35225650--35256946--035

 

بنیانگذاران، حاج شکرالله،حاج حسین و حاج مجید آب حیات

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت بدست آوردن رزق حلال و حظ آبرو و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انوع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.
از جمله "حاج شکرالله حلوایی" ملقب به "آب حیات"  یکی از آنها بود که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود نائل اید.
با تلاش، مدیریت، پشتکار وی به عنوان یکی از حلواسازان تاریخ ایران و همچنین مفاخر و مشاهیر یزد در تاریخ یزد جادوان شد.

 

 

«حاج شکرالله حلوایی ملقب به آب حیات بنیان گذار»

بنیان گذار : «حاج شکرالله حلوایی ملقب به آب حیات» - دهه اول هجری خورشیدی

بنیان گذار : زنده یاد «حاج شکرالله حلوایی ملقب به آب حیات» -( دهه اول هجری خورشیدی)

مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت بدست آوردن رزق حلال و حظ آبرو و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انوع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.

از جمله «حاج شکرالله حلوایی» ملقب به « آب حیات» یکی از آنها بود که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود، نائل آید.

«حاج شکراله حلوایی» در حدود هشتاد سال پیش، در سن پانزده شانزدگی سالگی در حالی که از نعمت داشتن پدر و مادر بی بهره بود، وظیفه سرپرستی و کفالت دو خواهر و یک برادر خود را برعهده گرفت، وی در آن موقعیت سخت دواران قدیم همواره در فکر انتخاب کار و کسبی بود تا بتواند امورات خود و متکفلین خویش را به سرانجام برساند.

دست تقدیر اللهی او را بدست استادی خیرخواه و دلسوزی سپرد که شغل حلوائی شاغل بود، به موجب قراردادی او را به شاگردی خود گرفت مشروط به آنکه در ازای کاری که انجام می دهد مخارج ابتدایی خود و متعلقین او در حد معینی تامین نماید.

دیری نگذشت که به به واسطه استعداد، سخت کوشی و هوش و ذکاوتی که داشت کار را در دست گرفت و با هر زحمت و مشقتی که بود استقامت ورزید تا اینکه اعتماد استاد خود را جلب نمود بطوریکه در غیاب او تمام امورات کارگاه عصاری او را به خوبی اداره می نمود.

با گذشت ایام حوالی مسجد جامع کبیر یزد که در آن هنگام محل سکونت یهودیان و جمعی از مسلماانان بود و از رونق نسبتا خوبی برخوردار بود، به راه اندازی کارگاه اقدام نمود.

در ایام زمستان بنا به مناسبت فصل به تولید فرآورده هایی از کنجد از قبیل ارده، روغن ارده و حلوا ارده  و در فصل تابستان به پختن پالوده مشغول کار و کسب گردید ودر سن حدود بیست و پنج سالگی به پشنهاد پدر یکی از دختران همسایه و تایید اطرافیان مجلس جشن مختصری منزل کوچکی سکونت گزید.

با گشوده شدن باب دیگری در زندگی و با تحمل سرپرستی دو خواهر و برادر کوچکتر خود روز به روز بار معیشت بیشتر و بیشتر بر دوش او سنگینی می نمود و لکن او همچنان در برابر مشکلات استقامت می ورزید پس از سالها نتیجه ازدواج مرحوم شکر اله آب حیات به نه فرزند، هفت پسر و دو دختر منتهی گردید که پس از انتقال کارگاه تولیدی خود به خیابان پهلوی آن روز و امام خمینی امروز فرزندان ذکور خود را زیر پر وبال خود به یاری و کمک کار خود گماشت، جهت با سواد نمودن آنها در حد خواندن و نوشتن به مکتب خانه و مدرسه فرستاد و در نهایت در وقت مناسب 3 پسر و دو ختر خود را در هنگام حیات خود به سرانجام رسانید.

چهار تن از پسران در کارگاه با او همکاری می نمودند تا اینکه در سال 1347 در سن حدود هفتاد سالگی چشم از جهان فروبست.

 

موسس: «حاج حسین آب حیات یزد»

«حاج حسین آب حیات یزد» - موسس- دهه چهل هجری خورشیدی

 

موسس : زنده یاد حاج حسین آب حیات (دهه چهل هجری شمسی)
در سال 1347 هجری شمسی «حاج شکراله آب حیات» در سن حدود هفتاد سالگی چشم از جهان  فرو بست در آن هنگام چهار تن از پسران در کارگاه با او همکاری می نمودند.

بعد از انجام مراسم و تقسیم سهم الارث دیگر فرزندان این چهار تن به طور شراکت و با برادری کامل به ادامه شغل پدر مشغول گشته و با گسترش و توسعه کارگاه از پرتو شهرت و نام نیک پدر و سابقه خوبی که طی سالها متمادی از خود بجای گذاشته بود و با صداقت و امانت در کار خود مشغول گردیدند بطوری که علاوه بر مصرف یزد، تولیدات آنها به شهرستانهایی از قبیل تهران، اصفهان، کرمان و زاهدان صادر می شد.

شراکت ایشان حدود ده سال بیشتر طول نکشید وکه به دلایلی دو تن از برادران از شراکت منصرف شدند، یکی در مکان دیگر اقدام به همان شغل و دیگری بکار دیگری مشغول گردیدند و و دو نفر دیگر همان مغازه پدری در خیابان امام به ادامه پرداختند تا اینکه بعد مدتی مدیر مبتکر و خیر و گرداننده واحد تولیدی به نام "حاج حسین آب حیات" بر اثر سکته قلبی بدرود حیات گفت.

 

حاج مجید آب حیات، مدیر

مدیر: حاج مجید آب حیات (دهه پنجاه هجری شمسی تا کنون)

مدیر: حاج مجید آب حیات (دهه پنجاه هجری شمسی تا کنون)
پس از فوت زنده یاد «حاج حسین آب حیات»، بلافاصله با مدیریت و مالکیت فرزند ارشد خانواده "حاج مجید آب حیات" کارگاه و فروشگاه مجهزی در بلوار جمهوری و به یاد و نام آن عزیز فقید به نام "حلوایی حاج حسین آب حیات" تاسیس گریده و با تولید انواع فراورده های کنجدی تاسیس و راه اندازی شد.

اکنون در حلوایی حاج حسین آب حیات، فرآورده های کنجدی نظیر حلوا شکری، انواع ارده (ساده، کاکائویی و ...) روغن کنجد، روغن ارده و کنجد عمل آمده سفید، مشکی و قرمز تولید می گردد که محصولات صد در صد خالص، طبیعی و بهداشتی است.

معجونی جدید و مقوی به نام فوکاپیت با ترکیبات کنجد، مغز بادام زمینی، خلال پسته، پودر نارگیل و عسل که منطبق با معیارها و گواهینامه های بهداشتی و تولیدی اخذ شده از محصولات نوین و بی نظیر حلوایی حاج حسین آب حیات است.

البته در فصل تابستان چون تقاضای حلوای شکری و ارده نسبتا کم است این موسسه اقدام به پخت و عرضه پالوده و انواع عرقهای گیاهی با خواصهای گوناگون به طور کلی وجزیی نموده است.
 

سخن دیگر
فرآوردهای کنجدی "حلوایی حاج حسین آب حیات" در استان یزد دارای شهرت جهانی است، تاکید بر کیفیت از تعهدات مجموعه محسوب می شود که با یاری خداوندگار در دستور کار مجموعه است
بهره گیری از مجربترین پرسنل به خصوص خلیفه مجرب و با سابقه، بهره گیری از مواد اولیه مرغوب و صد در صد طبیعی، بهره گیری از روش فرآوری سنتی همراه با دستگاههای مدرن و مجهز و به روز باعث شده که سالها محصولات ارده، حلوا ارده، دانه های کنجدی، روغن کنجد بکر و تصفیه شده، روغن ارده همسفره ایرانیان به خصوص یزدی هاست.

 

 

 

 

آدرس دفتر مرکزی :حلوایی حاج حسین آب حیات یزد

حاج مجید آب حیات یزد

 • یزد- بلوار جمهوری- روبروی بانک ملی شعبه غدیر- پلاک 583
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
 • شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
  abehayatyazd.com

 

خواندن 200386 دفعه
حاج مجید آب حیات مدیر عامل

به منظور ارتباط با "حاج مجید آب حیات" مدیر عامل محترم حلوایی و فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات می توانید از طریق تلفن، دورنگار، ایمیل، سامانه ارسال پیام اقدام نمایید.

 

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com
 • سامانه ارسال پیام  (اینجا کلیک کنید)

لیست محصولات حلوایی حاج حسین آب حیات یزد | فروشگاه محصولات | ارتباط با دفتر مرکزی | ارتباط با واحد های مجموعه | آشنایی با تاریخچه مجموعه

وبگاه: www.abehayatyazd.com

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583