35225650--35256946--035

 

مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت بدست آوردن رزق حلال و حفظ آبرو و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انوع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.
 "حاج شکرالله حلوایی" ملقب به "آب حیات"  یکی از مفاخر یزد است که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود نائل آید.
با تلاش، مدیریت، پشتکار وی به عنوان یکی از حلواسازان تاریخ ایران و همچنین مفاخر و مشاهیر یزد در تاریخ یزد جادوان شد.
اکنون حلوایی «حاج حسین آب حیات» به عنوان نسل سوم از «حاج شکراله آب حیات»، توانسته  در زمینه تولید و فرآوری محصولات کنجدی به نام و اعتبار  و شهرت جهانی نائل آیند.
در حقیقت فرآورده های کنجدی یزد دارای شهرت و نیک نامی مثال زدنی است، به گونه با تلاش حلواسازان یزدی، در کنار شیرینی حاجی خلیفه یزد ، حلو ارده، ارده و دیگر محصولات به عنوان سوغات خوشمزه و بی نظیر یزد، ره توشه مسافرین از سراسر دنیاست.

 

مردم استان یزد بر اساس فطرت پاک و طبیعت بلندی که نسبت بدست آوردن رزق حلال و حظ آبرو و کرامت انسانی خود دارند همواره کوشیده اند با جد و جهد از راه کسب و کار به انوع مختلف برای خود و جامعه ای که در آن زندگی می کنند مفید و موثر باشند.
از جمله "حاج شکرالله حلوایی" ملقب به "آب حیات"  یکی از آنها بود که توانست با پشتکار و کوشش خود به هدف اصلی خود که همان موفقیت در کسب و کار و خدمت به مردم در شغل خود بود نائل اید.
با تلاش، مدیریت، پشتکار وی به عنوان یکی از حلواسازان تاریخ ایران و همچنین مفاخر و مشاهیر یزد در تاریخ یزد جادوان شد.

 

جهت کسب اطلاعات، استعلام قیمت و ثبت سفارس با واحد بازرگانی حلوایی حاج حسین آب حیات تماس بگیرد.

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
 • شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • آدرس دفتر مرکزی: یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

,

آدرس دفتر مرکزی :حلوایی حاج حسین آب حیات یزد


حاج مجید آب حیات یزد

 • یزد- بلوار جمهوری- روبروی بانک ملی شعبه غدیر- پلاک 583 - کدپستی:
 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
 • شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
  abehayatyazd.com


روز پنجم دی ماه مصادف با واقعه زلزله بم در تقویم رسمی کشور روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شده‌است.
حوادث و بلایای طبیعی از مهم‌ترین دغدغه‌ها و نگرانی‌ها برای زندگی بشر است. بامداد روز جمعه پنجم دی سال ۱۳۸۲ ‬زمین لرزه شدیدی با قدرت 3/6 در مقیاس ریشتر شهرستان بم را تکان داد که به موجب آن بیش از 40 هزار تن جان باختند.
زلزله از پدیدهای طبیعی است که در طول تاریخ حیات بشر بارها انسان را به وحشت انداخته و باعث تخریب شهرها و روستاهای زیاد همراه با تلفات انسانی شدید بوده است.

منتشرشده در تقویم تاریخ

در تقویم رسمی،  4 دی (25 دسامبر) مصادف با آغاز جشن کریسمس و 11 دی (1 ژانویه ) مصادف با  آغاز سال نو میلادی  2016 درج شده است.
بر اساس سنتي ديرينه، مسيحيان ابتداي سال را اول ژانويه مي‌دانند. (همانگونه كه ما ايرانيان ابتداي سال خود را روز اول فروردين مي‌دانيم و اعراب ابتداي سال خود را ماه محرم مي‌دانند) و شروع سال، غير از مبدأ سال است.
مبدا تاريخ نزد مسيحيان تولد حضرت عيسي مسيح (ع) است كه اتفاقا در روز 25 ماه دسامبر واقع شده يعني يك هفته مانده به تحويل سال نو میلادی (همانگونه كه مبدا تاريخ شمسي ما ايرانيان و سال‌هاي قمري: 12ربيع الاول مصادف با هجرت پيامبر از مكه به مدينه است اما ابتداي سال، فروردين ماه در سال شمسي و محرم در ماه‌هاي قمري است).

منتشرشده در تقویم تاریخ
کاربر گرامی
 • به منظور بهره گیری از هر قسمت از وبسایت، به بخش مربوط مراجعه نموده و با کلیک بر روی گزینه مورد نظر انتخاب نمایید در صورتی که خدمات مورد نظر را نیافتید با شماره تلفن های مندرج در وبسایت تماس بگیرد.
 
 
 

حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله در عام الفیل ( سال 570 میلادی ) در ماه ربیع الاول دیده به جهان گشود.مورخان شیعه، ولادت پیامبر اکرم را در صبح جمعه‌ی هفدهم ربیع الاول و اکثر علمای اهل سنت، در روز دوازدهم همان ماه می‌دانند.

منتشرشده در تقویم تاریخ

ایرانیان قدیم، گذشته از جشن‌هایی كه به مناسبت‌های گوناگون برگزار می‌كردند، همنام شدن روز و ماه را هم در هر ماه جشن می‌گرفتند. همانند جشن دیگان در ماه‌های پیش، جشن‌ تیرگان و جشن مهرگان را نیز داشتیم. اما ماه دی تفاوتی اساسی با ماه‌های دیگر دارد.
در تقویم رسمی،  ۱ دی روز میلاد خورشید؛ جشن خرم روز، نخستین جشن دیگان ،  ۸ دی، دی به آذر روز، دومین جشن دیگان ،   ۱۵ دی، دی به مهر روز، سومین جشن دیگان،  ۲۳ دی، دی به دین روز، چهارمین جشن دیگان عنوان شده است.

 

 

منتشرشده در تقویم تاریخ

کریسمَس   Christmas یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز مسیح برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند. برخی از مسیحیان ارتودوکسجشن کریسمس را در روز ۷ ژانویه برپا می‌دارند. اعضای کلیسای ارامنه روز میلاد و همچنین روز غسل تعمید مسیح را همزمان در روز ششم ژانویه جشن می‌گیرند. در تقویم رسمی ایران، روز جمعه  ۴ دی  25 December   جشن کریسمس عنوان شده است.
 ایام دوازده روزه کریسمس با سالروز میلاد مسیح در ۲۵ دسامبر آغاز گشته و تا جشن خاج‌شویان در روز ۶ ژانویه ادامه می‌یابد.  برای دور هم جمع شدن اقوام و دوستان و هدیه دادن به هم. کریسمس با آیین‌های ویژه‌ای به‌طور مثال آراستن یک درخت کاج، برگزار شده و شخصیتی خیالی به نام بابانوئل در آن نقشی مهم دارد

منتشرشده در تقویم تاریخ

تاریچحه شب یلدا یا شب چله چیست؟ رسومات و آیین های ایرانیان در شب چله کدام است؟ خوراکی ها، شیرینی های محلی و غذاهای سنتی شب یلدا در مناطق ایران کدام است؟ دلیل و فلسفه خوردن هندوانه و انار در شب چله چیست؟  اشعار و غزلهای کدام شاعر در شب یلدا در بین خانواده های ایرانی قرائت می شود.؟ و دهها سوال دیگر که برای همه ایرانیان مطرح می شود که سعی شده بدان بپردازیم، البته این مقاله به مرور تکمیل و به روزرسانی می شود

 

منتشرشده در تقویم تاریخ

در تقویم رسمی،  ٨ ربيع الثاني  ولادت امام حسن عسکری علیه السلام  درج شده است.ابومحمد حسن بن علی عسکري علیهما السّلام یازدهمین امام شیعیان است که در ماه ربیع ثانی سال 231 یا 232 هجری چشم به جهان گشود. پدر ایشان امام هادی علیه السلام و مادر ایشان حُدَیث یا حديثه خاتون بودند. حضرت پس از شهادت پدر بزرگوارشان در سال 254 به امامت رسیدند و در سال 260 هجری به وسیله زهری که به دستور معتمد عباسی به ایشان خورانده شد به شهادت رسیدند.ایشان پدر حجت خدا بر زمین،امام زمان عجل الله فرجه الشریف می باشند.

منتشرشده در تقویم تاریخ

قیمت و ثبت سفارش

واحد بازرگانی فرآورده های کنجدی حاج حسین آب حیات

 • شماره تلفن : 35256946-035
 • شماره تلفن : 35225650-035
  شماره تلفن و فاکس (نمابر) :35267549-035
 • (مدیرعامل :حاج مجید آب حیات)
 • وبسایت : www.abehayatyazd.com
 • پست الکترونیکی :info@abehayatyazd.com

 

تماس با واحد بازرگانی- کلیک کنید

 

آدرس دفتر مرکزی

یزد- بلوار جمهوری - روبروی بانک ملی شعبه غدیر -پلاک 583