35225650--35256946--035

 

روغن کنجد تصفیه شده بدون بو

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

روغن کنجد بی بو تصفیه شده، تولید آن در استان یزد ، قدمت دارد. روغن کنجد بی بو از دانه های کنجد تهیه می شود. فرایند تولید این روغن شامل پوست کنی و روغن کشی است که همانند روغن کنجد بکر است اما پس از آن طی فرآیندهای شیمیایی بوی خاص آن از بین می رود و روغن بدون می شود، با اینهمه روغن کنجد تصفیه شده بدون بو صد درصد خالص و طبیعی است.(اضافه شدن آنتی اکسیدان)
روغن کنجد بکر یا روغن کنجد با بو، دارای بو و مزه کنجد برشته شده است، می توان از روغن کنجد تصفیه شده، که بدون بو و مزه خاص است بهره برد، البته خواص روغن کنجد بدون بو و تصفیه شده کمتر از روغن کنجد بکر با بو است.
.

محصول , روغن کنجد بدون بو تصفیه شده , روغن کنجد تصفیه شده بدون بو ممتاز محصول مجتمع فراورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد، تولیدی از مواد اولیه مرغوب به روش سنتی و با بهره گیری از تکنولوژی جدید 35225650--35256946--035

 

 

فرآوری شده از دانه کنجد

توصیه می شودروغن کنجد تصفیه شده بدون بو را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.
در صورت انتقال روغن کنجد بی بو به ظروف جدید، از تمیزی و خشکی ظرف جدید مطمئن شوید.
از ریختن روغن کنجد تصفیه شده بدون بو مصرف شده به خصوص پس از سرخ کردن، به ظرف اصلی خودداری کنید.
بهتر است روغن کنجد تصفیه شده بی بو خارج از یخچال دور از نور و گرما شدید نگهداری نمایید.
روغن کنجد تصفیه شده بی بو را در محل خنک، خشک و دور از تابش خورشید نگهداری نمایید.

 

درباره روغن تصفیه شده بدون بو:
روغن کنجد تصفیه شده پس از تهیه روغن کنجد و طی مراحلی خاص تولید می شود، روغن کنجد «تصفیه شده» یا بدون بو نامیده می شود از تصفیه روغن کنجد بکر به دست می‌آید و در ایران معروف به روغن «بی‌بو» است. طعم و بوی این نوع روغن تحت فرآیندهای شیمیایی کاملاً خنثی شده و مناسب کسانی است که طعم روغن کنجد بکر را دوست ندارند. اما این روغن به دلیل استفاده از فرآیند تصفیه بعضی از ترکیبات موثر کنجد را از دست داده و به همین دلیل کیفیت آن به مراتب پایین‌تر از روغن‌های بکر است.

درباره روغن کنجد تصفیه شده بدون بو ,

روغن کنجد در بین روغن‌های خوراکی به ملکه‌ی روغن‌ها مشهور است مصارف خوراکی، دارویی، بهداشتی و زیبایی دارد که بیشتر جنبه خوراکی آن مد نظر است.
روغن کنجد تصفیه شده بدون بو در تهیه برخی از سالاد مورد استفاده قرار می گیرد.
روغن کنجد تصفیه شده بدون بو جهت مصارف پخت و پز غذا قابل استفاده است.
روغن کنجد تصفیه شده بدون بو با اضافه شدن آنتی اکسیدان برای مصارف سرخ کردن بسیار مناسب است نقطه دود روغن کنجد با بو ( 220 تا 280 درجه سانتیگراد) اعلام شده است که در سرخ کردن غذا باید مورد توجه قرار گیرد.


.

نحوه مصرف, حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

روغن کنجد تصفیه شده پس از تهیه روغن کنجد و طی مراحلی خاص تولید می شود، روغن کنجد «تصفیه شده» یا بدون بو نامیده می شود از تصفیه روغن کنجد بکر به دست می‌آید و در ایران معروف به روغن «بی‌بو» است. طعم و بوی این نوع روغن تحت فرآیندهای شیمیایی کاملاً خنثی می شود

در تهیه روغن کنجد معمولا دانه ها را می شویند تا رنگ روی آن از بین برود. سپس دانه ها را آسیاب کرده و در آب می ریزند تا پوست آنها روی آب بیاید . بعد از گرفتن پوست، دانه ها را خشک کرده و در آب جوش می ریزند و خمیر می کنند . این خمیر را تحت فشار سرد قرار داده در نهایت در قسمت کلدپرس روغن آن جدا شود این روش باعث نگهداری ترکیبات خوشبو در روغن می شود. پس از چندین ساعت نگهداری روغن در منع های مخصوص، روغن به دست آمده در دستگاه فیلتراسیون شده و مواد معلق احتمالی ان جدا می شود تا به صورت کامل شفاف شود. پس از این مرحله برای کاهش بوی روغن بکر با بو طی فرآیند شیمیایی، تصفیه شده و تقریبا بوی خاص آن از بین می رود.

تولید صنعتی , روغن کنجد بکر بدون بو و تصفیه شده حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس) :
انرژی ۲٬۴۸۹ کیلوژول (۵۹۵ کیلوکالری) ، کربوهیدرات‌ها ۲۱٫۱۹ g چربی ۵۳٫۷۶ g ،پروتئین ۱۷٫۰۰ g ، آب ۳٫۰۵ g ، ویتامین آ ۶۷ IU ، تیامین (ویتامین ب۱) ۱٫۲۲۰ میلی‌گرم (۹۴٪) ،ریبوفلاوین (ویتامین ب۲) ۰٫۴۷۳ میلی‌گرم (۳۲٪) ، نیاسین (ویتامین ب۳) ۵٫۴۵۰ میلی‌گرم (۳۶٪) ، پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵) ۰٫۶۹۳ میلی‌گرم (۱۴٪) ،ویتامین ب۶ ۰٫۱۴۹ میلی‌گرم (۱۱٪) ،اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۹۸ میکروگرم (۲۵٪) ، ویتامین ب۱۲ ۰٫۰۰ میکروگرم (۰٪) ،کلسیم ۴۲۶ میلی‌گرم (۴۳٪) ، آهن ۸٫۹۵ میلی‌گرم (۷۲٪) ، منیزیم ۹۵ میلی‌گرم (۲۶٪) ،منگنز ۱٫۴۵۶ میلی‌گرم (۷۳٪) ، فسفر ۷۳۲ میلی‌گرم (۱۰۵٪) ، پتاسیم ۴۱۴ میلی‌گرم (۹٪) ،سدیم ۱۱۵ میلی‌گرم (۵٪)، روی ۴٫۶۲ میلی‌گرم (۴۶٪)

ارزش غذایی, ارده

در مجموعه فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات ، روغن کنجد (بکر یا تصفیه شده) ابتدا به روش کلدپرس یا روغن کشی سرد تولید می شود روغن به دست آمده صد در صد طبیعی است.
کنجد مورد استفاده در تولید روغن کنجد تصفیه شده بدون بو فرآوردهای کنجدی حاج حسین آب حیات مانند دیگر مواد اولیه، از بهترین و مرغوب ترین کنجدهای روغن کشی استفاده می شود که در نهایت روغن های تولید شده در مزه، بو و همچنین خواص طبی از برتری نسبت به دیگر محصولات مشابه بازار دارد.
روغن کنجد تصفیه شده بی بو مجتمع حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات سالهاست میهمان سفره یزدی ها، ایرانیان و برخی از کشورهای دنیاست، فرآورده ی کنجدی با توجه اصالت و قدمت برند آن بهترین در نوع خود در سطح کشور است.

مزیت محصولات حلوایی و فرآورده های حاج حسین آب حیات, روغن کنجد بکر با بو

آنچه درباره روغن بی بو باید بدانیم

1- در هنگام خرید به عنوان و نشان فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات- یزد دقت کنید.
2-روغن تصفیه شده بدون بو ممتاز و مرغوب داری رنگ شفاف و بدون ذرات معلق است.
3- یه تاریخ تولید و انقضا محصول خریداری شده دقت نمایید، توصیه می شود پس از تاریخ انقضا محصول را مصرف نکنید.
4- تاریخ انقضا محصولات کنجدی حدود 12 ماه پس از تولید عنوان شده است.
5- توصیه می شود روغن بکر با بو را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.
6- در صورت انتقال روغن بکر با بو به ظروف جدید، از تمیزی و خشکی ظرف جدید مطمئن شوید.
7- در هوا سرد روغن کنجد ممکن است با پدیده ابری شدن یا تشکیل کریستال های سفید رنگ مواجه شود که طبیعی بوده و تاثیری در کیفیت آن ندارد. و با دیگر ناخالصی های روغن نیز فرق دارد.
8- بهتر است روغن بکر با بو خارج از یخچال دور از نور و گرما شدید نگهداری نمایید.
9-روغن بکر با بو را در محل خنک، خشک و دور از تابش خورشید نگهداری نمایید.
10- از ریختن روغن بکر با بو مصرف شده به خصوص پس از سرخ کردن، به ظرف اصلی خودداری کنید.
11- ممکن است که پس از مدتی طعم و بوی روغن نامناسب شود که نشانه فاسد شدن روغن است، روغن کنجد ب فاسد شده قابل مصرف نیست و باعث مسمویت حاد می شود.
12 - روغن کنجد دارای خواص بیشماریست. به خاطر داشته باشید که کالری همه‌ی روغن‌ها یکسان است؛ یعنی هر 5 گرم آن که معادل یک قاشق چای خوری می‌شود چیزی در حدود 45 کیلوکالری انرژی دارد. پس مراقب باشید تا با مصرف بی رویه‌ی آن دچار اضافه وزن و در پی آن دچار مشکلات و بیماری‌های مختلف نشوید.

 

خواص طبی روغن کنجد بدون بو

شرح خواص طبی
روغن تصفیه شده که از تصفیه روغن کنجد بکر به دست می‌آید، طعم و بوی این نوع روغن تحت فرآیندهای شیمیایی کاملا خنثی می شود روغن به دلیل استفاده از فرآیند تصفیه بعضی از ترکیبات موثر کنجد را از دست داده و به همین دلیل کیفیت آن به مراتب پایین‌تر از روغن‌ کنجد بکر است و خواص طبی کمتری برخوردار است.
روغن کنجد که ملکه روغن ها نامیده می شود .
روغن کنجد «بکر» روغن به دست آمده از دانه کنجدیست که فقط به روش مکانیکی به دست می‌آید لذا برای استحصال نیاز به روش‌های شیمیایی نداشته و به سادگی قابل هضم و سرشار از ویتامین‌ است.این روغن عطر و طعم مطلوب دارد و از بهترین و ماندگارترین روغن‌ها به شمار می‌رود.
روغن کنجد دارای مقادیر بسیاری از آنتی اکسیدانهای طبیعی از جمله ویتامین ای می باشد که وظیفه آن جلوگیری از اکسید شدن کلسترول و یا رسوب آن در عروق خونی و در نتیجه محافظت از قلب است
روغن کنجد در حفظ گلبول های قرمز و ترمیم و تجدید بافت ها نقش موثر دارد و در بهبود زخم ها ؛ دردهای ماهیچه ای و بیماریهای مفصلی موثر است
فیتواسترول ها ؛ ترکیباتی هستند که در گیاهان یافت می شوند و ساختمانی مشابه با کلسترول دارند ؛ با در یافت میزان مناسبی از فیتواسترول ها ؛ میزان کلسترول خون کاهش می یابد ؛ پاسخ ایمنی بدن تقویت می شود و خطر بروز سرطان های خاص کاهش می یابد . در گزارش هایی که در مورد میزان فیتواسترول گیاهان منتشر شده است ؛ کنجد از غنی ترین مواد غذائی از نظر فیتواسترول هاست. لذا دانشمندان روغن کنجد بکر را در پیشگیری از سرطان سینه و پروستات موثر می دانند.
بخش وسیعی از مغز انسان را ماده ای به نام لسیتین تشکیل می دهد و وجود مقادیر زیادی از لسیتین در روغن کنجد بکر برای مغز بسیار مفید بوده و خستگی ذهن را مرتفع می نماید، دانشمندان به تاثیراین روغن در پیشگیری از بیماری پارکینسون پی برده اند.
روغن کنجد دارای اسیدهای چرب ضروری است که در ساختمان پوست انسان به عنوان اجزای اصلی محسوب می شوند که تامین آن به میزان کافی باعث لطافت و شادابی پوست و محکم تر شدن ناخن ها میگردد ؛ واز روغن کنجد بعنوان یکی از بهترین پمادهای سوختگی نام برده می شود.
همچنین ترکیب همین چربیها به همراه یک منبع پروتئین به ترمیم موهای خشک و آسیب دیده می پردازد و مو ها را شاداب و از خشکی آن جلو گیری می نماید.
دانه کنجد که ارده از ان استخراج می شود، دارای روغن فراوانی است. این روغن گیاهی غیراشباع مانند روغن زیتون، تخمه کدو، هسته انگور یا گردو، بدون کلسترول و دارای اسیدهای چرب اولئیک، امگا۳، امگا۶ و امگا۹ است. مصرف چنین روغن هایی می تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر باشد..
وجود منیزیم در روغن کنجد بکر باعث کاهش اسپاسم راه های هوائی در بیماری آسم می گردد و در رفع تنگی نفس و سرفه خشک موثر است.
کاهش دردهای آرتریت روماتوئید به دلیل وجود مس و تقویت نیروی بدن به دلیل طبیعت گرم روغن کند از دیگر خواص آن است.
روغن کنجد دارای ترکیبات غنی و مفیدی از جمله ویتامین ای و کا و سرشار از امگا 6 و امگا 9 و مقداری امگا 3 ؛ فولیک اسید و لسیتین می باشد . این روغن دارای بیش از 80 درصد اسیدهای چرب غیر اشباع لینولئیک و اولئیک اسید می باشد که بدن به آن نیاز دارد ؛ در نتیجه روغنی بسیار مفید است که نه تنها کلسترول خون را افزایش نمی دهد بلکه باعث کاهش کلسترول بد خون می گردد .

 


خواندن 2792 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

  • شماره تلفن : 35256946-035
  • شماره تلفن : 35225650-035
    شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
  • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
  • وبسایت : www.abehayatyazd.com
  • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583