35225650--35256946--035

 

بسته دانشنامه دانه کنجد

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بسته دانشنامه دانه کنجدی: !

مشتمل بر مقالات، گزارشها و تحلیلهای تخصصی در زمینه فراورده های کنجدی شامل: دانه کنجدی کنجدسفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه) ه از منابع اختصاصی معتبر تدوین، تنظیم و منتشر شده است.
 

دیگر مقالات  تخصصی دانشنامه
:: دانشنامه حلوا ارده،:: دانشنامه ارده،:: دانشنامه شیره شکر:: روغن کنجد (روغن بکر - با بو، روغن کنجد تصفیه شده -بی بو):: دانشنامه روغن ارده،:: دانشنامه معجون کنجدی عسلی،:: دانشنامه دانه کنجدی (کنجدسفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه) ::
خواندن 1481 دفعه

دانشنامه دانه کنجد - آشنایی با تولید و فرآوری،خواص طبی و تغذیه ای، تاریخچه و کاربرد دانه کنجد

 • دانشنامه: اطلاعات تکمیلی در مورد دانه کنجد
  دانشنامه: اطلاعات تکمیلی در مورد دانه کنجد

  کنجد فرآوری شده شامل بسته بندی کنجد پوست گیری و بو داده شده، بدون هرگونه ترکیبات مازاد دیگر و برای استفاده خوراکی می باشد که در استاندار ملی ایران به شماره 12345 با عنوان کنجد عمل آوری شده نامیده می شود و دارای تعاریف زیر است

   

  خواندن 4106 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: درباره دانه کنجد
  دانشنامه: درباره دانه کنجد

  کنجد  seed Sesame به نام علمی Sesamum indicum به غني‌ترين منبع غذايي املاح معدني در جهان شناخته شده است،کنجد جزو خوشمزه‌ترین و پرطرفدارترین دانه‌های روغنی است که سرشار از املاح معدنی غنی، مانند مس، منگنز، کلسیم، فسفر، منیزیم، روي، ويتامين‌ها و فيبر خوراكي است. همچنين يك ماده قوي ضد سرطاني موسوم به «ليگنين» به وفور در دانه كنجد يافت مي‌شود.
  کنجد از دانه‌های روغنی با ارزش است که در طول سال قابل دسترسی است و معمولا به سه رنگ سفید، قهوه‌ای و سیاه وجود دارد که نوع سیاه آن روغن بیشتری دارد اما طعم نوع سفید آن بهتر است.
  کنجد از قدیمی‌ترین چاشنی‌های شناخته شده‌ای است که قدمت آن به 1600 سال پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد.  گفته می شود که این گیاه برای اولین بار از هند آمده است.

   

  خواندن 4156 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: طریقه مصرف دانه کنجد
  دانشنامه: طریقه مصرف دانه کنجد

  دانه کنجد به عنوان ملکه دانه روغنی یاد شده است، نزدیک به پنج هزار سال است که انسان به خواص معجزه آسای کنجد پی برده است و از آن بهره می برند، قدما برای این گیاه خاصیت و اثرات معجزه آسا بودند، ایرانیان به سان خرما و انجیر که خیرات می کردند، کنجد و شیرینهایی که با کنجد درست کرده اند خیرات می نمودند
  خوردن این گیاه از قدیم در ایران معمول بوده است، اکنون هم کم و بیش از این دانه جادویی به عنوان یک میان وعده استفاده می شود،در آشپزی ایران و آشپزی ملل هم دانه کنجد به منظور چاشنی، طعم دهنده و تزیین کننده غذا و گاه به عنوان یکی از مواد اولیه اصلی کاربرد دارد، در فراوری روغن کنجد، روغن ارده، حلوا ارده، ارده و دیگر محصولات هم به کاربرده می شود به گونه ای که در صنعت شاخه ای به عنوان صنعت تولید و فرآوری فراورده های کنجدی شکل گرفته است


   

  خواندن 4454 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: واژه شناسی و مفهوم کنجد
  دانشنامه: واژه شناسی و مفهوم کنجد

  کُنجِد یا کُنجید که سمسم و جلجلان هم نامیده می‌شود،کنجد با نام علمی Sesamum indicum l است گیاه گلدار در رده  Sesamum است، واژه "کنجد" از به لاتین sesamum یونانی  - sésamon  همان "دانه یا میوه گیاه کنجد" عنوان شده است ، بیشتر به معنی "روغن، چربی مایع" گرفته می شود. نام کنجد در میان چندین زبان متفاوت وجود دارد.
  کنجد یکی از گیاهان باستانی روغنی می باشد که وجود آن برای اولین بار در آشور و بابل حدود 4 هزار سال پیش ثبت شده است این گیاه از هلال حاصلخیز خاور نزدیک باستانی گسترش یافته و بیش از 5 میلیون ایکر گسترش یافته است.

   

  خواندن 5448 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: کنجد در دانشنامهٔ آزاد ویکی‌پدیا
  دانشنامه: کنجد در دانشنامهٔ آزاد ویکی‌پدیا

  کُنجِد یا کُنجید که سمسم و جلجلان هم نامیده می‌شود، گیاهی است از رده دولپه‌ای‌های پیوسته گلبرگ که سردسته تیره کنجدها است. این گیاه یک ساله‌است و ارتفاعش بالغ بر یک متر است. قسمت فوقانی ساقه‌اش پوشیده از کرک است ولی قسمت‌های تحتانی آن عاری از کرک است. برگ‌هایش در قسمت قاعده به طور متناوب و در قسمت‌های انتهایی ساقه به طور متقابل قرار گرفته‌است و پهنک برگ‌ها بیضوی و دراز و نوک تیز است و در قسمت قاعده ساقه پهن‌تر از قسمت انتهایی است. گل‌های آن که به طور منفرد و در کناره برگ‌های قسمت انتهایی ساقه قرار دارد، شامل قطعات پنج تایی به هم پیوسته‌است و تعداد پرچم‌ها ۴ عدد است. میوه‌اش کپسولی و محتوی دانه‌های کوچک مسطح و بیضوی است. دانه‌های کنجد به سبب دارا بودن روغن قابل استخراج تنها قسمت مورد استفاده گیاه است

   

  خواندن 3580 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: روش سنتی تولید کنجد (فرآوری)
  دانشنامه: روش سنتی تولید کنجد (فرآوری)

  آنچه در مورد روش فرآوری کنجد در قدیم و اکنون مشترک است، فرآوری کنجد  است که با وسایل و تجهیزات متفاوتی دانه کنجد به صورت سفید پوست کنده، قرمز برشته یا سیاه خام بوجاری شده فرآوری می شود.
  به نظر می رسد در قدیم، فرآوری دانه کنجد سفید، برشته و خام سیاه به سان اکنون بوده تنها تفاوت در تجهیزات و فناوری های نظیر وسایل بوجاری، شستشو، نمک دهی، پوست کنی و در نهایت بسته بندی است که در قدیم به روش دستی بوده است و امروزه با ماشین آلات و تجهیزات جدید این مهم انجام می شود.

   

   

  خواندن 5986 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: تولید صنعتی مدرن و مکانیزه دانه کنجد
  دانشنامه: تولید صنعتی مدرن و مکانیزه دانه کنجد

  به نظر می رسد در قدیم، فرآوری دانه کنجد سفید، برشته و خام سیاه به سان اکنون بوده تنها تفاوت در تجهیزات و فناوری های نظیر وسایل بوجاری، شستشو، نمک دهی، پوست کنی و در نهایت بسته بندی است که در قدیم به روش دستی بوده است و امروزه با ماشین آلات و تجهیزات جدید این مهم انجام می شود

  خواندن 4948 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: شناخت دانه کنجد مرغوب و با کیفیت
  دانشنامه: شناخت دانه کنجد مرغوب و با کیفیت

  بهترین روش تشخیص دانه کنجد اصل و مرغوب از دانه کنجد تقلبی اعتماد به عرضه کننده کنجد است، بیشک برندهایی با نزدیک به یک قرن سابقه تولید فرآورده های کنجدی، در درج عناونی و ارایه محصولات با نام واقعی تلاش می کنند و بدون تردید قابل اعتماد عمومی هستند.
  بهتر است دانه کنجد جهت مصرف خانگی از یک عرضه کننده معتبر و به صورت بسته بندی خریداری کنید تا خیالتان از کیفیت، سلامت و همچنین عدم فاسدشدن کنجد آسوده باشد.

   

  خواندن 5080 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: نکات مهم در مورد شرایط نگهداری دانه کنجد
  دانشنامه: نکات مهم در مورد شرایط نگهداری دانه کنجد

  دانه کنجد به سان فرآورده های کنجدی، سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده اند که اگر در معرض هوای گرم و نور قرار بگیرند، چربی هایشان اکسید شده و روغن در داخل دانه به اصطلاح فاسد می شود بنابراین دانه کنجد و فرآورده های تهیه شده از آن باید در جای خشک، خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شود.
  نگهداری دانه کنجد در منزل برای مدت معین، موضوعی است که اگر از آن غفلت شود، دانه کنجد خراب می شود، مسمویت دانه کنجد فاسد خطرناک است. نکاتی که باهم مرور می کنیم:

   

  خواندن 5674 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: خواص طبی و تغذیه ای دانه کنجد
  دانشنامه: خواص طبی و تغذیه ای دانه کنجد

  ملکه دانه های روغنی را دانه کنجد می دانند، بیشک با تخمین اینکه دانه کنجد بیش از 2 هزار و 500 سال است  مورد استفاده  قرار می گیرد این امر را اثبات می کند کنجد اولین گیاه کشاورزی آدم بوده است، خواص بیشمار تغذیه ای و همچنین خواص طبی کنجد دلیل شده نزدیک به دو هزار و پانصد سال کنجد میهمان خانه باشد.
  به جرات می توان گفت کنجد دارای هزار و یک خاصیت است که به مرور بدان خواهیم پرداخت البته بدون شکل نمی توان تمام خواص تغذیه ای و طب سنتی کنجد را نام برد با اینهمه به مرور مقاله ذیل را تکمیل می کنیم.

   

   

  خواندن 3821 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583