35225650--35256946--035

 

محبوب ترین دستور پخت آشپزی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

محبوب ترین دستور پخت آشپزی با فرآورد های کنجدی

 محبوب ترین و پر بازدیدکننده ترین آموزش آشپزی با فرآورده های کنجدی را از دید کاربران وبسایت به ترتیب بازدیدکنندگان دنبال کنیم!
 
 
 • مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 •     شماره تلفن : 35256946-035
 •     شماره تلفن : 35225650-035
خواندن 1236 دفعه

محبوب ترین آموزش آشپزی و دستور پخت وبسایت

 • آموزش آشپزی: چَتني كنجد (ترشی) Sesame Chutney
  آموزش آشپزی: چَتني كنجد (ترشی) Sesame Chutney

  از جمله چَتني می توان به ترشی كنجد عنوان کرد، ترشی کنجدی از کنجد، تمر هندی، ، پیاز،گشنیز،فلفل سبز و دیگر افزودنی می توان ترشی و چاشنی هند، پاکستان و افغانستان تهیه کرد.
  چتنی یا چاشنی به طعم‌دهنده‌هایی گفته‌می‌شود که در آشپزی آسیای جنوبی با استفاده از برخی موادغذایی به ویژه سبزیجات معطر مختلف تهیه می‌گردند.

   

  خواندن 64983 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : شیرینی محلی پشت زیگ
  آموزش آشپزی : شیرینی محلی پشت زیگ

  پشت زیک یا سوهان کنجدی مازندرانی، یک نوع شیرینی و سوغات محلی  شمال و خصوصا مازندرانی و متعلق به شهرستان بابل است، که با کنجد و شکر درست میشود و برای افرادی که کار فکری انجام می‌دهند ، بسیار مفید است زیرا فسفر موجود در گروه غذای سلول‌های مغزیست.
  علت نامگذاریش به خاطر پرنده ای است به نام زیک که زیستگاهش در شمال ایران و رنگ بال و پرش دقیقا مثل همین شیرینی می‌باشد.

   

  خواندن 17649 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: تست کنجد میگو
  آموزش آشپزی: تست کنجد میگو

  تست کنجدی میگو، یک وعده غذایی خوشمزه با میگو، دانه کنجد، پودر زنجبیل، نان تست، کره، سفیده تخم مرغ ، آرد ذرت و دیگر افزودنی است که می توان در پخت میگو  تجربه جدیدی و البته خوشمزه ای داشته باشیم، توست میگو و کنجد سرشار از مواد مغذی که در کنجد و میگو یافت می شود.

   

  خواندن 9544 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده
  آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده

  کوکی کنجدی با روغن ارده یک شیرینی خوشمزه شامل دانه کنجد ، آرد، وانیل ، کره  و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین بیست پنج تا سی دقیقه مهیا نمود، شیرینی کوکی کنجدی با روغن ارده تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 7755 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar
  آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar

  اسنک کنجدی، یک معجون خوشمزه حاوی کنجد، عسل و دانه های گیاهی مغذی است که به عنوان که نوع دیگر آن به نام معجون چهار مغز کنجدی عسلی سوغات محلی یزد، شیرینی سنتی ایرانی شناخته می شود که به صورت خانگی هم تهیه می شود،
  جالب است که اسنک کنجدی با عنوان Sesame Snack Bar در غذای بین الملل هم یافت می شود که یکی از دستورات پخت آشپزی بین الملل اسنک کنجد تقدیم می شود


   

  خواندن 7012 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice
  آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice

  اسلایس کنجد Sesame seed slice  ، شیرینی  است که دسر خوشمزه کنجدی محسوب می شود.، اسلایس کنجد ترکیباتی نظیر کنجد، کره، قهوه فوری،مارمالاد زردآلو، تخم مرغ، شکر و تخم کدو و دیگر افرودنی ها در کمتر از بیست دقیقه آماده می شود، شیرینی کنجدی که خوردن آن لذت خاطره انگیزی دارد.

   

  خواندن 6968 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: مربا کنجد - کنجد دوشاب Sesame Jam
  آموزش آشپزی: مربا کنجد - کنجد دوشاب Sesame Jam

  کنجد دوشاب را می توان مربای کنجد Sesame Jam نامید که از قدیم در ایران تهیه می شده است، جالب است که دستور پخت آن در آشپزی کشورها آسیایی مانند آشپزی چینی هم وحود دارد.
  غذای مقوی که می توان آن را برای وعده صبحانه یا شام یا میان وعده چاشت، نیم چاشت و عصرانه همراه با نان کنجدی یا همراه با کره و در مجموع یکی از مرباهای خانگی باشد. مربای کنجد از کنجد سیاه همراه با دوشاب یا شیره شکر تهیه می شود که بسیار مقوی، خوشمزه و چاق کننده است. !  خواندن 6452 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کنجد عسلی
  آموزش آشپزی: کنجد عسلی

  کنجد عسلی یک غذا بومی و سنتی یزد و همچنین سوغات محلی یزد است که در قدیم تا کنون در خانه های یزد پخت می شده است.

  حلوایی حاج حسین آب حیات، به منظور ارایه محصولات و فراورده های کنجدی ممتاز و درجه یک، سالهاست، معجون چهار مغز عسلی کنجدی با نام فوکاپیت را به صورت گسترده تولید و عرضه میکند.
  فوکاپیت در سه رده فوکاپیت بزرگ ® ، فوکاپیت کوچک ® و فوکاپپیت کریستالی پذیرایی ® در بازار عرضه می گردد، معجون چهار مغزی بسیار خوشمزه، مقوی و بی نظیر که برای تقویت حافظه و همچنین رفع خستگی فکری و خواب آلودگی توصیه می شود(مقاله: معجون کنجد و عسل برای تقویت حافظه)
   
  خواندن 6428 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کراکر کُنجدی (تُردَک) Sesame Crackers
  آموزش آشپزی: کراکر کُنجدی (تُردَک) Sesame Crackers

  بیسکوییت شور با دانه‌های روغنی و سبزی‌های خوشبو از جمله کنجد که به نام شیک کراکر مشهور است، به فارسی تردک ترجمه شده و یکی از بهترین همنشین‌های خوش‌ آب‌ورنگ کودکان است. اگر همیشه بسته‌های تردک خوشمزه را با نام و نشان تجاری‌ بازاری‌ تهیه کرده‌اید، یک‌بار پختش را در خانه امتحان کنید تا مشتری شوید.
  کراکر کنجدی، تردک، بیسکوییت شور کنجدی، راکرز،کراکر, بیسکوییت خشخاشی نام ها و عناوین این ، بیسکوییت خوشمزه است، می توان با سه روش با مواد اولیه متفاوت از جمله   کنجد ، تخم مرغ، بادام،  تهیه کرد ، که هر سه روش را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 6199 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: آش محلی شله ماشکی
  آموزش آشپزی: آش محلی شله ماشکی

  شله ماشکی غذای محلی استان کهگیلویه و بویراحمد یاسوج و شهرستان گچساران است. که با ترکیبات  کنجد، ماش یا عدس، برنج، انار دانه شده،آب و دیگر افزودنی می توانیدآش محلی شله ماشکی مهیا کنید، غذای سنتی بسیار خوشمزه که تجربه آن در به عنوان غذای پاییز و تابستان به خصوص شب یلدا می تواند خاطره انگیز باشد.: مواد اوليه اين خوراك نيز ماش و برنج است، ماش را آن قدر ميجوشانند تا پوستهاش باز شود و برنج را به آن اضافه مي نمايند، سپس به آن پياز داغ اضافه مي كنند. اين خوراك بيش تر در زمستان تهيه مي شود

   

  خواندن 6166 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده
  آموزش آشپزی: بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده

  بورک پنیر و سیب‌ زمینی با ارده، میان وعده عالی و دسر خوشمزه همراه با ارده، کنجد، کره، سیب زمینی، پنیر سفید، پنیر لیقوان دیگر افزودنی ها تهیه می شود، یک بورک خوشمزه که می توانید با مواد اولیه ساده، میان وعده و دسر عجیب را آماده کنید، توصیه می کنیم یک بار بورک پنیر و سیب زمینی با ارده را امتحان کنید.

   

  خواندن 5973 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ماجون لامرد Majoun
  آموزش آشپزی: ماجون لامرد Majoun

  ماجون میرحسنی Majoun یک نوع غذای محلی با ارده است که در نقاط مختلف شهرستان لامرد و مهر و همچنین روستای میرحسنی است که به علت قوتی که سیاه دانه به همراه ارده دارد برای صبحانه تناول می‌گردد با نام های ماجون - ماجين - ماجون میرحسینی -معجون لامردی شناخته می شود و از ترکیب ارده ، سیاه دانه و شکر و افزودن ادویه جات غذای محلی می توان آماده نمود

   

   

  خواندن 5901 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجد و خرما
  آموزش آشپزی: اسنک کنجد و خرما

  اسنک خرما کنجدی  را می‌توان به عنوان چاشنی همراه با چای و همچنین مستقلاً به عنوان دسر خورد. اسنک خرما کنجد یک میان وعده  از  تنقلات طبیعی و پر انرژی است که با کنجد، خرما بدون هسته، پودر نارگیل و کره و افزودنی های دیگر معجون مقوی و سرشار از انرژی می توان مهیا کرد، شیرینی که می توان میهمان را شگفت زده کرد.

   

  خواندن 5896 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : کیک سمید کنجد ارده ای
  آموزش آشپزی : کیک سمید کنجد ارده ای

  کیک سمید کنجد ارده ای شیرینی است که به عنوان دسر، یا میان وعده، چاشت، نیم چاشت؛ صبحانه یا عصرانه مقوی و خوشمزه است،کیک سميد کنجد ارده ای برای تقویت حافظه به خاطر مواد اولیه تشکیل دهنده اش بسیار مناسب است.
  در دستور پخت از آرد، تخم مرغ، سمولینا یا ایرمیک، کنجد، ارده شیر و شکر و دیگر افزودنی ها نام برده شده است، کیک سمید کنجد ارده ای همچون نامش تجربه ای جدید و به طور حتم تجربه ای خوشمزه است.


   

  خواندن 5867 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی
  آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی

  شیرینی کنجدی یکی از سوغات محبوب و خوشمزه استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز است که در میهمانی ها، جشن ها و اعیاد استفاده می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی را زرده تخم مرغ، شکر و کنجد تشکیل می دهند که می توانید در کمتر از بیست دقیقه آن را پخت نموده و میل بفرمایید

   

  خواندن 5827 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک ارده Tahini Snack
  آموزش آشپزی: اسنک ارده Tahini Snack

  اسنک ارده از رده های اسنک به عنوان یک میان وعده خوشمزه  می توان یاد نمود که به دو روش آموزش داده می شود، اولین روش بدون پخت و پز و تنها با ارده و عسل و نان تست است در روش دوم با نان تست، ارده، عسل، موز و دیگر مواد اولیه یک میان وعده، صبحانه، چاشت، نیم چاشت، عصرانه برای کودکان، نوجوانان و ورزشکاران و افراد لاغر می توان آماده کنید، میان وعده ای که بسیار مقوی و چاق کننده است.

   

  خواندن 5773 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی محلی کله کنجی ایلام
  آموزش آشپزی: شیرینی محلی کله کنجی ایلام

  شیرینی کله کنجی یکی از انواع شیرینیها و سوغات محلی  ایرانی است. این شیرینی در استان ایلام درست می شود و مخلوطی از خرما و کنجد است. کله کنجی حلوایی است که نه تنها در منطقه چوار بلکه در اکثر نقاط استان ایلام مورد استفاده قرار می گیرد.این حلوا خیلی مقوی و شیرین و خوش طعم است که مواد تشکیل دهنده ی آن کنجد سفید، خرمای خشک(زی) است.
  خوردن کله کنجی در شب یلدا در استان ایلام رایج است. از فواید ” کله کنجی” میتوان به انرژی زایی و فاقد چربی های زاید بودن آن اشاره کرد.

   

   

  خواندن 5750 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: دسر حلوا شیر با ارده
  آموزش آشپزی: دسر حلوا شیر با ارده

  حلوا شیر با ارده را می توانید به عنوان یک دسر خوشمزه برای مهمانی های خود سرو کنید دسر حلوا شیر با ارده ، شامل ارده، آزد، شیرخشک، پودرگردو و بادام ، شیر عسلی و روغن و دیگر افزودنی ها سرشار از مواد مغذی است که برای کودکان، نوجوانان و ورزشکاران و افراد لاغر  آماده کنید، میان وعده ای که بسیار مقوی و چاق کننده است.

   

  خواندن 5736 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد
  آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد

  نودل با روغن کنجد وعده غذایی از رده نودل کنجدی است این نودل کنجد از ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند، دستور پخت نودل کنجدی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 5603 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel
  آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel

  فلافل کنجدی از رده های فلافل است که با طعم خوشمزه و بی نظیر کنجد می توانید طعم جدید و متفاوت از فلافل را تجربه کنید.
  فلافل گلولهٔ سرخ شدهٔ نخود پخته و ادویه‌جات است. این غذا در خاورمیانه و به‌ویژه بیروت و دمشق و بغداد زیاد استفاده می‌شود.
  معتبرترین گزارشها بین مردم کشورهای عربی گواهی میکند که فلافل غذایی ساخته شده توسط قبطیان مصر (مسیحیان مصر)برای روزهای روزه داری مسیحیان بوده (مسیحیان باید در زمان این روزه از خوردن هرگونه گوشت پرهیز کنند.و تنها از خوراکیهای گیاهی استفاده کنند)و کلمه فلافل از سه بخش "فا" "لا" و "فل" تشکیل شده که در زبان قبطیان به معنی " کاملا از حبوبات " میباشد. و این غذا توسط قبطیان به شام و سایر کشورها گسترش یافته است.


   

  خواندن 5441 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: چیکن فینگر کنجدی (با ارده)
  آموزش آشپزی: چیکن فینگر کنجدی (با ارده)

   چیکن فینگر کنجدی، مرغ  کوبیده بند انگشتی همراه با   کنجد است که از سینه مرغ چرخکرده، ارده، سیر له شده، سس خردل،   کنجد و دیگر افزودنی ها آماده می شود، به عنوان یک میان وعده عالی و یا وعده غذایی خوشمزه ناهار یا شام می توان از آن لذت ببرید.

   

  خواندن 5329 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سوهان ارده ای
  آموزش آشپزی: سوهان ارده ای

  سوهان ارده یک دسر خوشمزه و عالیست که به راحتی با ارده، شکر و هل در مدت زمان کوتاه ده دقیقه آمده می شود، سوهان ارده ای از شیرینی و تنقلات مقوی است که تمام خواص تغذیه ای ارده را داراست که می توان در میان وعده، تغذیه خردسالان، کودکان و نوجوانان، رژیم غذایی ورزشکاران و رژیم غذایی افراد لاغر استفاده نمود.

   

  خواندن 5323 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: معجون سنتی گداخته
  آموزش آشپزی: معجون سنتی گداخته

  معجون سنتی گداخته از خانواده کاچی است و به دلیل مواد مغذی که داخل آن استفاده میشود برای کم خونی و ضعف بدن بسیار مناسب است.گداخته یکی از غذاهای محلی روستای جرقویهء اصفهان است، که مادر عروس، صبح عروسی برای خانواده داماد می پزد و برای آنها می برد.
  با  کنجد، خرما، گردو، پسته، خرما خرک، بادام، پورد نارگیل و یک معجون کامل تهیه می شود که صبح عروسی به عروس و داماد می دهند. از این غذا به خانواده داماد هم میدهند و بواسطه این غذا به خانواده داماد می فهمانند که برای خانواده عروس بسیار محترم و باارزش هستند و سلامتی خانواده داماد برای خانواده عروس مهم است.

   

  خواندن 5310 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ویفر کنجدی Sesame wafers
  آموزش آشپزی: ویفر کنجدی Sesame wafers

  ویفر کنجدی  Sesame wafers یک شیرینی و میان وعده خوشمزه دارای خواص تغذیه ای کنجد است، کنجد منبع غذایی بسیار با ارزشی است. علاوه بر این که منبع خیلی خوبی از منگنز و مس است. از نظر کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، ویتامین B1 ، روی و فیبرهای غذایی نیز منبع ارزشمندی به شمار می رود. ویفر کنجدی را با استفاده از کنجد ، شکر قهوه ای، اب لیموی تازه، وانیل و دیگر افزودنی ها در کمتر از نیم ساعت می توان آماده کرد.

   

  خواندن 5260 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: دسر انجیر با ارده و دوشاب
  آموزش آشپزی: دسر انجیر با ارده و دوشاب

  دسر انجیر با ارده و دوشاب دسر ترکیه ای و یک میان وعده خوشمزه است که به دو روش آموزش داده می شود، اولین روش با پخت و پز و با ارده، انجیر، شکر تهیه می شود در روش دوم تنها با انجیر، ارده و گردو و بدون پخت و پز مهیا می شود، دسر انجیر و ارده دوشاق یک میان وعده، صبحانه، چاشت، نیم چاشت، عصرانه برای کودکان، نوجوانان و ورزشکاران و افراد لاغر می توان آماده کنید، میان وعده ای که بسیار مقوی و چاق کننده است.

   

  خواندن 5234 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : کروکان کنجدی Sesame Krokan
  آموزش آشپزی : کروکان کنجدی Sesame Krokan

  کروکان کنجدی( نوعی از اسنک کنجدی) ، را می توان به عنوان تنقلات، شیرینی جات، دسر و میان وعده عصرانه، نیم چاشت یا چاشت لذت برد، کروکان کنجدی یکی از  خوردنی های مورد علاقه بچه ها است که کنجد را به این شیوه به بچه ها بدهید تا از خوردن آن لذت ببرند. کروکان کنجدی که کنجد بو داده، شکر، مربا و آب لیمو تهیه می شود مقوی بوده و برای ورزشکاران و رژیم چاقی برای افراد کم وزن و لاغر بسیار مفید است.

   

  خواندن 5169 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اشکنه ارده، غذای محلی
  آموزش آشپزی: اشکنه ارده، غذای محلی

  ارده از کنجد بود داده کوبیده تهیه می شود که ارده  را به طرق مختلفی می‌توان مصرف نمود. می‌توان آن‌را بصورت خالص و بدون هیچگونه افزودنی با نان مصرف کرد و یا مواد شیرینی از قبیل:عسل، شیره اعم از شیره نبات، خرما، انگور و مربا به آن اضافه نمود. میزان افزودنی بسته به ذایقه افراد متفاوت است.
  اشکنه ارده  بسیار لذیذ و مقوی است یکی از میان وعده غذایی است که از ارده، روغن و آب جوش تهیه می شود که با مقداری نان آن را می توان میل نمود.

   

  خواندن 5103 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: دیپ یا سس کنجد , ارده یا تاهینی Tahini
  آموزش آشپزی: دیپ یا سس کنجد , ارده یا تاهینی Tahini

  سس تاهنی؛ دیپ یا سس ارده سس  عریی است که با انواع غذاهای گوشتی و سالاد ها و هوموس  میل می شود .بهترین سس تاهینی در لبنان و  شهر نابلس تهیه می شود .در ترکیه و یونان هم مورد استفاده دارد . به دلیل بیشینه مشترک بین اقوام عرب و ترک این سس در غذاهای ترک هم یافت میشود که از آنجا به یونان هم راه یافته است .

   

  خواندن 5080 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سوهان کنجدی
  آموزش آشپزی: سوهان کنجدی

  شیرینی سوهان کنجدی یکی از شیرینیهای پرطرفدار ست که می توان آن را به صورت خانگی بدون نیاز به فر آماده کرد، دستور پخت سوهان کنجدی خانگی، متنوع است ، در دستور اول،کنجد ، شکر   و کره استفاده شده است، دستور پخت دوم علاوه بر کنجد، شکر و کره، عسل هم اضافه شده پخت سوم هم با همان مواد اولیه دوم ذکر شده است، دستور پخت دوم و سوم بسیار نزدیک به روش تهیه معجون کنجد عسل است

   

  خواندن 5070 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کوکوی کنجد
  آموزش آشپزی: کوکوی کنجد

  کوکو کنجد ، یک غذا خوشمزه شامل کنجد، سیب زمینی، آرد سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، فلفل سبز، شیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، کوکوی کنجدی غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5056 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده
  آموزش آشپزی: آش ارده - پلو ارده

  آش ارده یک غذای سنتی دزفولی هست که برخلاف  نام آن آش نیست، درواقع یک پلو محلی است. آش ارده یا پلو ارده خوزستانی شامل برنج، ماش، ارده، شیره خرما و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، آش ارده یا پلوا ارده بسیار خوشمزه و بی نظیر است که  توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5034 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی تارت شکلات کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی تارت شکلات کنجدی

  :شیرینی تارت شکلاتی کنجدی در رده دسر و شیرینی االبته با طعم متفاوت و خوشمزه است. در تهیه تارت شکلاتی کنجدی از آرد، نمک، کره، شکلات سیاه، تخم مرغ، خامه، شکر قهوه ای،   کنجد ، شیر خرما استفاده می شود، شیزینی مقوی و خوشمزه ای که می توانید در کنار دیگر آشپزی با فرآورده های کنجدی میل کنید

   

  خواندن 5028 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : لندو lendo
  آموزش آشپزی : لندو lendo

  شیرینی سنتی لندو lendo در سیستان به عنوان میان وعده استفاده می‌شود، لندو سوغات سیستان است، ب. لندو همچنین بعنوان نوعی شیرینی هم برای میهمانان سیستانی به حساب آمده و تنقل آن مناسبت‌های مختلف می‌باشد. لندو به دلیل سبک بودن و انرژی زیاد که دلیل آن کنجد، خرما و گندم آن می‌باشد می‌تواند خوراک خوبی برای مسافران و کسانی که کار می‌کنند محسوب شود.برای تهیه این نوع خوراک که گویند اسکندر برای عبور از دشتی (مسیر کرمان) از این غذا استفاده کرده است

   

  خواندن 4966 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : حلوا با شیره و کنجد
  آموزش آشپزی : حلوا با شیره و کنجد

  حلوا با شیره و کنجد یک دسر خوشمزه و میان وعده صبحانه، چاشت، نیم چاشت و عصرانه می توان آن را تهیه نمود، با آرد، کنجد ، شیره انگور یا شیره خرما و روغن همراه با افزودنی های دیگر می توان آن را در کمتر از بیست دقیقه آماده کرد، توجه کنید حلوا با شیره و کنجد با حلوا ارده خانگی کاملا متفاوت است و غذای دیگری محسوب می شود.!

   

  خواندن 4888 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان ارده ای
  آموزش آشپزی: نان ارده ای

   نان ارده  یکی از نان های سنتی و بومی ایرانی است که می توان آن را به صورت خانگی آماده کرد، با توجه به تنوع نان ارده ای، چهار دستور پخت را مرور می کنیم آرد، خمیرمایه، اارده، کنجد، روغن، شکز، زرده تخم مرغ مواد اولیه دستور پخت چهارگانه نان ارده ای هستند که با کمی تفاوت ذکر شده است.حال می توانید دستور پخت نانی خوشمزه، نان ارده را تجربه کنید.

   

   

  خواندن 4758 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ
  آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ

  خورش مرغ کنجدی ، یک وعده غذایی خوشمزه و خورش عالی شاملکنجد آسیاب شده ، فیله مرغ، کدوحلوایی پخته، رب انار، روغن کره و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود،خورش کنجد و مرغ غذای ایرانی است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

  خواندن 4702 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی

  شیرینی کنجدی فانتزی یک شیرینی و میان وعده  است که با دانه کنجد، آرد سفید، تخم مرغ؛ پودر شکر، شکلات وانیل و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید با کنجدی فانتزی را در کمتر از ده دقیقه  شیرینی فانتزی  را تجربه کنید.

   

  خواندن 4689 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ترافل ارده و عسل
  آموزش آشپزی: ترافل ارده و عسل

  ترافل ارده و عسل، یک دسر، میان وعده بسیار مقوی و خوشمزه شامل حلوا ارده، عسل، کنجد، پودر نارگیل، مغز گردو، بیسکویت پتی بور پودر شده و مواد افزودنی دیگر است که می توان در ده دقیقه غذای خوشمزه توپی شکل تهیه کرد که سرشار از ویتامین و انرژی است، چاق کننده و مناسب افراد لاغر است و غذای مکمل برای ورزشکاران، نوجوانان و جوانان محسوب می شود.

   

  خواندن 4622 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سالاد آدنا - ترب و ارده
  آموزش آشپزی: سالاد آدنا - ترب و ارده

  سالاد آدنا، یا سالاد ترب و ارده، سالاد ترکیه است که می توان به عنوان سالاد با تجربه ای متقاوت، خوشمزه و مقوی  برای کودکان، نوجوانان و ورزشکاران و افراد لاغر  آماده کنید، میان وعده ای که بسیار مقوی و چاق کننده است.

   

  خواندن 4607 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پودر انجیر و کنجد
  آموزش آشپزی: پودر انجیر و کنجد

  معجون کنجد و انجیر، یکی از تنقلات سالم و مقوی برای کودکان و نوجوانان است که  دارای خواص تغذیه ای منحصر به فرد و مقوی است به نوعی چاق کننده است.
  معجون کنجد و انجیر را می توان با ترکیب کنجد بو داده، انجیر، گردو و بادام و بدون پخت و پز در کمتر از 5 دقیقه آماده کرد، شیرینی خوشمزه که بسیار مقوی و سرشار از انرژی است توصیه می کنم امتحان کنید.

   

  خواندن 4596 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شلّی ارده، غذای محلی ذرفول
  آموزش آشپزی: شلّی ارده، غذای محلی ذرفول

  شلّی ارده نام غذای محلی درفولی است که با چغندر، برگ چغندر، ماش و ارده  تهیه می شود، به جز نام شلّی  که نزدیک به شولی است، ترکیبات شلّی ارده بسیار نزدیک به آش شولی یزدی است در مجموع تفاوت فاحشی دارد . در ادامه دستور پخت شلّی ارده و همچنین شولی یزدی را ذکر شده تا از هر دو غذای شلّی ارده دزفولی و شولی یزدی لذت ببریم

   

  خواندن 4573 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خورش فسنجان گوشت با ارده
  آموزش آشپزی: خورش فسنجان گوشت با ارده

  فسنجان ارده با گوشت، خورش مقوی و وعده غذایی منحصر به فرد است که می توان با  پلو برنج سرو نمود ، این خورش عالی از  ارده خام ، گوشت گوساله، رب انار ترش، رب انار شیرین و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم فسنجان ارده تجربه جدیدی است که می توانید یک غذای ایرانی در کنار فسنجان گردو و پسته، فسنجان گوشت با ارده هم تجربه کنید.

   

  خواندن 4538 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بورانی لبو با ارده- پیش غذای سنتی
  آموزش آشپزی: بورانی لبو با ارده- پیش غذای سنتی

   بوراني لبو با ارده،پيش غذاهاي سنتي و محلی فوق العاده خوشمزه است که در پاییز و زمستان طرفدار دارد، البته این پیش غذا را می توان به عنوان دسر، میان وعده صبحانه، چاشت، نیم چاشت و عصرانه میل کنید، بورانی با لبو، ارده، ماست و موسیر،  آب لیمو و سیر و دیگر افزودنی ها آماده میشود که بسیار خوشمزه است؛ غذای سنتی و محلی که در اکثر نقاط ایران طرفدار دارد.

   

  خواندن 4521 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیک ارده و شکلات
  آموزش آشپزی: شیک ارده و شکلات

  شیک ارده و شکلات- معجون صبحانه شکلاتی مکزیکی (mexican chocolate breakfast shake spoons)، یک تجربه جالب از نوشیدنی با ارده است نوشیدنی مکزیکی به ترکیبی از موز یخ زده، ارده، پودر کاکائو و آب است که به سادگی می توانید شیک ارده و شکلات، نوشیدنی مقوی و گرمابخش بدن برای فصل پاییز و زمستان تهیه کرد، توصیه می کنم شب یلد در کنار آجیل شب یلدا و غذاهای بومی شیک ارده و شکلات بنوشید.

   

   

  خواندن 4459 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بستنی ارده و گردو
  آموزش آشپزی: بستنی ارده و گردو

  بستنی ارده و گردو ،بستنی و دسر بسیار خوشمزه و مقوی است که از ترکیب ارده، خامه، کنجد، تخم مرغ و دیگر اقزودنی های تهیه می شود، بستنی ارده و گردو، تجربه ای از بستنی خوشمزه و متفاوت است که تصور می کنم با یکبار تهیه آن دوباره آن را برای خودتان آماده کنید.

   

  خواندن 4345 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: مربا کنجد Sesame Jam
  آموزش آشپزی: مربا کنجد Sesame Jam

  مربا کنجد، یک مربا خوشمزه، مقوی و صد البته عالیست که می توان به عنوان افزودنی با ارده، حلوا ارده، کره یا در تزیین کیک و شیرینی بهره برد، مربا کنجد را می توان با کنجد، شکر، پودر نارگیل، خلال پسته، خلال بادم و زعفران دم کرده و دیگر افزودنی های دیگر مهیا کرد و تجربه خاطره انگیز از یک صبحانه، عصرانه، چاشت یا نیم چاشت را برای خودتان داشته باشید.

   

  خواندن 4272 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بابا غنوج، بابا گانوش - بابا قنوج
  آموزش آشپزی: بابا غنوج، بابا گانوش - بابا قنوج

  بابا غنوج (بابا گانوش) Baba ghanoush یا متبل، مزه یا پیش غذای مشهوری در خاورمیانه است که از بادنجان درست می‌شود.در ویكی پدیا درباره نام این غذا به این صورت نوشته شده است :آورده‌اند که در سده" اول میلادی کشیش بزرگ مرتبه‌ای می‌زیست که مردم او را بسیار دوست داشتند. روزی یکی از دوستدارنش (از شاگردانش) برای او خوراکی فراهم نمود، تهیه شده از بادنجان کبابی و چند نوع سبزی و ارده، اما پدر غنوج راضی به خوردن آن خوراک به تنهایی نشد و خوراک را بین مردم روستا تقسیم نمود. مردم خرسند از بخششش، نام او را بر این خوراک نهادند.
  بابا غنوج بادنجان را کباب نموده، سپس پوستش را کنده و همراه طحینه (نوعی ارده) و ادویه و روغن زیتون و سیر له می‌کنند. متبّل همان باباغنوج است که به آن کشک بیفزایند.بابا قنوج رسپی، با نان پیتا و سبزیجات، درکنار خوراک حمص و یا به تنهایی نیز خوشمزه و لذیذ است.

   

  خواندن 4264 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: دسر رشته خطایی و ارده
  آموزش آشپزی: دسر رشته خطایی و ارده

  ارده  و رشته خطایی خیلی طعمشان به هم می  آید دسر های زیادی با رشته خطایی و ارده درست می شود ولی رشته خطایی که در لایه  آن ارده باشد خیلی خوشمزه می شود ک با رشته خطایی، ارده، کره، شکر و آب میتوان یک دسر منحصر به فرد و مثل همیشه مقوی آماده کرد

   

  خواندن 4229 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خورش فسنجان مرغ با ارده
  آموزش آشپزی: خورش فسنجان مرغ با ارده

  خورش فسنجان مرغ با ارده ، خورش مقوی و  وعده غذایی منحصر به فرد است که با  پلو برنج  می توان سرو نمود، این  خورش  عالی از ارده  ، مرغ، رب انار، پودر گردو، زغفران  و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، مزه و طعم فسنجان مرغ با ارده تجربه جدیدی است که می توانید یک غذای ایرانی در کنار فسنجان گردو و پسته، فسنجان مرغ اینبار با ارده را تجربه کنید.

   

  خواندن 4171 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد
  آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد

  پیتزای بادمجان و کنجد، یک میان وعده بی نظیر که می تواند صبحانه یا عصرانه جالبی باشد به عنوان دسر یا یش غذا هم پشنهاد می شود بادمجان، کنجد، آرد گندم، ماست و موسیر فلفل دلمه ای و افزودنی های دیگر تهیه می شود، پیتزای بادمجان کنجدی یک پتزای کاملا گیاهی است که از مواد مقوی و مغذی و سالم تشکیل شده است.

   

  خواندن 4149 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583