35225650--35256946--035

 

ارده ممتاز و درجه یک

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ارده، سوغات معروف و خوراکی سنتی یزد است که تولید آن در استان یزد ، قدمت چندین صدساله دارد.ارده مایعی غلیظ است که از کنجد نرم پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده است که روغن کنجد را از ان جدا نشده است. ارده به عنوان وعده کامل صبحانه یا میان وعده چاشت و یا عصرانه مصرف می شود که بدون افزودنی یا معمولا با شیره شکر مصرف می شود، علاوه بر آن با افزودنی شیره خرما، شیره رطب نیز مصرف می شود.

محصول , ارده ممتاز و درجه یک , ارده ممتاز محصول مجتمع فراورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد، تولیدی از مواد اولیه مرغوب به روش سنتی و با بهره گیری از تکنولوژی جدید تولید و در بسته بندی های متنوع عرضه می گردد. 35225650--35256946--035

 

 

دانه کنجد سفید( پوست کنده بریان و نرم کوبیده)

توصیه می شود ارده را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.
در صورت انتقال ارده به ظروف جدید، از تمیزی و خشکی ظرف جدید مطمئن شوید.
انتقال هرگونه رطوبت، شامل رطوبت غیر مستقیم مانند رطوبت مکان نمناک یا رطوبت مستقیم مانند ظرف یا قاشق خیس باعث خرابی ارده می شود.
بهتر است ارده خارج از یخچال دور از نور و گرما شدید نگهداری نمایید.
ارده را در محل خنک، خشک و دور از تابش خورشید نگهداری نمایید.

درباره ارده:
ارده سوغات معروف و خوراکی سنتی یزد است که تولید آن در استان یزد ، قدمت چندین صدساله دارد.ارده مایعی غلیظ است که از کنجد نرم پوست کنده بریان و نرم کوبیده تهیه شده است که روغن کنجد را از ان جدا نشده است. ارده به عنوان وعده کامل صبحانه یا میان وعده چاشت و یا عصرانه مصرف می شود که بدون افزودنی یا معمولا با شیره شکر مصرف می شود، علاوه بر آن با افزودنی شیره خرما، شیره رطب نیز مصرف می شود.

درباره ارده ,

ارده، به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هر وعده غذایی به خصوص نیم چاشت، صبحانه یا عصرانه مصرف می شود. می توان ارده را به صورت خالص و بدون هیچگونه افزودنی با نان تازه مصرف کرد. می توان افزودنی شیرین کننده، قبیل عسل، شیره شکر، شیره خرما، شیره انگور و یا مربا به ارده اضافه نمود و با نان تازه میل نمود، نوع و میزان آن به ذایقه افراد متفاوت بستگی دارد. در برخی از نقاط ایران، ارده را به همراه مواد اولیه غذاهای دیگر مصرف می کنند بیشتر در کیک ها محلی و همچنین نان های محلی مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه مصرف, حلوا ارده

ارده،عبارت است از مايع روغني كه از د انه كنجد پوست گيري شده ، برشته و آسياب شده به دست مي آيد. دانه هاي كنجد بوجاري شده يك مرحله خيساندن را به مدت چندین ساعت يا يك شب طي مي كنند . پس از خارج كردن آب دانه هاي خيس خورده وارد دستگاه پوست گيري مي شود كه عمل آن سايشي - ضربه اي است و پوست دانه ها كه در اثر خيس خوردن، قابل انعطاف شده را از مغز دانه جدا مي كنند .
مرحله بعد جداسازي پوست دانه است. براي اين كار از آب نمك اشباع استفاده مي شود . بر اساس چگالي نسبي، پوسته ها در آب نمك ته نشين مي شود و دانه ها در سطح قرار مي گيرند .
دانه هاي كنجد با سبدهايي از سطح آب نمك جدا مي شود . در اين مرحله لازم است دانه ها شوري زدايي شوند بنابراين دانه ها چندين دفعه با آب شيرين شسته مي شوند . در مرحله بعد با استفاده از دستگاه سانتريفوژ آب اضافي از دانه جدا مي شود. سپس دانه هاي كنجد وارد فر مي شود . مرحله بو دادن حدود ۵/ ۱ تا ۲ ساعت در دماي ۱۱۰ - ۹۰ درجه سلسيوس طول مي كشد ( ۷). در ادامه كنجد خشك و برشته شده روي ميزها يي براي چندين ساعت پهن مي شود تا سرد شود . بعد از سرد شدن دانه كنجد، بوجاري ثانويه صورت مي گيرد تا بقاياي پوست و مواد زائد و سوخته هاي حاصل از پخت در فر حذف گردد و كنجد بو داده مناسبي براي توليد ارده آماده شود . آخرين مرحله آسياب كردن است . ضمن آسياب كردن دانه كنجد، ارده تشكيل مي شود.

تولید صنعتی , حلوا ارده

مواد مغذی در هر ۱۰۰ گرم (۳٫۵ اونس) :
انرژی ۲٬۴۸۹ کیلوژول (۵۹۵ کیلوکالری) ، کربوهیدرات‌ها ۲۱٫۱۹ g چربی ۵۳٫۷۶ g ،پروتئین ۱۷٫۰۰ g ، آب ۳٫۰۵ g ، ویتامین آ ۶۷ IU ، تیامین (ویتامین ب۱) ۱٫۲۲۰ میلی‌گرم (۹۴٪) ،ریبوفلاوین (ویتامین ب۲) ۰٫۴۷۳ میلی‌گرم (۳۲٪) ، نیاسین (ویتامین ب۳) ۵٫۴۵۰ میلی‌گرم (۳۶٪) ، پانتوتنیک اسید (ویتامین ب۵) ۰٫۶۹۳ میلی‌گرم (۱۴٪) ،ویتامین ب۶ ۰٫۱۴۹ میلی‌گرم (۱۱٪) ،اسید فولیک (ویتامین ب۹) ۹۸ میکروگرم (۲۵٪) ، ویتامین ب۱۲ ۰٫۰۰ میکروگرم (۰٪) ،کلسیم ۴۲۶ میلی‌گرم (۴۳٪) ، آهن ۸٫۹۵ میلی‌گرم (۷۲٪) ، منیزیم ۹۵ میلی‌گرم (۲۶٪) ،منگنز ۱٫۴۵۶ میلی‌گرم (۷۳٪) ، فسفر ۷۳۲ میلی‌گرم (۱۰۵٪) ، پتاسیم ۴۱۴ میلی‌گرم (۹٪) ،سدیم ۱۱۵ میلی‌گرم (۵٪)، روی ۴٫۶۲ میلی‌گرم (۴۶٪)

ارزش غذایی, ارده

ارده یکی از محصولات حلوایی و فرآورده های کنجدی با قدمت چندین ساله و سوغاتی ارزنده در استان یزد به خصوص یزد و اردکان محسوب می شود، با توجه به قدمت بیش از یکصد و اندی سال مجموعه حلوایی حاج حسین آب حیات یزد، ارده تولید شده در این مجتمع، جایگاه ویژه ای در بین مردمان یزد داراست، ارده های تولید شده ممتاز است که از بهترین مواد اولیه(کنجد)، با روشهای سنتی و ماشین آلات به روز تولید می شود به گونه ای که ضمن حفظ اصالت تولید، کیفیت محصول و همجنین بهداشت فرآیند تولید تضمین شده است.
ارده مجتمع حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات سالهاست میهمان سفره یزدی ها، ایرانیان و برخی از کشورهای دنیاست، فرآورده ی کنجدی با توجه اصالت و قدمت برند آن بهترین در نوع خود در سطح کشور است.

مزیت محصولات حلوایی و فرآورده های حاج حسین آب حیات, ارده

آنچه درباره ارده باید بدانیم

1- در هنگام خرید به عنوان و نشان فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات- یزد دقت کنید.
2- ارده ممتاز داری رنگ روشن و مزه متمایل به شیرین استريال ارده درجه یک کمی تیره و مزه آن گس می باشد.
3- یه تاریخ تولید و انقضا محصول خریداری شده دقت نمایید، توصیه می شود پس از تاریخ انقضا محصول را مصرف نکنید.
4- تاریخ انقضا محصولات کنجدی حدود 5 ماه پس از تولید عنوان شده است.
5- توصیه می شود ارده را در بسته بندی اصلی نگهداری کنید.
6- در صورت انتقال ارده به ظروف جدید، از تمیزی و خشکی ظرف جدید مطمئن شوید.
7- انتقال هرگونه رطوبت، شامل رطوبت غیر مستقیم مانند رطوبت مکان نمناک یا رطوبت مستقیم مانند ظرف یا قاشق خیس باعث خرابی ارده می شود.
8- بهتر است ارده خارج از یخچال دور از نور و گرما شدید نگهداری نمایید.
9- ارده را در محل خنک، خشک و دور از تابش خورشید نگهداری نمایید.
10- از ریختن ارده مصرف شده به ظرف اصلی خودداری کنید، افزودنی مانند شیره شکر و یا املاح مانند خرده نان باعث فساد کل ارده می شود.
11- ممکن است پس از چند ماه، روغن از مایع ارده جدا شود، این نشانه فساد و خرابی ارده نیست بلکه ارده دو فازه شده است، می توانید با هم زدن از ارده استفاده کنید.
12 - برروی سطح ارده فاسد شده کپک زده می شود، همچنین ممکن است که طعم و بوی نامناسب داشته باشد که نشانه فاسد شدن ارده را دارد، ارده فاسد شده قابل مصرف نیست.

 

خواص طبی حلوا ارده

شرح خواص طبی
ارده محصول تهیه شده از کنجد است فاقد هر گونه افزودنی، اعم از شیمیایی و غیرشیمیایی است و به‌عبارتی تمام خواص کنجد را در خود دارد.
ارده، چاق کننده و تقویت کننده نیروی جسمی است و دیر هضم می‌باشد.
منضج دمل‌ها و زخم‌های چرکی و تسکین دهنده درد، گرمی و خشکی عضو می‌باشد.
مزاج گرم و تر دارد و مصلح آن سرکه و عسل است
مصرف میزان متناسب و متعادلی از ارده در طول هفته و ماه به افزایش سطح چربی خوب خون یا همان HDL کمک می کند.
آنتی اکسیدان های فراوان موجود در دانه کنجد می توانند عاملی برای پیشگیری از سرطان در بدن هم محسوب شوند
دانه کنجد که ارده از ان استخراج می شود، دارای روغن فراوانی است. این روغن گیاهی غیراشباع مانند روغن زیتون، تخمه کدو، هسته انگور یا گردو، بدون کلسترول و دارای اسیدهای چرب اولئیک، امگا۳، امگا۶ و امگا۹ است. مصرف چنین روغن هایی می تواند در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر باشد..

 


خواندن 2203 دفعه
فرآورده های کنجدی حلوایی حاج حسین آب حیات یزد

به منظور ارتباط با حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات می توانید از طریق تلفن، دورنگار، ایمیل، سامانه ارسال پیام اقدام نمایید.

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com
 • سامانه ارسال پیام (اینجا کلیک کنید)

|::| لیست محصولات حلوایی حاج حسین آب حیات یزد |::| فروشگاه محصولات |::| آدرس و تلفن دفتر مرکزی یزد |::| ارتباط با واحد های مجموعه |::| آشنایی با تاریخچه مجموعه |::|

وبگاه: www.abehayatyazd.com پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
محتوای بیشتر در این بخش: حلوا ارده ممتاز و درجه یک »

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583