35225650--35256946--035

 

آموزش آشپزی و دستور پخت با روغن کنجد و روغن ارده

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آآموزش آشپزی و دستور پخت با روغن کنجد و روغن ارده

 آموزش آشپزی و دستور پخت با  روغن کنجد و روغن ارده را باهم  دنبال کنیم
 
 
 
 
 
آموزش آشپزی در زمینه فراورده های کنجدی شامل: حلوا ارده، ارده، شیره شکر، روغن کنجد بکر با بو، روغن کنجد تصفیه شده بی بو، معجون کنجدی عسلی، دانه کنجدی سفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه از منابع اختصاصی معتبر تدوین، تنظیم و منتشر شده است.
 مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
خواندن 1100 دفعه

آخرین به روز رسانی آموزش آشپزی و دستور پخت با روغن کنجد و روغن ارده

 • آموزش آشپزی: نان روغن جوشی
  آموزش آشپزی: نان روغن جوشی

  روغن جوشی نوعی نان محلی کرمانی است که با روغن کنجد تهیه می شود، از اسم اين شيريني خوشمزه تعجب نكنيد. شايد نامش براي شما عجيب باشد اما طعم فوق‌العاده‌اي دارد و  مي‌توانيد آن را تهيه كنید.
  نان روغن جوشی که در کرمان پنشنبه‌ها ودر مراسم عزاداری بیشتر پخته وخیرات میشود .البته تقریبا شبیه این نان در یزد به اسم سوروک و مشهد به اسم روغن جوشی پخته میشود.
  اين نان روغني مخصوص روزهاي هست كه در مشهد به چراغ برات مرسوم است به مدت سه روز سر مزار درگذشتگانشان  خيرات می دهند. در زمان قدیم روغن جوشی و حلوا برای شب های برات (سه شب سرخاک ها شب 11و12و13 شعبان تهیه می کردند.
  يكي از اين خيراتها بجز حلوا و شكلات و شيريني و ميوه و خرما اين نوع نانهاست كه طرفدار زيادي دارد.
  این نان خوشمزه بی مناسبت نیز تهیه میشود جهت عصرونه یا صبحانه به همراه پنیر و سبزی یا ماست وخیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   

   

  خواندن 4237 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نان سوروک یزد
  آموزش آشپزی: نان سوروک یزد

  نان سورُک که در میان زرتشتیان یزد سیرُگ یا سیرو نامیده می شود نوعی نان روغنی است که در استان یزد پخت می شود. مواد تشکیل دهنده این نان آرد نان سنگک، آب، شکر، نمک، تخم گشنیز، گل‌رنگ و مایه خمیر است که در روغن ارده سرخ می شود. این نان با شکر و یا بدون شکر با پنیر مصرف می شود.
  سوروکوک یا نان سوروک يک نوع نان روغني است که در استان يزد تهيه مي‌شود و بيشتر، آن را پنج شنبه شب‌ها آماده مي‌کنند یا در ماههای خاص مانند رجب خیرات می دهند و به ياد رفتگان خود براي دوستان و آشنايان مي‌برند.
  البته اين نان فقط مخصوص اين امر نيست  نان سوروکوک را در شب نشيني‌هاي دوستانه هم دسته جمعي پخت مي‌کردند و در کنار هم از آن لذت مي‌بردند.
  نان سوروک نان بسيار خوشمزه و سالمي است چون با روغن کنجد درست مي شود مخصوصاً اگر داغ باشد ولي سردش هم خوشمزه است. در اصل روي آن شکر مي‌ريختند

   

  خواندن 4415 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد
  آموزش آشپزی: خوراک اسفناج و کنجد

  خوراک اسفناج و کنجد، میان وعده یا وعده غذایی عالی و مقوی است که با اسفناج، روغن کنجدو ترکیبات کنجد، سویا و دیگر افزودنی ها می توانید غذایی متقاوت را تجربه کنید.   دستور پخت خوراک اسفناج و کنجد را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4248 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)
  آموزش آشپزی: چاشنی روغن چیلی (ریوا)

  رایو (به ژاپنی: ラー油 tare) یک نوع چاشنی  است منشأ اصلی چین است و پس از چین به ژاپن و به دیگر کشورها راه پیدا کرده‌است و اجزای اصلی  آن روغن کنجد همراه با روغن گیاهی، فلفل قرمز، ادویه، تره فرنگی، زنجبیل، سیر است
  رایو  از افزودن فلفل قرمز (توگاراشی) و ادویه (کوشینریو) به روغن کنجد و روغن مایع گیاهی ترکیب شده‌است. در اصل یکی از چاشنی‌های آشپزی چینی است که در آشپزی کشورهای دیگر هم بکار می‌رود. در تهیهٔ آن ممکن است علاوه بر روغن کنجد  همراه با روغن گیاهی از  تره فرنگی، زنجبیل، سیر نیز بکار می‌رود.
  روغن چیلی نوعی رایو روغنی که از ترکیب روغن کنجد و روغن سرخ کردنی تهیه می شود، روغن چیلی جزو چاشنی ها و ادویه می باشد که در پخت غذاها خوشمزه به عنوان روغن مزه دار استفاده می شود   دستور پخت روغن چیلی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4557 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد
  آموزش آشپزی: نودل با روغن کنجد

  نودل با روغن کنجد وعده غذایی از رده نودل کنجدی است این نودل کنجد از ترکیبی از کرۀ بادام زمینی و سس سویا و سرکه و روغن کنجد تهیه می شود و تکه های خیار و هویج، تُردیِ خاصی به آن می دهند، دستور پخت نودل کنجدی را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 6225 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده
  آموزش آشپزی: شیرینی کوکی کنجد با روغن ارده

  کوکی کنجدی با روغن ارده یک شیرینی خوشمزه شامل دانه کنجد ، آرد، وانیل ، کره  و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین بیست پنج تا سی دقیقه مهیا نمود، شیرینی کوکی کنجدی با روغن ارده تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 8472 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583