خواندن 3989 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: «کله‌کنجد»، شیرینی سنتی یلدا در ایلام
  مقاله: «کله‌کنجد»، شیرینی سنتی یلدا در ایلام


  «کله کنجد» این یادگار شب‌های یلدای سال‌های دور ایلام سرشار از منبع غنی امگا 6، پروتئین، فیبر و ویتامین است که طبعی گرم دارد.
  «کله کنجد»  یکی از شیرینی‌های مخصوص ایلام است که از ترکیب خرما، گردو و روغن کنجد  در قالب‌های مختلفی بر سر سفره یلدا گذاشته می‌شود و دارای منبع غنی امگا 6، پروتئین، فیبر و ویتامین است که طبعی گرم دارد که توصیه می‌شود به علت فراوانی انرژی در مصرف آن زیاده‌روی نشود.

   

   

  خواندن 3705 بار ادامه مطلب...
 • مقاله : تاهینی، تهینه، طحینی،کنجد ساییده شده، Tahini
  مقاله : تاهینی، تهینه، طحینی،کنجد ساییده شده، Tahini

   طحینی  یا  تهینه یا تاهینی  Tahini ، کنجد ساییده شده است که به صورت مایع درآمده و در کشورهای مختلف اسم های متفاوتی دارد.  بیشتر برای صبحانه از آن استفاده می کنند  به انگلیسی آن را خمیر کنجد sesame paste می گویند و عرب ها هم آن را طحینی  می خوانند. همچین عناوینی مانند رب کنجد ، تاهینی، tahini ،  و تاهینا tahina و و تاهین tahin   طحين، طحينة،طحينية یا راشی یا رهش نیز  بدان گفته می شود، در ایران به آن  ارده  می گویند.

  خواندن 6050 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: چهار روش تهیه شکلات ارده ای مقوی و خوشمزه
  مقاله: چهار روش تهیه شکلات ارده ای مقوی و خوشمزه

  شکلات ارده ای برای صبحانه، نیم چاشت، چاشت یا عصرانه گزینه ایست که می توانید در روزهای پاییز و سرد زمستان برای خانواده در نظر بگیرید، کودکان و نوجوانان هم از این شکلات بی نظیر لذت می برند، چهار نوع شکلات صبحانه ارده ای که به ارده ترکیباتی نظیر   عسل، کاکائو ، پودر فندق، پسته، نارگیل، گلاب و هل افزوده می شود، چهار معجون زمستانی و شکلات پاییزی با کنجد که می توان شب یلدا با ارده آماده کرد.


  خواندن 5479 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: تأثير عصاره كنجد و سبوس برنج بر فشارخون
  مقاله: تأثير عصاره كنجد و سبوس برنج بر فشارخون

  استفاده از عصاره روغنی کنجد و سبوس برنج می‌تواند در كاهش فشارخون و كلسترول تام مفید باشد.

  به گفته محققان مصرف این اسیدهای چرب سالم غیراشباع با داشتن مواد منحصر به فرد آنتی اكسیدانی به نام‌های سیسامین، سیسامول، سیسامولین و اوریزانول كه در گیاهان یافت می‌شوند با پایین آوردن فشارخون و كلسترول تام خون مرتبط بوده است وهمچنین تأثیرات مطلوبی بر روی قلب دارد.
  گفتنی است با وجود این یافته‌ها افراد مبتلا به فشارخون بالا نباید مصرف داروهای خود را قطع كنند و باید قبل از انجام هر اقدامی ابتدا با پزشك خود مشورت كنند.


   

  خواندن 4237 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: بررسی آمار تولید فرآورده های کنجدی استان یزد
  مقاله: بررسی آمار تولید فرآورده های کنجدی استان یزد

  گرچه "قطاب"، "لوز" و "پشمک"، "کیک یزدی"، "باقلوا" از شیرینی جات معروف یزد، سوغات یزد هستند اما در کنار آنها فرآورده های کنجدی نیز سوغات یزد محسوب می شود؛ که برخی کارشناسان  یزد به عنوان قطب تولید محصولات کنجدی ایران یاد می کنند.
  یزد با تولید سالانه 40 هزار تن محصولات کنجدی ، جزء استانهای پیشرو در این زمینه است. ارده ، حلوا ارده  ، شیرینی های کنجدی ، روغن ارده و روغن کنجد از جمله این محصولات است که در بیش از 135 واحد صنعتی و سنتی استان یزد تولید می شود. یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان محصولات کنجد ایران  به شمار می رود.
  هم اکنون بیش از 800نفر به صورت مستقیم و 2 هزار و 500 نفر به صورت غیر مستقیم در زمینه تولید محصولات کنجدی استان یزد فعالیت می کنند.

   

  خواندن 4734 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن كنجدچگونه گرفته می‌شود؟
  مقاله: روغن كنجدچگونه گرفته می‌شود؟

  روغن كنجد باید به روش استاندارد تهییه شود تا از هرگونه آلودگی میکروبی از جمله کپک زدگی، سموم قارچی مانند آفلاتوکسین زدوده شود. شرایط نامناسب نگهداری مواد اولیه، عدم رعایت بهداشت دستگاه های روغن کشی طبق معیارهای استاندارد ملی، وجود برخی ناخالصی های مضر در محصول نهایی مانند فلزات سنگین و همچنین فسادپذیری روغن استحصالی، مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.  خواندن 4753 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: شناسایی روغن کنجد سالم از روغن کنجدناسالم
  مقاله: شناسایی روغن کنجد سالم از روغن کنجدناسالم

  براستی بهترین روغن كنجد  برای مصرف کدام است؟ شاید زیاد شاید شنیده باشید که روغن كنجد دارای خواص ضدسرطانی قوی است، اما آیا هر روغن كنجد  برای مصرف مناسب است؟

  روغن كنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه‌ روغن‌ها مشهور است. دانه کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه‌های روغنی دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه‌های دیگر نظیر سویا و آفتابگردان است.

  روغن كنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته می‌شود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن‌های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان‌های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن كنجد شده است. روغن كنجد دارای خواص فراوانی است  خواندن 4058 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: سالمندان روغن کنجد و روغن‌های مفید بخورند
  مقاله: سالمندان روغن کنجد و روغن‌های مفید بخورند

   

  به گزارش شفا آنلاین در طب اسلامی ایرانی در خصوص روغن‌های مجاز برای سلامتی افراد به ویژه سالمندان  بیان شده که روغن‌های مجاز برای سلامتی شامل روغن‌های مایع و گیاهی زیتون در درجه‌ی اول و روغن كنجددر درجه‌ی دوم مورد تأیید است البته به شرط آن که مواد شیمیایی برای استخراج این روغن‌ها استفاده نشده باشد در غیر این صورت استفاده از آن ها مجاز نیست.  خواندن 4215 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجدو چربیهای جایگزین برای بیماران قلبی
  مقاله: روغن کنجدو چربیهای جایگزین برای بیماران قلبی

  یکی از مهم ترین توصیه های پزشکان به افراد مبتلا به بیماری های قلبی، به خصوص آنهایی که دچار گرفتگی عروق کرونر یا دارای سابقه سکته قلبی هستند، این است که از رژیم غذایی کم چرب پیروی کنند و تا جایی که می توانند از مصرف چربی های حیوانی آشکار یا پنهان دوری کنند...
  این مطلب به معرفی روغن ها و چربی های جایگزین چربی های اشباع حیوانی می پردازد تا این گروه از بیماران بدانند که کدام گروه چربی ها را می توانند مصرف کنند. کنجد، روغن كنجد، روغن زیتون تصفیه نشده، چربی های غیراشباع؛ از روغن کانولا تا تخمه کدو، کره بادام زمینی روغنهایی است که در این مطلب بدان می پردازیم


  خواندن 3959 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: روغن کنجد،نسخه‌ای شفابخش برای سالمندان
  مقاله: روغن کنجد،نسخه‌ای شفابخش برای سالمندان

  کاهش فشارخون در افراد مبتلا به فشار خون بالا، کاهش خطر احتمال ابتلا به سرطان‌های سینه، پروستات و سرطان‌های دستگاه گوارش،مشکلات التهابی و تسکین دردهای مفصلی و پیشگیری از ابتلا به بیماری هایی مانند زوال عقل و پارکینسون از دیگر فواید مصرف  روغن كنجد در یک تحقیق علمی است.
  مقادیر بالای لینولئیک اسید و اولئیک اسید موجود در  روغن كنجد باعث شده است که مصرف آن در افزایش جذب ویتامین‌های محلول در چربی مورد نیاز بدن سالمندان از جمله ویتامین ای تأثیر قابل توجهی داشته باشد.


  خواندن 4136 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: بررسی تولید ارده به صورت سنتی در گناوه
  مقاله: بررسی تولید ارده به صورت سنتی در گناوه

  گناوه- ایرنا- ارده سازی به عنوان یک صنعت بومی در شهرستان گناوه از قدیم رواج داشته و همچنان ادامه دارد.
  ارده که از کنجد کوبیده شده به دست می آید، خود به تنهایی یک ماده غذایی کامل و ارزش غذای بالایی دارد، دراین منطقه علاقمندان زیادی بویژه در فصل زمستان و بارندگی دارد.
  ارده حالت مایع دارد که از کنجد نرم پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده و روغن آن جدا نمی شود.


  خواندن 5865 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: سلامت مغز جنین در گرو مصرف کنجد در دوره بارداری
  مقاله: سلامت مغز جنین در گرو مصرف کنجد در دوره بارداری

  ویتامین‌های موجود در دانه های کنجد، ویتامین‌های خانواده B از جمله ویتامین B1 و B2 و اسید فولیک است که هر سه عضو خانواده ویتامین B برای تکامل جنین و ارتقاء سلامتی مادر باردار بسیار مفید است. دانه کنجد در بین گزینه برای زنان باردار جهت تأمین میزان پروتئین مورد نیاز برای خود و جنین می‌باشد.
  در سه ماهه‌ی سوم بارداری که سیستم عصبی جنین در حال تکمیل می‌باشد و توانایی‌هایی مثل خندیدن، راه رفتن و تکلم در او شکل می‌گیرد، باید پیام‌های عصبی از طریق مغز ارسال گردد و برای این که مغز سالم شکل گیرد به املاح و ویتامین‌های متعددی نیاز است که یکی از آنها کلسیم می‌باشد که 30 گرم دانه کنجد حدود 25 درصد کلسیم مورد نیاز را تأمین می‌کند که معادل یک سوم لیوان شیر است. پس دانه کنجد می‌تواند به عنوان منبع کلسیم مناسب به شمار رود.

   

  خواندن 7535 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: مصرف فرآورده های کنجدی به جای چیپس و پفک!
  مقاله: مصرف فرآورده های کنجدی به جای چیپس و پفک!

  توصیه می شود به جای چیپس و پفک  به کودکان خود فراورده های کنجدی به خصوص دانه کنجد بدهید.کنجد یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و مخصوصاً کلسیم به حساب می‌آید و کودکان که به مصرف شیر رغبت ندارند می‌توانند از کنجد برای تامین کلسیم استفاده کنند.

   در شروع تغذیه تکمیلی کودکان، افزودن کنجد آسیاب شده و تهیه حریره کنجد در کنار حریره بادام نیازهای کودک را برطرف خواهد کرد و در کودکان بزرگتر جایگزین کردن کنجد و بیسکویت‌های کنجدی به جای میان وعده‌های بی ارزش مانند پفک بسیار مفیدتر و سالمتر و دارای ارزش غذایی بیشتری خواهد بود.

  خواندن 4015 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: جبران کم خونی فقرآهن با کنجد (طب سنتی)
  مقاله: جبران کم خونی فقرآهن با کنجد (طب سنتی)

  یکی از بهترین دانه های روغنی، دانه کنجد است؛ کنجد ارزش غذایی فوق العاده ای دارد و منبع سرشاری از پروتئین است. دانه کنجد منبع گیاهی آهن است که کمک بسیاری به رفع خستگی می کند. همچنین مصرف این دانه گیاهی برای افرادی که به کم‌خونی فقر آهن مبتلا هستند بسیار مؤثر است.
  دانه کنجد  دارای 20 تا 25 درصد پروتئین، 50 درصد چربی و به نسبت مساوی اسیدلینولئیک و اولئیک است. کنجد از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و کلسیم به شمار می‌آید.کسانی که شیر دوست ندارند می‌توانند از کنجد برای تأمین کلسیم، روی و آهن خود که از مواد معدنی مهم به شمار می‌آید استفاده کنند.

   

  خواندن 3912 بار ادامه مطلب...
 • مقاله:پیشگیری از فشار خون با کنجد (طب سنتی)
  مقاله:پیشگیری از فشار خون با کنجد (طب سنتی)

  دانه کنجد علاوه بر کلسیم دار بودن از مبتلا شدن افراد به فشار خون نیز جلوگیری می‌کند.بررسی ها نشان می دهند مصرف کنجد نه تنها موجب افزایش کلسترول خون نمی شود بلکه موجب کاهش کلسترول بد خون هم شده و مخلوط کردن کنجد با سایر غذاها موجب افزایش بازدهی آن می شود.

   

  خواندن 4129 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: اگر شیر دوست ندارید، در عوض کنجد بخورید
  مقاله: اگر شیر دوست ندارید، در عوض کنجد بخورید

  کنجد  یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و کلسیم به حساب می آید و افرادی که به  مصرف شیر رغبت ندارند می توانند از کنجد برای تأمین کلسیم استفاده کنند.
  مصرف دانه کنجد که یک نوع مادهٔ غذایی است، ۳ برابر شیرهای پاستوریزه کلسیم دارد. دانه کنجد علاوه بر کلسیم، منبع خوبی از منگنز، مس، آهن را دارا است به طوریکه پزشکان تغذیه معتقدند کلسیم موجود در نصف پیمانه کنجد، سه برابر بیشتر از شیر در‌‌ همان مقدار (نصف پیمانه) است.

   

  خواندن 4438 بار ادامه مطلب...
 • مقاله: کنجد وروغن کنجد، یکی از چربی های جایگزین بیماران قلبی
  مقاله: کنجد وروغن کنجد، یکی از چربی های جایگزین بیماران قلبی

  یکی از مهم ترین توصیه های پزشکان به افراد مبتلا به بیماری های قلبی، به خصوص آنهایی که دچار گرفتگی عروق کرونر یا دارای سابقه سکته قلبی هستند، این است که از رژیم غذایی کم چرب پیروی کنند و تا جایی که می توانند از مصرف چربی های حیوانی آشکار یا پنهان دوری کنند...
  این مطلب به معرفی روغن ها و چربی های جایگزین چربی های اشباع حیوانی می پردازد تا این گروه از بیماران بدانند که کدام گروه چربی ها را می توانند مصرف کنند در این مقاله به بحث نقش چربی های جایگزین کنجد، روغن كنجد،روغن زیتون، روغن کانولا، روغن  تخمه کدو و روغن بادام زمینی می پردازیم


  خواندن 4609 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583