35225650--35256946--035

 

آخرین آموزش آشپزی به روز رسانی شده وبسایت

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آخرین ستور پخت آشپزی با فرآورد های کنجدی به روز رسانی شده وبسایت

 
آموزش کامل آشپزی و دستور پخت با فرآورد های کنجدی به ترتیب به انتشار و یا ویراستاری دنبال کنیم
 • مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
خواندن 1673 دفعه

آخرین آموزش آشپزی و دستور پخت به روز رسانی در وبسایت

 • آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده
  آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده

  آش ارده یک غذای سنتی دزفولی هست که برخلاف  نام آن آش نیست، درواقع یک پلو محلی است. آش ارده یا پلو ارده خوزستانی شامل برنج، ماش، ارده، شیره خرما و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، آش ارده یا پلوا ارده بسیار خوشمزه و بی نظیر است که  توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5746 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه
  آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه

  سوهان کنجدی یکی از شیرینی های پرطرفدار، هم برای خوردن، هم برای پختن است! برای تهیه آن به فر یا لوازم خاصی نیاز نیست، دستور تهیه‌اش ساده است.

  در میان محصولات کنجدی حلوایی حاج حسین آب حیات، یکی از محبوب ترین کنجدی ها، با معجون چهار مغز کنجدی عسلی با برند فوکاپیت است که در سایزهای فوکاپیت کریستالی پذیرایی ®، فوکاپیت گژی® و فوکاپیت بزرگ® نام برد که معجون 4 مغز کنجدی عسلی شامل کنجد-عسل- پودر نارگیل- انواع مغز از جمله مغز افتابگردان-شکر-هل است.
   تهیه معجون کنجدی عسلی در بین مردم یزد از قدیم رایج بوده است که از گذشته تاکنون به عنوان میان وعده و یا شیرینی جات از آن بهره می برند.معجون کنجدی عسلی یکی از شیرینی سنتی یزد است  فوکاپیت ، معجون 4 مغز کنجدی عسلی، محصول جدید و فرآوری شده در مجتمع کنجدی حاج حسین آب حیات است که در بسته بندی و سایزهای سه گانه ، فوکاپیت کوچک، فوکاپیت بزرگ؛ فوکاپیت کریستالی(پذیرایی) عرضه می شود.

   

  خواندن 4720 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان روغن جوشی
  آموزش آشپزی: نان روغن جوشی

  روغن جوشی نوعی نان محلی کرمانی است که با روغن کنجد تهیه می شود، از اسم اين شيريني خوشمزه تعجب نكنيد. شايد نامش براي شما عجيب باشد اما طعم فوق‌العاده‌اي دارد و  مي‌توانيد آن را تهيه كنید.
  نان روغن جوشی که در کرمان پنشنبه‌ها ودر مراسم عزاداری بیشتر پخته وخیرات میشود .البته تقریبا شبیه این نان در یزد به اسم سوروک و مشهد به اسم روغن جوشی پخته میشود.
  اين نان روغني مخصوص روزهاي هست كه در مشهد به چراغ برات مرسوم است به مدت سه روز سر مزار درگذشتگانشان  خيرات می دهند. در زمان قدیم روغن جوشی و حلوا برای شب های برات (سه شب سرخاک ها شب 11و12و13 شعبان تهیه می کردند.
  يكي از اين خيراتها بجز حلوا و شكلات و شيريني و ميوه و خرما اين نوع نانهاست كه طرفدار زيادي دارد.
  این نان خوشمزه بی مناسبت نیز تهیه میشود جهت عصرونه یا صبحانه به همراه پنیر و سبزی یا ماست وخیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

   

  خواندن 4237 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان
  آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان

  پولَکی یکی از سوغاتی ها و شیرینی های معروف اصفهان می باشد که شما در آشپزخانه نمناک میتوانید به سادگی پولکی کنجدی را تهیه کنید.
  پولکی یکی از شیرینی ها و سوغات اصفهان ایست که به راحتی پخته می شود و خوشمزه و سرشار از انرژی است که می توانید آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4812 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان سوروک یزد
  آموزش آشپزی: نان سوروک یزد

  نان سورُک که در میان زرتشتیان یزد سیرُگ یا سیرو نامیده می شود نوعی نان روغنی است که در استان یزد پخت می شود. مواد تشکیل دهنده این نان آرد نان سنگک، آب، شکر، نمک، تخم گشنیز، گل‌رنگ و مایه خمیر است که در روغن ارده سرخ می شود. این نان با شکر و یا بدون شکر با پنیر مصرف می شود.
  سوروکوک یا نان سوروک يک نوع نان روغني است که در استان يزد تهيه مي‌شود و بيشتر، آن را پنج شنبه شب‌ها آماده مي‌کنند یا در ماههای خاص مانند رجب خیرات می دهند و به ياد رفتگان خود براي دوستان و آشنايان مي‌برند.
  البته اين نان فقط مخصوص اين امر نيست  نان سوروکوک را در شب نشيني‌هاي دوستانه هم دسته جمعي پخت مي‌کردند و در کنار هم از آن لذت مي‌بردند.
  نان سوروک نان بسيار خوشمزه و سالمي است چون با روغن کنجد درست مي شود مخصوصاً اگر داغ باشد ولي سردش هم خوشمزه است. در اصل روي آن شکر مي‌ريختند

   

  خواندن 4415 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد
  آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد

  خوراک اسفناج و کنجد، میان وعده یا وعده غذایی عالی و مقوی است که با اسفناج، روغن کنجدو ترکیبات کنجد، سویا و دیگر افزودنی ها می توانید غذایی متقاوت را تجربه کنید.   دستور پخت خوراک اسفناج و کنجد را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4248 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)
  آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)

  رایو (به ژاپنی: ラー油 tare) یک نوع چاشنی  است منشأ اصلی چین است و پس از چین به ژاپن و به دیگر کشورها راه پیدا کرده‌است و اجزای اصلی  آن روغن کنجد همراه با روغن گیاهی، فلفل قرمز، ادویه، تره فرنگی، زنجبیل، سیر است
  رایو  از افزودن فلفل قرمز (توگاراشی) و ادویه (کوشینریو) به روغن کنجد و روغن مایع گیاهی ترکیب شده‌است. در اصل یکی از چاشنی‌های آشپزی چینی است که در آشپزی کشورهای دیگر هم بکار می‌رود. در تهیهٔ آن ممکن است علاوه بر روغن کنجد  همراه با روغن گیاهی از  تره فرنگی، زنجبیل، سیر نیز بکار می‌رود.
  روغن چیلی نوعی رایو روغنی که از ترکیب روغن کنجد و روغن سرخ کردنی تهیه می شود، روغن چیلی جزو چاشنی ها و ادویه می باشد که در پخت غذاها خوشمزه به عنوان روغن مزه دار استفاده می شود   دستور پخت روغن چیلی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4557 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سالاد نودل با سس ارده
  آموزش آشپزی: سالاد نودل با سس ارده

   یکی از چیزهایی که این سالاد را از بقیه سالادها متمایز کرده است، سس آن است. سس این سالاد دارای ارده است که هم آن را تبدیل به یک سالاد مقوی کرده و هم طعم بی‌نظیری به آن داده است.
  مجله آشپزی مثبت:  یکی از چیزهایی که این سالاد را از بقیه سالادها متمایز کرده است، سس آن است. سس این سالاد دارای ارده است که هم آن را تبدیل به یک سالاد مقوی کرده و هم طعم بی‌نظیری به آن داده است.

   

  خواندن 4328 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سالاد مرغ و ارده
  آموزش آشپزی: سالاد مرغ و ارده

  سالاد مرغ و ارده را میتوانید به عنوان شام به تنهایی یا با کمی نان نوش جان کنید. ارده (خمیر کنجد) را میتوانید از فروشگاه های مواد غذایی تهیه نمایید.
  از مرغ غذاهای متنوعی می توان درست کرد هر خانم با ذوق و سلیقه و ابتکاراتی که دارد و با موادموجود که در دسترس دارد به نوعی از مرغ غذا درست میکند.
  سالاد مرغ و ارده یک تجربه جدید است که با سینه مرغ؛ ران مرغ ؛ آب مرغ؛ ارده،   کنجد ، روغن زیتون، بادام زمینی، کاهو و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را در ده دقیقه مهیا کنید

   

  خواندن 4688 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بستنی کنجدی
  آموزش آشپزی: بستنی کنجدی

  بستنی کنجدی، یک پیش غذا  بی نظیر است، در بستنی کنجدی، از کنجد شیر، ویفر،، پودر کستر، کارامل، شکر و بستنی قهوه ای به کار می رود، بستنی با ترکیبی خوشمزه که می توانید آن را به راحتی آماده کنید و از آن به عنوان دسر و به عنوان تجربه جدیدی  لذت ببرید. باهم دستور تهیه بستنی کنجدی را مرور می کنیم

   

  خواندن 4340 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سس ماست و ارده
  آموزش آشپزی: سس ماست و ارده

  سس ماست و ارده، یک دسر  خوشمزه شامل  ارده، ماست، لیموی تازه  و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین پنج تا ده  دقیقه مهیا نمود،  سس ماست و ارده سس های بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 3823 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت
  آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت

  خورش کنجد با گوشت ، یک وعده غذایی  خوشمزه و خورش عالی  شامل کنجد آسیاب شده و بو داده شده، گوشت گوسفند، پیاز، رب انار و و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، خورش گوشت و کنجد، غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4390 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ
  آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ

  خورش مرغ کنجدی ، یک وعده غذایی خوشمزه و خورش عالی شاملکنجد آسیاب شده ، فیله مرغ، کدوحلوایی پخته، رب انار، روغن کره و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود،خورش کنجد و مرغ غذای ایرانی است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

  خواندن 5258 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کوکوی کنجد
  آموزش آشپزی: کوکوی کنجد

  کوکو کنجد ، یک غذا خوشمزه شامل کنجد، سیب زمینی، آرد سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، فلفل سبز، شیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، کوکوی کنجدی غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5648 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی

  شیرینی کنجدی، یک شیرینی خوشمزه و مقوی بر پایه دانه کنجداست که از کنجد، آرد، زرده تخم مرغ کره و پودر شکر و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، شیرینی کنجدی مقوی و مغذی بوده و میتوان آن را برای تقویت ذهنی کودکان و نوجوانان تهیه نمود.شيرينی كنجدی، از آن دست شيريني‌هايي است كه خيلي راحت مي‌‌توانيد آن را تهيه كنيد،

   

  خواندن 4457 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کیک ارده
  آموزش آشپزی: کیک ارده

  کیک ارده، کیکی خوشمزه، مقوی و منحصر به فرد است که از ارده خام ، تخم مرغ؛ آرد، شیر،  بیکینگ پودر و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم کنجدی همراه با شیرینی شکر مزه منحصر به کیک ارده می دهد که تنها با پخت آن می توانید آن را تجربه کنید.

   

  خواندن 4491 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده
  آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده

  «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» یک وعده غذایی از میان  غذای بین الملل و  نودل است این نودال از ترکیبی دانه دانه کنجد، نودل سبوس گندم، سرکه بالزمیک، شکر روغن کنجد و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، دستور پخت «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4372 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد
  آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد

  نودل با روغن کنجد وعده غذایی از رده نودل کنجدی است این نودل کنجد از ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند، دستور پخت نودل کنجدی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 6225 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی
  آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی

  کتلت ماهی کجدی Fish cutlet sesame، یک میان وعده فوری است که با کنسرو ماهی تن!،کنجد خام ، سیب زمینی، کره، تخم مرغ؛ پیازچه، فلفل دانه قرمز و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید کتلت ماهی را در کمتر از ده دقیقه آماده کنید و از غذای خوشمزه و منحصر به فرد ماهی لذت ببرید.

   

  خواندن 4384 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ماهی کنجدی
  آموزش آشپزی: ماهی کنجدی

  ماهی کجدی Fish sesame، یک وعده غذایی از محبوب ترین غذای دریایی محسوب می شود، ماهی کنجدی با فیله ماهی، دانه کنجد و همراه با افزودنی های دیگر به دو روش  تهیه می شود، دو روش تهیه ماهی کنجدی با ماهی حلوایی فیله شده با سس مرکبات و روش فیله ماهی شیر با سس خردل و شیر را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4447 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سیب زمینی عسلی کنجدی
  آموزش آشپزی: سیب زمینی عسلی کنجدی

  سیب زمینی عسلی کنجدی یک میان وعده بین الملل است که با دانه کنجد، سیب زمینی، عسل، رب گوجه، سس فلفل، سس سویا و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید با سیب زمینی عسلی کنجدی را در کمتر از ده دقیقه  غذایی از کشور چین را تجربه کنید

   

  خواندن 4117 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی:توپک مرغ با کنجد
  آموزش آشپزی:توپک مرغ با کنجد

  توپک مرغ با ارده یک غذای خوشمزه  شامل مرغ؛ ارده، کنجد، تخم مرغ، خردل و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین پنج تا ده  دقیقه مهیا نمود،  توپک مرغ با کنجد تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4181 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کباب گوشت و کنجد
  آموزش آشپزی: کباب گوشت و کنجد

  "کباب گوشت و کنجد"یک غذای خوشمزه شامل  گوشت فیله گاو یا راسته گوسفند، کنجد، سویا سس، شکر، سرکه، روغن زیتون، فلفل و سیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین بیست پنج تا سی دقیقه مهیا نمود، کباب گوشت و کنجد با کنجد تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 3981 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی

  شیرینی کنجدی فانتزی یک شیرینی و میان وعده  است که با دانه کنجد، آرد سفید، تخم مرغ؛ پودر شکر، شکلات وانیل و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید با کنجدی فانتزی را در کمتر از ده دقیقه  شیرینی فانتزی  را تجربه کنید.

   

  خواندن 5306 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: دیپ یا سس کنجد , ارده یا تاهینی Tahini
  آموزش آشپزی: دیپ یا سس کنجد , ارده یا تاهینی Tahini

  سس تاهنی؛ دیپ یا سس ارده سس  عریی است که با انواع غذاهای گوشتی و سالاد ها و هوموس  میل می شود .بهترین سس تاهینی در لبنان و  شهر نابلس تهیه می شود .در ترکیه و یونان هم مورد استفاده دارد . به دلیل بیشینه مشترک بین اقوام عرب و ترک این سس در غذاهای ترک هم یافت میشود که از آنجا به یونان هم راه یافته است .

   

  خواندن 5624 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده
  آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده

  کوکی کنجدی با روغن ارده یک شیرینی خوشمزه شامل دانه کنجد ، آرد، وانیل ، کره  و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین بیست پنج تا سی دقیقه مهیا نمود، شیرینی کوکی کنجدی با روغن ارده تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 8472 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خورش فسنجان گوشت با ارده
  آموزش آشپزی: خورش فسنجان گوشت با ارده

  فسنجان ارده با گوشت، خورش مقوی و وعده غذایی منحصر به فرد است که می توان با  پلو برنج سرو نمود ، این خورش عالی از  ارده خام ، گوشت گوساله، رب انار ترش، رب انار شیرین و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم فسنجان ارده تجربه جدیدی است که می توانید یک غذای ایرانی در کنار فسنجان گردو و پسته، فسنجان گوشت با ارده هم تجربه کنید.

   

  خواندن 5134 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خورش فسنجان مرغ با ارده
  آموزش آشپزی: خورش فسنجان مرغ با ارده

  خورش فسنجان مرغ با ارده ، خورش مقوی و  وعده غذایی منحصر به فرد است که با  پلو برنج  می توان سرو نمود، این  خورش  عالی از ارده  ، مرغ، رب انار، پودر گردو، زغفران  و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم فسنجان مرغ با ارده تجربه جدیدی است که می توانید یک غذای ایرانی در کنار فسنجان گردو و پسته، فسنجان مرغ اینبار با ارده را تجربه کنید.

   

  خواندن 4748 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کنجد عسلی
  آموزش آشپزی: کنجد عسلی

  کنجد عسلی یک غذا بومی و سنتی یزد و همچنین سوغات محلی یزد است که در قدیم تا کنون در خانه های یزد پخت می شده است.

  حلوایی حاج حسین آب حیات، به منظور ارایه محصولات و فراورده های کنجدی ممتاز و درجه یک، سالهاست، معجون چهار مغز عسلی کنجدی با نام فوکاپیت را به صورت گسترده تولید و عرضه میکند.
  فوکاپیت در سه رده فوکاپیت بزرگ ® ، فوکاپیت کوچک ® و فوکاپپیت کریستالی پذیرایی ® در بازار عرضه می گردد، معجون چهار مغزی بسیار خوشمزه، مقوی و بی نظیر که برای تقویت حافظه و همچنین رفع خستگی فکری و خواب آلودگی توصیه می شود(مقاله: معجون کنجد و عسل برای تقویت حافظه)
   
  خواندن 7099 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ساندویچ ارده
  آموزش آشپزی: ساندویچ ارده

  ساندویچ ارده؛ در اصل یک میان وعده، چاشت، نیم چاشت؛ صبحانه یا عصرانه مقوی و خوشمزه است دو دستور پخت کاملا متفاوت ارایه می شود در دستور پخت اول، از نخود، سس ارده، نان تست استفاده می شود در دستور پخت دوم از نان تست، ارده و عسل یا ارده و شیره بدون پخت و پز آماده می شود.

   

  خواندن 4681 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک ارده Tahini Snack
  آموزش آشپزی: اسنک ارده Tahini Snack

  اسنک ارده از رده های اسنک به عنوان یک میان وعده خوشمزه  می توان یاد نمود که به دو روش آموزش داده می شود، اولین روش بدون پخت و پز و تنها با ارده و عسل و نان تست است در روش دوم با نان تست، ارده، عسل، موز و دیگر مواد اولیه یک میان وعده، صبحانه، چاشت، نیم چاشت، عصرانه برای کودکان، نوجوانان و ورزشکاران و افراد لاغر می توان آماده کنید، میان وعده ای که بسیار مقوی و چاق کننده است.

   

  خواندن 6695 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجد تند مخلوط
  آموزش آشپزی: اسنک کنجد تند مخلوط

  اسنک کنجد تند مخلوط  یکی از  تنقلات و میان وعده منحصر به فرد است با استفاده  کنجد ، عسل، سفیده تخم مرغ؛ مریم خشک، دارچین، کاین و دیگر افزودنی های دیگر در کمتر 10 دقیقه می توانید غذایی خوشمزه با تجربه منحصر به فرد را آماده کنید. اسنک کنجد تند مخلوط بسیار خوشمزه و عالیست.

   

  خواندن 4209 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجد و خرما
  آموزش آشپزی: اسنک کنجد و خرما

  اسنک خرما کنجدی  را می‌توان به عنوان چاشنی همراه با چای و همچنین مستقلاً به عنوان دسر خورد. اسنک خرما کنجد یک میان وعده  از  تنقلات طبیعی و پر انرژی است که با کنجد، خرما بدون هسته، پودر نارگیل و کره و افزودنی های دیگر معجون مقوی و سرشار از انرژی می توان مهیا کرد، شیرینی که می توان میهمان را شگفت زده کرد.

   

  خواندن 6732 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar
  آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar

  اسنک کنجدی، یک معجون خوشمزه حاوی کنجد، عسل و دانه های گیاهی مغذی است که به عنوان که نوع دیگر آن به نام معجون چهار مغز کنجدی عسلی سوغات محلی یزد، شیرینی سنتی ایرانی شناخته می شود که به صورت خانگی هم تهیه می شود،
  جالب است که اسنک کنجدی با عنوان Sesame Snack Bar در غذای بین الملل هم یافت می شود که یکی از دستورات پخت آشپزی بین الملل اسنک کنجد تقدیم می شود


   

  خواندن 7838 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel
  آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel

  فلافل کنجدی از رده های فلافل است که با طعم خوشمزه و بی نظیر کنجد می توانید طعم جدید و متفاوت از فلافل را تجربه کنید.
  فلافل گلولهٔ سرخ شدهٔ نخود پخته و ادویه‌جات است. این غذا در خاورمیانه و به‌ویژه بیروت و دمشق و بغداد زیاد استفاده می‌شود.
  معتبرترین گزارشها بین مردم کشورهای عربی گواهی میکند که فلافل غذایی ساخته شده توسط قبطیان مصر (مسیحیان مصر)برای روزهای روزه داری مسیحیان بوده (مسیحیان باید در زمان این روزه از خوردن هرگونه گوشت پرهیز کنند.و تنها از خوراکیهای گیاهی استفاده کنند)و کلمه فلافل از سه بخش "فا" "لا" و "فل" تشکیل شده که در زبان قبطیان به معنی " کاملا از حبوبات " میباشد. و این غذا توسط قبطیان به شام و سایر کشورها گسترش یافته است.


   

  خواندن 6348 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice
  آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice

  اسلایس کنجد Sesame seed slice  ، شیرینی  است که دسر خوشمزه کنجدی محسوب می شود.، اسلایس کنجد ترکیباتی نظیر کنجد، کره، قهوه فوری،مارمالاد زردآلو، تخم مرغ، شکر و تخم کدو و دیگر افرودنی ها در کمتر از بیست دقیقه آماده می شود، شیرینی کنجدی که خوردن آن لذت خاطره انگیزی دارد.

   

  خواندن 7658 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی
  آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی

  شیرینی کنجدی یکی از سوغات محبوب و خوشمزه استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز است که در میهمانی ها، جشن ها و اعیاد استفاده می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی را زرده تخم مرغ، شکر و کنجد تشکیل می دهند که می توانید در کمتر از بیست دقیقه آن را پخت نموده و میل بفرمایید

   

  خواندن 6544 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد
  آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد

  پیتزای بادمجان و کنجد، یک میان وعده بی نظیر که می تواند صبحانه یا عصرانه جالبی باشد به عنوان دسر یا یش غذا هم پشنهاد می شود بادمجان، کنجد، آرد گندم، ماست و موسیر فلفل دلمه ای و افزودنی های دیگر تهیه می شود، پیتزای بادمجان کنجدی یک پتزای کاملا گیاهی است که از مواد مقوی و مغذی و سالم تشکیل شده است.

   

  خواندن 4685 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بستنی ارده و گردو
  آموزش آشپزی: بستنی ارده و گردو

  بستنی ارده و گردو ،بستنی و دسر بسیار خوشمزه و مقوی است که از ترکیب ارده، خامه، کنجد، تخم مرغ و دیگر اقزودنی های تهیه می شود، بستنی ارده و گردو، تجربه ای از بستنی خوشمزه و متفاوت است که تصور می کنم با یکبار تهیه آن دوباره آن را برای خودتان آماده کنید.

   

  خواندن 5002 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده
  آموزش آشپزی: بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده

  بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده، میان وعده عالی و دسر خوشمزه همراه با ارده، کنجد، کره، سیب زمینی، پنیر سفید، پنیر لیقوان دیگر افزودنی ها تهیه می شود، یک بورک خوشمزه که می توانید با مواد اولیه ساده، میان وعده و دسر عجیب را آماده کنید، توصیه می کنیم یک بار بورک پنیر و سیب زمینی با ارده را امتحان کنید.

   

  خواندن 6555 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583