35225650--35256946--035

 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

شماره تلفن : 35256946-035 شماره تلفن : 35225650-035 شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035

فرآوری روغن کنجد به روش کلدپرس
روغن گیری کلدپرس فشردن دانه بدون حرارات می باشد که روغن حاصله عاری از هر گونه افزودنی و یا نگهدارنده های شیمیایی است که در قدیم به روش عصاری معروف بوده است .
در فرهنگ های مختلف معمولا روشهای گوناگونی جهت استخراج روغن از دانه های روغنی وجود دارد .

در مورد کنجد معمولا از سه روش جهت استخراج روغن استفاده می شود که شامل
1- استخراج روغن با استفاده از حلالهای شیمیایی
2- فشردن کنجد تحت شرایط حرارتی و استخراج روغن کنجد بو داده شده
3- استخراج روغن کنجد با روش سرد

روش کلدپرس Cold- Pressing
روغن گیری روش پرس سرد از همان دانه های روغنی تمیز شده بدون هیچگونه عمل آوری بهره میگیرند – دانه ها سرد وارد اکسترودر شده – و کلیه عملیات لازم در اکسترودر محاسبه شده و کنترل های لازمه از قبیل خود حرارتی بتوسط دستگاه صورت میپذیرد.
- روغن زیر ۴۰ درجه سانتی گراد( بعضا” به ٣٠ درجه هم نمیرسد) بدون از دست دادن ماهیت طبیعی آن خارج میشود –– رنگ دانه ها -و سختی ها ( لرد) و سمومی چون Erucic Acid , و Golocosinalate ایجاد نمیگردد.
حتی کنجاله های آن ویتامینه و سالم بدون سوختگی و مورد استفاده دام و طیور است.
پاسخ ها (4)
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 11:33 AM - #لینک دائمی
  روش تشخیص روغن بکر کنجد تولیدی به روش کلدپرس

  بهترین روش تشخیص اعتماد به تولید کننده است، بیشک برندهایی به سان حلوایی حاج حسین آب حیات یزد، با نزدیک به یک قرن سابقه تولید فرآورده های کنجدی، در درج عناونی و ارایه محصولات با نام واقعی تلاش می کنند و بدون تردید قابل اعتماد عمومی هستند.
  روی روغن کنجد سه عنوان درج شده است:
  1- روغن کنجد بکر - روغن کنجد با بو که به طور مستقبم و بدون افزودنی شمیایی از کنجد استخراج می شود.
  2- روغن کنجد تصفیه شده - روغن کنجد بدون بو، همان روغن کنجد با بوست که با عملیات شمیایی بو و مزه آن گرفته می شود.
  3- روغن ارده- برخی موارد روغن ارده را به عنوان روغن ارده کنجد فروخته می شود و یا حتی به نام روغن کنجد در صورتی که بو ومزه و تولید آن متفاوت است.


  روغن های کلدپرس تصفیه نشده (روغن کنجد بکر با بو) طبیعی به دلیل طعم و بو رنگ فوق العاده از دیگر محصولات روغنی تصفیه شده روغنهای خنثی کاملا” مشخص و متمایز می باشند.

  روغن کنجد بی بو به منظور گرفتن بو و مزه کنجدی که دارد به وسیله مواد شیمیایی تصفیه و بو زدایی می شود که گفته می شود خواص طبیعی روغن کنجد بی بو نسبت به روغن کنجد بکر کمتر است.

  روغن ارده هم که از ارده استخراج می شود، به طور غیرمستقیم از کنجد است، به عبارتی ابتدا ارده را از کنجد استخراج می کنند سپس آن با فرآیند روغن ارده را جداسازی می کنند، مزه و بوی روغن ارده، مزه و بوی تند کنجد بو داده را دارد و نسبت به روغن بابوی کنجد دارای بوی بیشتری است از لحاظ خواص طبی نسبت به روغن بکر و تصفیه شده کنجد تفاوت فاحشی دارد
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 11:42 AM - #لینک دائمی
  کاربرد روغن کنجد بکر تولید شده با روش سرد
  روغن کنجد بکر ، در اثر استخراج روغن از دانه کنجد، به روش پرس سرد پس از انجام فرآيند فيلتراسيون، به منظور جداسازي ذرات معلق بدست مي‌آيد در اين روش به دليل استفاده از حرارت‌هاي پايين، کم‌ترین تغييرات در ترکيبات و خواص تغذيه‌اي روغن ايجاد شده و به‌دليل عدم نياز به فرآيندهاي تصفيه بعدي، يک روغن کاملاً خالص و بکر با رنگ زرد ملايم و شفاف و عطر و طعم مطبوع حاصل مي‌گردد.
  روغن کنجد منبع غني از ويتامين E، ترکيبات آنتي اکسيدان و داراي خواص دارويي و تغذيه اي بسيار زياد است و از آن براي تهيه انواع غذاها و سالاد استفاده مي‌شود.
  ازدیگر قابلیت های کنجد بکر قابليت استفاده در رستوران‌ها و قنادي‌ها به منظور تهيه انواع غذاها و همچنين شيريني‌جاتي نظير زولبيا و باميه و در کارخانجات صنايع غذايي، در فرمولاسيون محصولات غذايي نظير کرم‌ها و شکلات‌هاي مختلف استفاده مي‌گردد که ضمن بهبود طعم و مزه باعث افزايش ارزش غذايي محصول نيز مي شود
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 11:43 AM - #لینک دائمی
  تاریخچه اختراع روغن کشی به روش Cold- Pressing
  آقای مهندس امیر محمود مقدسی متولد سال ۱۳۳۶ در شهر تهران در مهندسی ماشین آلات از دانشگاه تهران تحصیل خود را بپایان رسانده و متعاقب آن اقدام به طراحی و ساخت دستگاه جدید روغن گیری به روش سرد نمود که نهایاتا” در سال ۱۳۷۵ موفق به کسب گواهی ثبت اختراع روش Cold- Pressing از سازمان ثبت اختراعات گردید
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 11:46 AM - #لینک دائمی
  مزیت تولید روغن کنجد با روش سرد
  روغن کنجد با روش سرد در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار است زیرا روغن تحت تاثیر حلال های شیمیایی روش اول و یا فرایند حرارتی روش دوم قرار نداشته و خواص تغذیه ای و ترکیب اسید های چرب آن بهتر حفظ می شود . بنابراین در انتخاب نوع روغن کنجد مصرفی حتما این نکته را در نظر داشته باشید .

  استخراج روغن کنجد به روش پرس سرد باعث حفظ کیفیت خواص طبیعی آن می شود. روغن های کلدپرس تصفیه نشده طبیعی به دلیل طعم و بو رنگ فوق العاده از دیگر محصولات روغنی تصفیه شده روغنهای خنثی کاملا” مشخص و متمایز می باشند.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583