35225650--35256946--035

 

بسته دانشنامه حلو ارده

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بسته دانشنامه حلوا ارده!

مشتمل بر مقالات، گزارشها و تحلیلهای تخصصی در زمینه فراورده های کنجدی شامل حلوا ارده از منابع اختصاصی معتبر تدوین، تنظیم و منتشر شده است.
 

دیگر مقالات تخصصی دانشنامه
:: دانشنامه حلوا ارده،:: دانشنامه ارده،:: دانشنامه شیره شکر:: روغن کنجد (روغن بکر - با بو، روغن کنجد تصفیه شده -بی بو):: دانشنامه روغن ارده،:: دانشنامه معجون کنجدی عسلی،:: دانشنامه دانه کنجدی (کنجدسفید، دانه کنجدی قرمز برشته و دانه کنجدی سیاه) ::
خواندن 1662 دفعه

دانشنامه حلوا ارده - آشنایی با تولید و فرآوری،خواص طبی و تغذیه ای، تاریخچه و کاربرد حلوا ارده

 • دانشنامه: درباره حلوا ارده
  دانشنامه: درباره حلوا ارده

  حلوا ارده Tahini halva،یکی از سوغات یزد، غذای بومی یزد و همچنین فرآورده و محصول کنجدی محسوب می شود.حلوا ارده یزد در کنار شیرینی سنتی یزد مانند قطاب یزدی، پشمک، حاجی بادام و کیک یزدی از سوغات مشهور و قدیمی یزد محسوب می شود.
  یکی از فرآوردهای به دست آمده کنجد، حلوا ارده  است که از مخلوط کردن ارده تولیدی از کنجد یا شیره پخته از ترکیبات شیرین کننده به همراه برخی از ترکیبات دیگر از جمله عصاره چوبک ، مواد طعم دهنده مانند هل و وانیل و برخی از مغزهای خوراکی به دست آمده می آید.
  حلوا ارده شیره خرما، حلوا ارده شیره انگور، حلوا ارده پسته‌ای و حلوا ارده بادامی  از انواع دیگر حلوا ارده است همچنین حلوا شکری، حلوا ارده کاکائویی می توان نام برد که در هر یک بسته به چگونگی فرآوری و ترکیبات مواد اولیه باهم متفاوت هستند.

   

  خواندن 3776 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: شناخت حلوا ارده مرغوب و با کیفیت
  دانشنامه: شناخت حلوا ارده مرغوب و با کیفیت

  رنگ حلوا ارده باید کرم روشن باشد که آن هم مربوط به نوع کنجد است،حلوا ارده باید نرم باشد،‌ به طوری که وقتی در دهان گذاشته می‌شود، آب شده و احتیاج به جویدن نداشته باشد
  حلوا ارده ته گلو را نباید بسوزاند.
  حلو ارده  طعم تندی نداشته باشد. به طور معمول طعم حلواارده مربوط به کهنه بودن کنجدی است که تندی خاصی به حلوا می‌دهد
  حلوا ارده باید در موقع برش، شکل خود را حفظ کرده و خرد نشود،   نباید سخت یا کش‌دار باشد. به عبارت دیگر باید بار حلوا رسیده باشد که به دندان نچسبد.

   

  برچسب‌ها: حلوا ارده ارده
  خواندن 4669 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: طریقه مصرف حلوا ارده
  دانشنامه: طریقه مصرف حلوا ارده

  حلوا ارده غذای محلی، سنتی و بومی یزد محسوب می شود که در بین مردم استان یزد محبوبیت خاصی داراست و از سوغات یزد می توان نام برد حلوا ارده حلوا ارده، به تنهایی یک غذای کامل،  به عنوان وعده غذایی یا میان وعده ، در صبحانه، چاشت، نیم چاشت، عصرانه  میل می شود.
  به جز حلو ارده (حلوا ارده نرم)، حلوای شکری، حلوا ارده شیره خرما، حلوا ارده شیره انگور، حلوا ارده پسته‌ای و حلوا ارده بادامی حلوا ارده کاکائویی هر یک بسته به چگونگی فرآوری و ترکیبات مواد اولیه باهم متفاوت هستند  که بنا به سلیقه و ذایقه مصرف می شود .

   

  خواندن 3474 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: واژه شناسی و مفهوم حلو ارده
  دانشنامه: واژه شناسی و مفهوم حلو ارده

  حلوا ارده Tahini halva  در دیگر کشورهای جهان ازقبیل  یونان، ترکیه، یوگسلاوی، لبنان، عربستان، و کشورهای شوروی سابق، اروپا و آفریقا  به ویژه مناطق سردسیر تولید می‌شود.
  در کشور ایران اکثر مناطق ایران به خصوص مناطق سردسیر کشور، حلوا ارده  تولید می شود و فراوری آن از قدمت تاریخی برخوردار است، حلوا ارده استان یزد به خصوص حلوا ارده یزد و حلوا ارده اردکان دارای شهرت ویژه ایست و از سوغات یزد محسوب می شود.
  حلوا شکری، حلوا ارده کاکائویی، حلوا ارده شیره خرما، حلوا ارده شیره انگور، حلوا پسته‌ای و حلوا بادامی،  انواع حلوا ارده تولیدی در ایران هستند که هر یک بسته به چگونگی فرآوری و ترکیبات مواد اولیه باهم متفاوت هستند.

   

  خواندن 3591 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: روش سنتی تولید حلوا ارده
  دانشنامه: روش سنتی تولید حلوا ارده

  روش سنتی تهیه و فراوری همیشه بر مبنی فراوری کنجد و سپس فراوری و تولید ارد بوده و پس از آن از ارده ، حلوا ارده تولید می شد.
  عمده تفاوت تولید سنتی با روش تولید صنعتی و کنونی حلوا ارده، بهره گیری از شیره نبات، شیره خرما یا شیره انگور یا خرما به عنوان شیرین کننده  در تولید سنتی حلوا ارد بوده برای تهیه حلوا ارده از شکر خالص با افزودن کمی جوشانده ریشه گیاهی چوبک و سفیده تخم مرغ و هل جهت معطر کردن استفاده می شود.
  همچنین در روش قدیم بیشتر با بهره گیری از ابزار دستی  بوده در حالی که اکنون ،بدون دخالت دست و طی همان مراحل با دستگاههای برقی اقدام به تولید انبوه حلوا ارده می شود.

   

  خواندن 4530 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: تولید مدرن و مکانیزه حلوا ارده به صورت صنعتی
  دانشنامه: تولید مدرن و مکانیزه حلوا ارده به صورت صنعتی

  روش تهیه و فراوری همیشه بر مبنی فراوری کنجد و سپس فراوری و تولید ارد بوده و پس از آن از ارده ، حلوا ارده تولید می شد.
  عمده تفاوت روش تولید صنعتی و کنونی با روش سنتی حلوا ارده، در حال حاضر برای تهیه حلوا ارده از شکر خالص با افزودن کمی جوشانده ریشه گیاهی چوبک و سفیده تخم مرغ و هل جهت معطر کردن استفاده می شود اما در قدیم از شیره نبات، شیره خرما یا شیره انگور یا خرما به عنوان شیرین کننده  در تولید سنتی حلوا ارد استفاده می شده است.

   

  خواندن 3799 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: خواص طبی حلوا ارده
  دانشنامه: خواص طبی حلوا ارده

  مهم ‌ترین نکته ‌ای كه در حلوا ارده چربی آن است. حلوا ارده مرغوب و با کیفیت از کنجد تهیه شده که حاوی روغن کنجد بوده و سرشار از اسید های چرب غیر اشباع نظیر امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است و می ‌تواند اسیدهای چرب ضروری بدن را تامین کند، این چربی‌ ها علاوه بر تامین کالری برای سلامت پوست و مو و فرآیند رشد و نمو نیز مفید است.
  برای کودکان و نوجوانان، حلوا ارده می ‌تواند غذای جایگزین در وعده صبحانه و برای بچه ‌هایی که کم وزن هستند می ‌تواند میان ‌وعده خوبی باشد.وجود لسيتن فراوان در کنجد براي تقويت حافظه انسان بسيار موثر است.

  خواندن 4290 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: نکات مهم در مورد شرایط نگهداری حلوا ارده
  دانشنامه: نکات مهم در مورد شرایط نگهداری حلوا ارده

  حلوا ارده شامل ارده و روغن ست که سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده اند که اگر در معرض هوای گرم و نور قرار بگیرند، چربی هایشان اکسید شده و روغن به اصطلاح فاسد می شود بنابراین کنجد و فرآورده های تهیه شده از آن باید در جای خشک، خنک و دور از نور آفتاب نگهداری شود.
  نگهداری حلوا ارده در منزل برای مدت معین، موضوعی است که اگر از آن غفلت شود، ارده خراب می شود، مسمویت ارده فاسد خطرناک است. نکاتی که باهم مرور می کنیم:

   

  خواندن 6011 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: مصرف حلوا ارده در ایران و کشورهای دنیا
  دانشنامه: مصرف حلوا ارده در ایران و کشورهای دنیا

  حلوا ارده سوغات یزد و خوراکی سنتی ایرانیان است اما این ماده مغذی تقریبا در برخی کشورهای جهان دارای طرفدارانی است.
  تولید حلوا ارده در استان یزد ، قدمت چندین صدساله دارد. بهترین، محبوبترین و مرغوب ترین حلوا ارده در ایران، حلوا ارده تولیدی استان یزد به ویژه شهر حلوا ارده یزد و حلوا ارده اردکان می توان نام برد که در کارگاهها و مجموعه دارای قدمتی بیش از یک قرن تولید و عرضه می شود.در دیگر شهرهای ایران به خصوص شهرهای سردسیر حلوا ارده تولید و مصرف می شود

   

  خواندن 5010 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: تاریخچه حلوا ارده و حلوا شکری
  دانشنامه: تاریخچه حلوا ارده و حلوا شکری

  استفاده از مواد غذايي که در ترکيب آنها دانه کنجد و يا روغن کنجد به نحوي به کار رفته باشد، به زمان‌هاي بسيار گذشته مربوط مي‌شود. اشاره به استفاده از دانه کنجد به عنوان مائده آسماني که بر قوم بني‌اسراييل نازل شده، در قرآن محکم‌ترين سند ادوار گذشته است.
  علاوه بر مصرف کنجد در قرنها پیش،قدمت استفاده از فراورد های کنجدی همطراز با کنجد محسوب می شود که بنا به اسناد تاریخی اولین فرآورده دانه روغنی کنجد، روغن کنجد می توان اشاره کرد
  ارده و حلوا ارده هم دارای در کنار روغن کنجد سالهاست فرآوری می شود که برخی قدمت حلوا ارده را شیخ بهانی نسبت داده اند.
  حلوا ارده در یزد هم سالهاست تولید و فرآوری می شود و حلوا ارده یزد و حلوا ارده اردکان بهترین، مرغوبترین و محبوترین حلوا ارده می توان یاد کرد که در حال حاضر به عنوان سوغات استان یزد همسفر مسافران و یزدی هاست.

  خواندن 5031 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: حلوا ارده در دانشنامهٔ آزاد ویکی‌پدیا
  دانشنامه: حلوا ارده در دانشنامهٔ آزاد ویکی‌پدیا

  حلوا ارده غذایی بسیار مقوی است که مصرف آن بیشتر به صورت صبحانه‌است و مواد تشکیل دهنده آن عبارت‌اند از: کنجد، شکر، تخم مرغ، هل و چوبک. در ساخت حلوا ارده از کنجد سابیده که به آن ارده گفته می‌شود و بصورت مایع می‌باشد استفاده می‌شود.

  حلواشکری خوراکی است که از کنجد کوبیده (ارده) و شکر ساخته می‌شود. این خوراکی امروزه در طعم‌های مختلف و بسته‌بندی‌های گوناگون در ایران تهیه و به بازار عرضه می‌شود. این خوراکی از خوراکی‌های مقوی و پرکالری و کم‌حجم محسوب شده و تنها در ایران و چند کشور دیگر تولید می‌شوند. به لحاظ وجود شکر در حلواشکری، استفاده از آن می‌تواند برای افراد مبتلا به دیابت مضر باشد. شیرینی حلواارده (حلورده) که نوع سنتی‌تر این خوراکی است، از عصاره کشمش بدست می‌آید.[۱]

   

  خواندن 4864 بار ادامه مطلب...
 • دانشنامه: تاریخچه دانه کنجد
  دانشنامه: تاریخچه دانه کنجد

  کنجد یکی از قدیمی ترین دانه های روغنی است که توسط بشر شناخته شده و برای خوراک و به عنوان دارو مصرف داشته است. کاشت کنجد  در بین النهرین در دره دجله و فرات به 1600 سال  قبل از میلاد بر می گردد. نام مصری کنجد Sesemt  در لیست 20  متر طول گیاهان دارویی Ebers papyrus  مصر در 1550 سال قبل از میلاد ثبت می باشد.
  در داستان علی بابا و چهل دزد در کتاب هزار و یکشب امده است در موقعی که دزدان برای باز کردن قفل عجیبی احتیاج به یک رمز خاص برای باز شدن قفل داشتند نام ( کنجد باز کننده ) انتخاب دشه و با ذکر این رمز درب باز شده است و این نشان میدهد این رمز با نام کنجد در داستان انتخاب شده است. زیرا فکر می کردند که تمام خوانندگان داستان بانام کنجد  اشنایی دارند و به علاوه چون کنجد به محض رسید ن از غلاف میوه که به طور ناگهانی باز میشود به بیرون پرتاب می شود لذا این نام را برای باز شدن ناگهانی درب انتخاب کردند.
  فرآورده های کنجدی در یزد هم سالهاست تولید و فرآوری می شود و فرآورده های کنجدی یزد بهترین، مرغوبترین و محبوترین فرآورده های کنجدی کنجد می توان یاد کرد که در حال حاضر به عنوان سوغات استان یزد همسفر مسافران و یزدی هاست.

   

  خواندن 3612 بار ادامه مطلب...

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583