35225650--35256946--035

 

آموزش آشپزی و دستور پخت با دانه کنجد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

آآموزش آشپزی و دستور پخت با دانه کنجد، دانه کنجد سفید، دانه کنجد سیاه، دانه کنجد قرمز

 آموزش آشپزی و دستور پخت با دانه کنجدی ، دانه کنجد سفید، دانه کنجد سیاه و دانه کنجد سیاه را باهم  دنبال کنیم
 
 
 
 
 
آموزش آشپزی در زمینه فراورده های کنجدی شامل: حلوا ارده، ارده، شیره شکر، روغن کنجد بکر با بو، روغن کنجد تصفیه شده بی بو، معجون کنجدی عسلی، دانه کنجدی سفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه از منابع اختصاصی معتبر تدوین، تنظیم و منتشر شده است.
 مجتمع فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
خواندن 1029 دفعه

آخرین به روز رسانی آموزش آشپزی و دستور پخت با دانه کنجد

 • آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه
  آموزش آشپزی: سوهان کنجد و تخمه

  سوهان کنجدی یکی از شیرینی های پرطرفدار، هم برای خوردن، هم برای پختن است! برای تهیه آن به فر یا لوازم خاصی نیاز نیست، دستور تهیه‌اش ساده است.

  در میان محصولات کنجدی حلوایی حاج حسین آب حیات، یکی از محبوب ترین کنجدی ها، با معجون چهار مغز کنجدی عسلی با برند فوکاپیت است که در سایزهای فوکاپیت کریستالی پذیرایی ®، فوکاپیت گژی® و فوکاپیت بزرگ® نام برد که معجون 4 مغز کنجدی عسلی شامل کنجد-عسل- پودر نارگیل- انواع مغز از جمله مغز افتابگردان-شکر-هل است.
   تهیه معجون کنجدی عسلی در بین مردم یزد از قدیم رایج بوده است که از گذشته تاکنون به عنوان میان وعده و یا شیرینی جات از آن بهره می برند.معجون کنجدی عسلی یکی از شیرینی سنتی یزد است  فوکاپیت ، معجون 4 مغز کنجدی عسلی، محصول جدید و فرآوری شده در مجتمع کنجدی حاج حسین آب حیات است که در بسته بندی و سایزهای سه گانه ، فوکاپیت کوچک، فوکاپیت بزرگ؛ فوکاپیت کریستالی(پذیرایی) عرضه می شود.

   

  خواندن 4720 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان
  آموزش آشپزی: پولکی کنجدی اصفهان

  پولَکی یکی از سوغاتی ها و شیرینی های معروف اصفهان می باشد که شما در آشپزخانه نمناک میتوانید به سادگی پولکی کنجدی را تهیه کنید.
  پولکی یکی از شیرینی ها و سوغات اصفهان ایست که به راحتی پخته می شود و خوشمزه و سرشار از انرژی است که می توانید آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4812 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: بستنی کنجدی
  آموزش آشپزی: بستنی کنجدی

  بستنی کنجدی، یک پیش غذا  بی نظیر است، در بستنی کنجدی، از کنجد شیر، ویفر،، پودر کستر، کارامل، شکر و بستنی قهوه ای به کار می رود، بستنی با ترکیبی خوشمزه که می توانید آن را به راحتی آماده کنید و از آن به عنوان دسر و به عنوان تجربه جدیدی  لذت ببرید. باهم دستور تهیه بستنی کنجدی را مرور می کنیم

   

  خواندن 4340 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت
  آموزش آشپزی :خورش کنجد با گوشت

  خورش کنجد با گوشت ، یک وعده غذایی  خوشمزه و خورش عالی  شامل کنجد آسیاب شده و بو داده شده، گوشت گوسفند، پیاز، رب انار و و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، خورش گوشت و کنجد، غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4390 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ
  آموزش آشپزی : خورش کنجد با مرغ

  خورش مرغ کنجدی ، یک وعده غذایی خوشمزه و خورش عالی شاملکنجد آسیاب شده ، فیله مرغ، کدوحلوایی پخته، رب انار، روغن کره و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود،خورش کنجد و مرغ غذای ایرانی است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

  خواندن 5258 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کوکوی کنجد
  آموزش آشپزی: کوکوی کنجد

  کوکو کنجد ، یک غذا خوشمزه شامل کنجد، سیب زمینی، آرد سیب زمینی، پیاز، تخم مرغ، فلفل سبز، شیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین ده تا سی دقیقه مهیا نمود، کوکوی کنجدی غذا ایران است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 5648 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی

  شیرینی کنجدی، یک شیرینی خوشمزه و مقوی بر پایه دانه کنجداست که از کنجد، آرد، زرده تخم مرغ کره و پودر شکر و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، شیرینی کنجدی مقوی و مغذی بوده و میتوان آن را برای تقویت ذهنی کودکان و نوجوانان تهیه نمود.شيرينی كنجدی، از آن دست شيريني‌هايي است كه خيلي راحت مي‌‌توانيد آن را تهيه كنيد،

   

  خواندن 4457 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده
  آموزش آشپزی: نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده

  «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» یک وعده غذایی از میان  غذای بین الملل و  نودل است این نودال از ترکیبی دانه دانه کنجد، نودل سبوس گندم، سرکه بالزمیک، شکر روغن کنجد و دیگر افزودنی ها تهیه می شود، دستور پخت «نودل با سس دانه‌های کنجد تست شده» را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4372 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی
  آموزش آشپزی: کتلت ماهی کنجدی

  کتلت ماهی کجدی Fish cutlet sesame، یک میان وعده فوری است که با کنسرو ماهی تن!،کنجد خام ، سیب زمینی، کره، تخم مرغ؛ پیازچه، فلفل دانه قرمز و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید کتلت ماهی را در کمتر از ده دقیقه آماده کنید و از غذای خوشمزه و منحصر به فرد ماهی لذت ببرید.

   

  خواندن 4384 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: ماهی کنجدی
  آموزش آشپزی: ماهی کنجدی

  ماهی کجدی Fish sesame، یک وعده غذایی از محبوب ترین غذای دریایی محسوب می شود، ماهی کنجدی با فیله ماهی، دانه کنجد و همراه با افزودنی های دیگر به دو روش  تهیه می شود، دو روش تهیه ماهی کنجدی با ماهی حلوایی فیله شده با سس مرکبات و روش فیله ماهی شیر با سس خردل و شیر را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 4447 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کباب گوشت و کنجد
  آموزش آشپزی: کباب گوشت و کنجد

  "کباب گوشت و کنجد"یک غذای خوشمزه شامل  گوشت فیله گاو یا راسته گوسفند، کنجد، سویا سس، شکر، سرکه، روغن زیتون، فلفل و سیر و دیگر افزودنی هاست که می توان آن را بین بیست پنج تا سی دقیقه مهیا نمود، کباب گوشت و کنجد با کنجد تجربه بسیار عالی و خوشمزه است که توصیه می شود آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 3981 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی
  آموزش آشپزی: شیرینی کنجدی فانتزی

  شیرینی کنجدی فانتزی یک شیرینی و میان وعده  است که با دانه کنجد، آرد سفید، تخم مرغ؛ پودر شکر، شکلات وانیل و افزودنی های دیگر تهیه می شود، می توانید با کنجدی فانتزی را در کمتر از ده دقیقه  شیرینی فانتزی  را تجربه کنید.

   

  خواندن 5306 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجد تند مخلوط
  آموزش آشپزی: اسنک کنجد تند مخلوط

  اسنک کنجد تند مخلوط  یکی از  تنقلات و میان وعده منحصر به فرد است با استفاده  کنجد ، عسل، سفیده تخم مرغ؛ مریم خشک، دارچین، کاین و دیگر افزودنی های دیگر در کمتر 10 دقیقه می توانید غذایی خوشمزه با تجربه منحصر به فرد را آماده کنید. اسنک کنجد تند مخلوط بسیار خوشمزه و عالیست.

   

  خواندن 4209 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar
  آموزش آشپزی: اسنک کنجدی Sesame Snack Bar

  اسنک کنجدی، یک معجون خوشمزه حاوی کنجد، عسل و دانه های گیاهی مغذی است که به عنوان که نوع دیگر آن به نام معجون چهار مغز کنجدی عسلی سوغات محلی یزد، شیرینی سنتی ایرانی شناخته می شود که به صورت خانگی هم تهیه می شود،
  جالب است که اسنک کنجدی با عنوان Sesame Snack Bar در غذای بین الملل هم یافت می شود که یکی از دستورات پخت آشپزی بین الملل اسنک کنجد تقدیم می شود


   

  خواندن 7838 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel
  آموزش آشپزی: فلافل کنجدی Sesame Falafel

  فلافل کنجدی از رده های فلافل است که با طعم خوشمزه و بی نظیر کنجد می توانید طعم جدید و متفاوت از فلافل را تجربه کنید.
  فلافل گلولهٔ سرخ شدهٔ نخود پخته و ادویه‌جات است. این غذا در خاورمیانه و به‌ویژه بیروت و دمشق و بغداد زیاد استفاده می‌شود.
  معتبرترین گزارشها بین مردم کشورهای عربی گواهی میکند که فلافل غذایی ساخته شده توسط قبطیان مصر (مسیحیان مصر)برای روزهای روزه داری مسیحیان بوده (مسیحیان باید در زمان این روزه از خوردن هرگونه گوشت پرهیز کنند.و تنها از خوراکیهای گیاهی استفاده کنند)و کلمه فلافل از سه بخش "فا" "لا" و "فل" تشکیل شده که در زبان قبطیان به معنی " کاملا از حبوبات " میباشد. و این غذا توسط قبطیان به شام و سایر کشورها گسترش یافته است.


   

  خواندن 6348 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice
  آموزش آشپزی: شیرینی اسلایس کنجد Sesame slice

  اسلایس کنجد Sesame seed slice  ، شیرینی  است که دسر خوشمزه کنجدی محسوب می شود.، اسلایس کنجد ترکیباتی نظیر کنجد، کره، قهوه فوری،مارمالاد زردآلو، تخم مرغ، شکر و تخم کدو و دیگر افرودنی ها در کمتر از بیست دقیقه آماده می شود، شیرینی کنجدی که خوردن آن لذت خاطره انگیزی دارد.

   

  خواندن 7658 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد
  آموزش آشپزی: پیتزا بادمجان و کنجد

  پیتزای بادمجان و کنجد، یک میان وعده بی نظیر که می تواند صبحانه یا عصرانه جالبی باشد به عنوان دسر یا یش غذا هم پشنهاد می شود بادمجان، کنجد، آرد گندم، ماست و موسیر فلفل دلمه ای و افزودنی های دیگر تهیه می شود، پیتزای بادمجان کنجدی یک پتزای کاملا گیاهی است که از مواد مقوی و مغذی و سالم تشکیل شده است.

   

  خواندن 4685 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: تست کنجد میگو
  آموزش آشپزی: تست کنجد میگو

  تست کنجدی میگو، یک وعده غذایی خوشمزه با میگو، دانه کنجد، پودر زنجبیل، نان تست، کره، سفیده تخم مرغ ، آرد ذرت و دیگر افزودنی است که می توان در پخت میگو  تجربه جدیدی و البته خوشمزه ای داشته باشیم، توست میگو و کنجد سرشار از مواد مغذی که در کنجد و میگو یافت می شود.

   

  خواندن 10128 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: مربا کنجد - کنجد دوشاب Sesame Jam
  آموزش آشپزی: مربا کنجد - کنجد دوشاب Sesame Jam

  کنجد دوشاب را می توان مربای کنجد Sesame Jam نامید که از قدیم در ایران تهیه می شده است، جالب است که دستور پخت آن در آشپزی کشورها آسیایی مانند آشپزی چینی هم وحود دارد.
  غذای مقوی که می توان آن را برای وعده صبحانه یا شام یا میان وعده چاشت، نیم چاشت و عصرانه همراه با نان کنجدی یا همراه با کره و در مجموع یکی از مرباهای خانگی باشد. مربای کنجد از کنجد سیاه همراه با دوشاب یا شیره شکر تهیه می شود که بسیار مقوی، خوشمزه و چاق کننده است. !  خواندن 7223 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: مربا کنجد Sesame Jam
  آموزش آشپزی: مربا کنجد Sesame Jam

  مربا کنجد، یک مربا خوشمزه، مقوی و صد البته عالیست که می توان به عنوان افزودنی با ارده، حلوا ارده، کره یا در تزیین کیک و شیرینی بهره برد، مربا کنجد را می توان با کنجد، شکر، پودر نارگیل، خلال پسته، خلال بادم و زعفران دم کرده و دیگر افزودنی های دیگر مهیا کرد و تجربه خاطره انگیز از یک صبحانه، عصرانه، چاشت یا نیم چاشت را برای خودتان داشته باشید.

   

  خواندن 4926 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: سوهان کنجدی
  آموزش آشپزی: سوهان کنجدی

  شیرینی سوهان کنجدی یکی از شیرینیهای پرطرفدار ست که می توان آن را به صورت خانگی بدون نیاز به فر آماده کرد، دستور پخت سوهان کنجدی خانگی، متنوع است ، در دستور اول،کنجد ، شکر   و کره استفاده شده است، دستور پخت دوم علاوه بر کنجد، شکر و کره، عسل هم اضافه شده پخت سوم هم با همان مواد اولیه دوم ذکر شده است، دستور پخت دوم و سوم بسیار نزدیک به روش تهیه معجون کنجد عسل است

   

  خواندن 5619 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیک ارده و شکلات
  آموزش آشپزی: شیک ارده و شکلات

  شیک ارده و شکلات- معجون صبحانه شکلاتی مکزیکی (mexican chocolate breakfast shake spoons)، یک تجربه جالب از نوشیدنی با ارده است نوشیدنی مکزیکی به ترکیبی از موز یخ زده، ارده، پودر کاکائو و آب است که به سادگی می توانید شیک ارده و شکلات، نوشیدنی مقوی و گرمابخش بدن برای فصل پاییز و زمستان تهیه کرد، توصیه می کنم شب یلد در کنار آجیل شب یلدا و غذاهای بومی شیک ارده و شکلات بنوشید.

   

   

  خواندن 4943 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی انگشتی کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی انگشتی کنجدی

  شیرینی انگشتی کنجدی این بار طعم شکلاتی آن را و ترکیب شکلات و کنجد را در این شیرینی تجربه میکنیم. با کنجد تف داده شده، تخم مرغ، شکلات سفید، آرد، شیر، وانیل، شکر و دیگر افزودنی ها می توان شیرینی انگشتی کنجدی خوشمزه مخصوص شیرینی شب یلدا، شیرینی عید نوروز و جشن تولد آماده کرد.

   

   

  خواندن 4020 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی : حلوا با شیره و کنجد
  آموزش آشپزی : حلوا با شیره و کنجد

  حلوا با شیره و کنجد یک دسر خوشمزه و میان وعده صبحانه، چاشت، نیم چاشت و عصرانه می توان آن را تهیه نمود، با آرد، کنجد ، شیره انگور یا شیره خرما و روغن همراه با افزودنی های دیگر می توان آن را در کمتر از بیست دقیقه آماده کرد، توجه کنید حلوا با شیره و کنجد با حلوا ارده خانگی کاملا متفاوت است و غذای دیگری محسوب می شود.!

   

  خواندن 5528 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: کراکر کُنجدی (تُردَک) Sesame Crackers
  آموزش آشپزی: کراکر کُنجدی (تُردَک) Sesame Crackers

  بیسکوییت شور با دانه‌های روغنی و سبزی‌های خوشبو از جمله کنجد که به نام شیک کراکر مشهور است، به فارسی تردک ترجمه شده و یکی از بهترین همنشین‌های خوش‌ آب‌ورنگ کودکان است. اگر همیشه بسته‌های تردک خوشمزه را با نام و نشان تجاری‌ بازاری‌ تهیه کرده‌اید، یک‌بار پختش را در خانه امتحان کنید تا مشتری شوید.
  کراکر کنجدی، تردک، بیسکوییت شور کنجدی، راکرز،کراکر, بیسکوییت خشخاشی نام ها و عناوین این ، بیسکوییت خوشمزه است، می توان با سه روش با مواد اولیه متفاوت از جمله   کنجد ، تخم مرغ، بادام،  تهیه کرد ، که هر سه روش را باهم مرور می کنیم

   

  خواندن 6933 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی تارت شکلات کنجدی
  آموزش آشپزی: شیرینی تارت شکلات کنجدی

  :شیرینی تارت شکلاتی کنجدی در رده دسر و شیرینی االبته با طعم متفاوت و خوشمزه است. در تهیه تارت شکلاتی کنجدی از آرد، نمک، کره، شکلات سیاه، تخم مرغ، خامه، شکر قهوه ای،   کنجد ، شیر خرما استفاده می شود، شیزینی مقوی و خوشمزه ای که می توانید در کنار دیگر آشپزی با فرآورده های کنجدی میل کنید

   

  خواندن 5640 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: شیرینی لوکوم کنجد lokum sesame
  آموزش آشپزی: شیرینی لوکوم کنجد lokum sesame

  لوکوم یا راحت‌الحلقوم یکی از انواع شیرینی‌ها است که اصل آن از کشور ترکیه می‌باشد. راحت‌الحلقوم به‌صورت ساده، مغزدار و در رنگ‌ها و طعم‌های مختلف تولید می‌شود. این شیرینی یکی از سوغاتی‌های معروف تبریز است که با کنجد تهیه می شود

  لوکوم کنجدی یکی از شیرینی ها و سوغات ترکیه ایست که به راحتی پخته می شود و خوشمزه و سرشار از انرژی است که می توانید آن را امتحان کنید.

   

  خواندن 4730 بار ادامه مطلب...
 • آموزش آشپزی: چَتني كنجد (ترشی) Sesame Chutney
  آموزش آشپزی: چَتني كنجد (ترشی) Sesame Chutney

  از جمله چَتني می توان به ترشی كنجد عنوان کرد، ترشی کنجدی از کنجد، تمر هندی، ، پیاز،گشنیز،فلفل سبز و دیگر افزودنی می توان ترشی و چاشنی هند، پاکستان و افغانستان تهیه کرد.
  چتنی یا چاشنی به طعم‌دهنده‌هایی گفته‌می‌شود که در آشپزی آسیای جنوبی با استفاده از برخی موادغذایی به ویژه سبزیجات معطر مختلف تهیه می‌گردند.

   

  خواندن 65796 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583