35225650--35256946--035

 

آموزش سوغات و غذای محلی ایران با فرآورده های کنجدی

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آموزش سوغات و غذای محلی ایران با فرآورده های کنجدی

آموزش سوغات و غذای محلی ایران با فرآورده های کنجدی  را باهم  دنبال کنیم
 
 
 
 
 
آموزش سوغات و غذای محلی و غذاهای محلی شهرهای  ایران با فرآورده های کنجدی در زمینه فراورده های کنجدی شامل: حلوا ارده، ارده، شیره شکر، روغن کنجد بکر با بو، روغن کنجد تصفیه شده بی بو، معجون کنجدی عسلی، دانه کنجدی سفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه از منابع اختصاصی معتبر تدوین، تنظیم و منتشر شده است.
 مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035

 

خواندن 1190 دفعه

آخرین به روز رسانی آموزش آشپزی و دستور پخت غذاهای سنتی و سوغات محلی ایران

 • آموزش آشپزی: کنجد عسلی
  آموزش آشپزی: کنجد عسلی

  کنجد عسلی یک غذا بومی و سنتی یزد و همچنین سوغات محلی یزد است که در قدیم تا کنون در خانه های یزد پخت می شده است.

  حلوایی حاج حسین آب حیات، به منظور ارایه محصولات و فراورده های کنجدی ممتاز و درجه یک، سالهاست، معجون چهار مغز عسلی کنجدی با نام فوکاپیت را به صورت گسترده تولید و عرضه میکند.
  فوکاپیت در سه رده فوکاپیت بزرگ ® ، فوکاپیت کوچک ® و فوکاپپیت کریستالی پذیرایی ® در بازار عرضه می گردد، معجون چهار مغزی بسیار خوشمزه، مقوی و بی نظیر که برای تقویت حافظه و همچنین رفع خستگی فکری و خواب آلودگی توصیه می شود(مقاله: معجون کنجد و عسل برای تقویت حافظه)
   
  خواندن 7099 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی
  آموزش آشپزی : شیرینی کنجدی تبریزی

  شیرینی کنجدی یکی از سوغات محبوب و خوشمزه استان آذربایجان شرقی و شهر تبریز است که در میهمانی ها، جشن ها و اعیاد استفاده می شود. مواد اصلی تشکیل دهنده این شیرینی را زرده تخم مرغ، شکر و کنجد تشکیل می دهند که می توانید در کمتر از بیست دقیقه آن را پخت نموده و میل بفرمایید

   

  خواندن 6544 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجی پَت- کنجی پت
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجی پَت- کنجی پت

  کنجی پَت- کنجی پت  شیرینی محلی ، غذای بومی و سوغات محلی فارسیان است که از ترکیب کنجد، گردو  و شکر همراه با تفت با روغن کنجد مهیا می شود و معمولا با چای میل می شود، شیرینی محلی که بسیار خوشمزه و مقوی است.

   

   

  خواندن 4227 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ماجون لامرد Majoun
  آموزش آشپزی: ماجون لامرد Majoun

  ماجون میرحسنی Majoun یک نوع غذای محلی با ارده است که در نقاط مختلف شهرستان لامرد و مهر و همچنین روستای میرحسنی است که به علت قوتی که سیاه دانه به همراه ارده دارد برای صبحانه تناول می‌گردد با نام های ماجون - ماجين - ماجون میرحسینی -معجون لامردی شناخته می شود و از ترکیب ارده ، سیاه دانه و شکر و افزودن ادویه جات غذای محلی می توان آماده نمود

   

   

  خواندن 6737 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی محلی کله کنجی ایلام
  آموزش آشپزی: شیرینی محلی کله کنجی ایلام

  شیرینی کله کنجی یکی از انواع شیرینیها و سوغات محلی  ایرانی است. این شیرینی در استان ایلام درست می شود و مخلوطی از خرما و کنجد است. کله کنجی حلوایی است که نه تنها در منطقه چوار بلکه در اکثر نقاط استان ایلام مورد استفاده قرار می گیرد.این حلوا خیلی مقوی و شیرین و خوش طعم است که مواد تشکیل دهنده ی آن کنجد سفید، خرمای خشک(زی) است.
  خوردن کله کنجی در شب یلدا در استان ایلام رایج است. از فواید ” کله کنجی” میتوان به انرژی زایی و فاقد چربی های زاید بودن آن اشاره کرد.

   

   

  خواندن 6420 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : شیرینی محلی پشت زیگ
  آموزش آشپزی : شیرینی محلی پشت زیگ

  پشت زیک یا سوهان کنجدی مازندرانی، یک نوع شیرینی و سوغات محلی  شمال و خصوصا مازندرانی و متعلق به شهرستان بابل است، که با کنجد و شکر درست میشود و برای افرادی که کار فکری انجام می‌دهند ، بسیار مفید است زیرا فسفر موجود در گروه غذای سلول‌های مغزیست.
  علت نامگذاریش به خاطر پرنده ای است به نام زیک که زیستگاهش در شمال ایران و رنگ بال و پرش دقیقا مثل همین شیرینی می‌باشد.

   

  خواندن 18397 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شلّی ارده، غذای محلی ذرفول
  آموزش آشپزی: شلّی ارده، غذای محلی ذرفول

  شلّی ارده نام غذای محلی درفولی است که با چغندر، برگ چغندر، ماش و ارده  تهیه می شود، به جز نام شلّی  که نزدیک به شولی است، ترکیبات شلّی ارده بسیار نزدیک به آش شولی یزدی است در مجموع تفاوت فاحشی دارد . در ادامه دستور پخت شلّی ارده و همچنین شولی یزدی را ذکر شده تا از هر دو غذای شلّی ارده دزفولی و شولی یزدی لذت ببریم

   

  خواندن 5162 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اشکنه ارده، غذای محلی
  آموزش آشپزی: اشکنه ارده، غذای محلی

  ارده از کنجد بود داده کوبیده تهیه می شود که ارده  را به طرق مختلفی می‌توان مصرف نمود. می‌توان آن‌را بصورت خالص و بدون هیچگونه افزودنی با نان مصرف کرد و یا مواد شیرینی از قبیل:عسل، شیره اعم از شیره نبات، خرما، انگور و مربا به آن اضافه نمود. میزان افزودنی بسته به ذایقه افراد متفاوت است.
  اشکنه ارده  بسیار لذیذ و مقوی است یکی از میان وعده غذایی است که از ارده، روغن و آب جوش تهیه می شود که با مقداری نان آن را می توان میل نمود.

   

  خواندن 5770 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: معجون سنتی گداخته
  آموزش آشپزی: معجون سنتی گداخته

  معجون سنتی گداخته از خانواده کاچی است و به دلیل مواد مغذی که داخل آن استفاده میشود برای کم خونی و ضعف بدن بسیار مناسب است.گداخته یکی از غذاهای محلی روستای جرقویهء اصفهان است، که مادر عروس، صبح عروسی برای خانواده داماد می پزد و برای آنها می برد.
  با  کنجد، خرما، گردو، پسته، خرما خرک، بادام، پورد نارگیل و یک معجون کامل تهیه می شود که صبح عروسی به عروس و داماد می دهند. از این غذا به خانواده داماد هم میدهند و بواسطه این غذا به خانواده داماد می فهمانند که برای خانواده عروس بسیار محترم و باارزش هستند و سلامتی خانواده داماد برای خانواده عروس مهم است.

   

  خواندن 6034 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : لندو lendo
  آموزش آشپزی : لندو lendo

  شیرینی سنتی لندو lendo در سیستان به عنوان میان وعده استفاده می‌شود، لندو سوغات سیستان است، ب. لندو همچنین بعنوان نوعی شیرینی هم برای میهمانان سیستانی به حساب آمده و تنقل آن مناسبت‌های مختلف می‌باشد. لندو به دلیل سبک بودن و انرژی زیاد که دلیل آن کنجد، خرما و گندم آن می‌باشد می‌تواند خوراک خوبی برای مسافران و کسانی که کار می‌کنند محسوب شود.برای تهیه این نوع خوراک که گویند اسکندر برای عبور از دشتی (مسیر کرمان) از این غذا استفاده کرده است

   

  خواندن 5604 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: آش محلی شله ماشکی
  آموزش آشپزی: آش محلی شله ماشکی

  شله ماشکی غذای محلی استان کهگیلویه و بویراحمد یاسوج و شهرستان گچساران است. که با ترکیبات  کنجد، ماش یا عدس، برنج، انار دانه شده،آب و دیگر افزودنی می توانیدآش محلی شله ماشکی مهیا کنید، غذای سنتی بسیار خوشمزه که تجربه آن در به عنوان غذای پاییز و تابستان به خصوص شب یلدا می تواند خاطره انگیز باشد.: مواد اوليه اين خوراك نيز ماش و برنج است، ماش را آن قدر ميجوشانند تا پوستهاش باز شود و برنج را به آن اضافه مي نمايند، سپس به آن پياز داغ اضافه مي كنند. اين خوراك بيش تر در زمستان تهيه مي شود

   

  خواندن 6986 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583