35225650--35256946--035

 

فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات یزد

شماره تلفن : 35256946-035 شماره تلفن : 35225650-035 شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035

پاسخ ها (5)
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 01:13 PM - #لینک دائمی
  -1
  عدم شناخت روغن اصل کنجد از قیمت فروش!

  # شاید بتوان با محاسبه سرانگشتی، راز قیمت پایین برخی از روغن های کنجدی غیر اصل را کشف کرد، از هر کیلو کنجد، ۴۹ درصد روغن بدست می آید. به عبارت بهتر برای فرآوری سه کیلو روغن کنجد می بایست حداقل شش کیلو کنجد مصرف شود. بر این اساس کافی است با یک حساب کتاب ساده، متوجه اصل نبودن روغن های کنجد تقلبی موجود در بازار که زیر قیمت می فروشند شوید.

  #هر کیلو کنجد هم اکنون ۱۱ هزار تومان است که برای خرید های عمده کمتر است، قیمت یک لیتر روغن کنجد «اصلی و مطمئن» در فروشگاه ها، عموما بین ۲۱ الی ۳۲ هزار تومان در نوسان است اگر قیمت روغن کنجد بسیار کمتر از حدود این قیمتها بود، باید به اصل بودن روغن کنجد شک کنید.


  توجه کنیم : قیمت بالا روغن نشانه اصل بودن نیست!

  قیمت بسیار کم نشانه روغن کنجد نامرغوب نیست و برعکس با قیمت بالا هم نمی توان به اصالت روغن کنجد پی برد، برخی موارد قيمت بالاترشان نسبت به روغن هاي کارخانه اي به دليل حجم پايين توليد است که در ازاي آن قيمت نهايي محصول افزايش پيدا مي کند و اين موضوع ارتباطي به خلوص و کيفيت ندارد.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 01:31 PM - #لینک دائمی
  روش نادرست تشخصی روغن کنجد اصل!.

  در جامعه روشهایی موهوم و غیر علمی فراوانی جهت تشخیص اصل از تقلب رواج پیدا کرده که هیچکدام معتبر نبوده و نباید به آنها توجه شودمواردی چون : بو کردن, مقدار کش دار بودن,رنگ,لایی شدن,نقطه ی جوش و….. همه جز به اشتباه افکندن و گمراه کردن , نتیجه ای ندارند.
  برای تشخیص اصل از تقلب, پس از تولید , هیچ راهی جز فرستادن به آزمایشگاه های فوق پیشرفته وجود ندارد
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 01:31 PM - #لینک دائمی
  روشهای تقلب در روغن کنجد

  تقلبی بودن محصولات روغن، شامل جایگزینی ترکیبات گران قیمت با جایگزین های ارزان قیمت تر به طور بالقوه برای فروشنده یا تهیه کننده مواد اولیه سودآور می باشد.
  زودن روغن‌هایی مانند روغن‌های گیاهی ذرت، روغن كانولا، روغن آفتابگردان، روغن ذرت و حتی روغن فندق ، سویا به روغن کنجد بکر، اغلب به عنوان تقلب در روغن کنجد محسوب می‌شود و فقط با آزمون‌های مشخص و به وسیله متخصصان آزمایشگاه می‌توان به آن پی برد.
  علاوه بر افزودن روغن های گیاهی دیگر، استفاده از دانه های کنجدی نامرغوب و غیرکاربری هم یکی از روشهای ارایه روغن کنجدی غیراصل است.
  در تولید روغن کنجد، استفاده از کنجد کشور یا شهر خاص در محصول روغن کنجد نهایی تاثیر مستقیم دارد البته در این مورد تنها کیفیت و مزه روغن کنجد نامرغوب تر میشود
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 01:32 PM - #لینک دائمی
  روش غیر علمی تشخیص افزودنی به روغن کنجد

  یکی از روشهای معمول برای تشخیص روغن کنجد اصل که در برخی مراکز تبلیغ می شود، نقطه دود روغن است در حالی که این موضوع قابل استناد نبوده و میتوان با روشهای خاص نتیجه آزمایش روغن تقلبی را بهبود بخشید

  روش تشخیص روغن کنجد اصل با نقطه دود
  # با توجه به اینکه برخی از تولید کنندگان روغن کنجد، از روغن مارگارین (هیدورژنه) در محصولات شان استفاده می کنند و آن را با نام روغن کنجد به مردم ناآگاه می فروشند، جهت شناخت روغن کنجد اصل از قلابی، چند قاشق از روغن کنجد خریداری شده را در یک بشقاب مسی بریزید. سپس شعله را روشن کنید و تایمر ثانیه شمار را روشن کنید. مدت زمانی که طول می کشد متغیری است از دمای زیر شعله و درجه ذوب و تبخیر روغن کنجد. حالا به همین مقدار، از روغن کنجد مارک های دیگر در همان ظرف بریزید و بدون تغییر دادن شعله زیر ظرف، مدت زمان برخاستن بوی سوختگی از روغن را محاسبه کنید. هر قدر مدت زمان بلند شدن بوی سوختگی و بخار شدن از روغن کنجد کمتر باشد احتمال وجود روغن مارگارین در آن بیشتر است. چون دمای ذوب و تبخیر روغن کنجد حدود ۱۰۰ درجه سانتیگراد از دمای ذوب و تبخیر روغن مارگارین بیشتر است. شما می توانید محصول خریداری شده از ما را با روغن کنجد های موجود در بازار مقایسه کنید و متوجه اصل بودن آن شوید.
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
 • پاسخ پذیرفته شده

  چهارشنبه, نوامبر 04 2015, 01:32 PM - #لینک دائمی
  روغن کنجد ملکه روغن ها


  روغن کنجد در بین روغن های خوراکی به ملکه روغن ها مشهور است،دانه کنجد بیشترین میزان روغن را در بین دانه های روغنی دیگر داراست اما با وجود این تولید آن بسیار کمتر از دانه های دیگر نظیر سویا، آفتابگردان و گلرنگ است.
  روغن کنجد به عنوان یک روغن با قیمت و کیفیت بالا شناخته میشود. این روغن بیشترین مقاومت و ماندگاری را در بین روغن های خوراکی با درصد بالای چربی غیراشباع دارد. نوع لیگنان و آنتی اکسیدان های طبیعی موجود در این روغن باعث بروز مقاومت بسیار بالا در برابر اکسیداسیون و خواص فیزیولوژیکی ارزشمند روغن کنجد شده است.
  در آسیای شرقی روغن کنجد توسط عملیات پرس روی دانه بو داده شده بدست مآید و بدون تصفیه و با طعم و مزه طبیعی استفاده میشود. در غرب روغن کنجد توسط پرس های مکانیکی چند مرحله ای استحصال و به صورت روغن بکر یا تصفیه شده استفاده میشود
  پاسخ به درستی کمینه شد نمایش
پاسخ شما

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583